Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 52
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колеги ,третирате ли и с какво,после да не ревете и вадите от десет кладенеца вода за зимните катастрофи.
    https://youtu.be/0CqQnJS70uc?t=176

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията

    Нали беше 13%Кой лъже и защо се лъже?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Браво,от всичките 7862 мнения това е едно от най смислено и полезното и полезно.Акара при мене е подложен на постоянен обстрел,април месец строителна рамка май юни и юли накапване на ленти с етерични масла,3 опушвания с вратига,1 август ленти ,септември мравчена киселина,ноември накапване с оксалова киселина,
    Ако не си гледал филма "Пушеци" : https://www.youtube.com/watch?v=1w5EbTlVCEo

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ако не си гледал филма "Пушеци" : https://www.youtube.com/watch?v=1w5EbTlVCEo
    За разлика от валковите "пушеци",филма си има смисъл.Приличат си само по-комичността.
    Няколко пъти съм гледал фима,макар и преди 35г..

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Това е много полезна информация. Като цяло на мен ми се ще някой да ми каже от цялата работа, дали има наблюдения и записки в годините колко е ефективна ? Или просто в съчетание с третирането не могат да се дадат точни резултати от тези конкретни мерки ?

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Браво,от всичките 7862 мнения това е едно от най смислено и полезното и полезно.Акара при мене е подложен на постоянен обстрел,април месец строителна рамка май юни и юли накапване на ленти с етерични масла,3 опушвания с вратига,1 август ленти ,септември мравчена киселина,ноември накапване с оксалова киселина,
    Лентите август с какво активно вещество са
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Браво,от всичките 7862 мнения това е едно от най смислено и полезното и полезно.Акара при мене е подложен на постоянен обстрел,април месец строителна рамка май юни и юли накапване на ленти с етерични масла,3 опушвания с вратига,1 август ленти ,септември мравчена киселина,ноември накапване с оксалова киселина,
    С каквото "обстрелваме" акара, с такова "обстрелваме" и пчелите.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те твоите пчели по зле от тия в Чернобил бре.
    Ти тамошния акар да видиш какОв е, кЪде кило, кило и двеста... минимум
    Обаче, да не си акар при Валко, при последното третиране сигурно нищо не пада

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Лентите август с какво активно вещество са

    следя по контролните листи колко акар пада от юлското накапване с етеричните масла и опушване с вратига.Ако има доста акар прибягвам до разрешените отрови варостоп или супер стрипс но обикновено той е еденични бройки и няма нужда от тежка химия ,слагам екостоп и пчелите ми са далече от Чернобил.Пробите ми винаги са били чисти от комуфост и други пестициди.Когато водиш постояна биологична профилактика срещу акара и го държиш в ъгъла,забравяш за амитраза и другите отрови които се натрупват в меда и восъка.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те твоите пчели по зле от тия в Чернобил бре.

    Пчелите ми са в супер здравословно състояние,благоденстват и се радват на живота.Твоите как са,пак ли ги натровиха пак ли ти изчезна летящата пчела,пак ли пълзят пред кошерите,пак ли се стягаш за погребение на 80процента или 50 процента,от лъжи и аз не мога ти хвана броиката.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •