Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 52 от общо 52
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Днес свалих лентите , които тази година бяха варостоп и резултатите са следните. По 2-3 акара на 200-300 пчели на моите си кошери и една изненада неприятна, която я очаквах. Преди 2 години баща ми и един негов приятел, ми докараха един рояк с едни жълти пчели, които забелязах че са кротки, обаче не чистят добре кошера. С времето се поомеша този кошер и не е само с жълти пчели вече. Но преди да сложа лентите ми даде 8-10 акара, а сега след 34 дни престой на лентите, при теста изпадаха много около 26-28 на 200 -300 пчели. Другия кошер, който произлезе от този след роене, е с 8-10 акара на около 150 пчели. Дефакто и той има повече ...
    Както казах другите кошери имат по няколко акара, както винаги е било ...

    Мисля октомври да третирам за първи път с накапване с оксалова киселина. .. Като гледам те майките още снясят яйца, затова че сигурно няма да е съвсем в началото на октомври. Вие какво ще кажете, някакъв съвет ?

    п.С - Само да споделя, че може би колегите са прави относно ефективноста на този препарат.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Днес свалих лентите , които тази година бяха варостоп и резултатите са следните. По 2-3 акара на 200-300 пчели на моите си кошери и една изненада неприятна, която я очаквах. Преди 2 години баща ми и един негов приятел, ми докараха един рояк с едни жълти пчели, които забелязах че са кротки, обаче не чистят добре кошера. С времето се поомеша този кошер и не е само с жълти пчели вече. Но преди да сложа лентите ми даде 8-10 акара, а сега след 34 дни престой на лентите, при теста изпадаха много около 26-28 на 200 -300 пчели. Другия кошер, който произлезе от този след роене, е с 8-10 акара на около 150 пчели. Дефакто и той има повече ...
    Както казах другите кошери имат по няколко акара, както винаги е било ...

    Мисля октомври да третирам за първи път с накапване с оксалова киселина. .. Като гледам те майките още снясят яйца, затова че сигурно няма да е съвсем в началото на октомври. Вие какво ще кажете, някакъв съвет ?

    п.С - Само да споделя, че може би колегите са прави относно ефективноста на този препарат.
    Доза и начин на приложение

    Лентите се поставят между питите в центъра на корпуса, където е пилото. През едно-две междурамия се окачва по една лента, така че да може да бъде облазвана от пчелите и от двете и страни. Лентите престояват в кошера 35 дни, но не повече от 6 седмици.

    П.П. Не ти пречи да ги накапеш по на там кога няма пило мисля, че позитивите ще са повече от негативите.

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •