Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 30 от общо 30
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nesoRBG Виж публикацията
    Този маточник го нямаше когато взех отводката.Отностно майката, написах че я видях!

    Стреса е гуляма работа...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nesoRBG Виж публикацията
    Този маточник го нямаше когато взех отводката.Отностно майката, написах че я видях!
    На една майка да се излюпи от яйце и трябва 15-16дена.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    На една майка да се излюпи от яйце и трябва 15-16дена.
    Излишна дандания се вдига. Смятам, че щом има прясно пило, няма проблем.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Стреса е гуляма работа...
    Така е Дака! Този мистериозен маточник е повече от ясно, че е закупен заедно с отводката (излюпен или не, това е отделен въпрос), но не е бил забелязан...

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Живей спокойно! Щом си видял яйца и незапечатано пило си имаш работеща майка, щом маточникът вече е прогризан дори и да е било самосмяна вече има втора майка и пчелите ще си оставят по-добрата, продължавай да подхранваш и да разширяваш периодично и напролет ще имаш готово семейство за медосбор. Маточникът вероятно е бил там като си си взел отводката, но не си му обърнал внимание... В момента това няма никакво значение... Лесният начин да направиш отводка е от кошер в роево състояние и обикновено на една пита има по два-три, че и повече маточника. Като вземеш една такава пита, две три пити с пило, една перга и една медова и ето ги я готова отводката. Проблемът е, че нямаш идея кой от няколкото маточника ще се излюпи първи, а първата излюпена майка моментално ще унищожи другите маточници като ги прогризе с оглед да се освободи от конкурентките. Всичко което ти обяснявам се връзва с твоята картинка. Опитът ми не е много, но тази година направих над 15 одводки по тази схема и се убедих че работи - твоята одводка е по същия модел и останките от маточници са нещо нормално.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Живей спокойно! Щом си видял яйца и незапечатано пило си имаш работеща майка, щом маточникът вече е прогризан дори и да е било самосмяна вече има втора майка и пчелите ще си оставят по-добрата, продължавай да подхранваш и да разширяваш периодично и напролет ще имаш готово семейство за медосбор. Маточникът вероятно е бил там като си си взел отводката, но не си му обърнал внимание... В момента това няма никакво значение... Лесният начин да направиш отводка е от кошер в роево състояние и обикновено на една пита има по два-три, че и повече маточника. Като вземеш една такава пита, две три пити с пило, една перга и една медова и ето ги я готова отводката. Проблемът е, че нямаш идея кой от няколкото маточника ще се излюпи първи, а първата излюпена майка моментално ще унищожи другите маточници като ги прогризе с оглед да се освободи от конкурентките. Всичко което ти обяснявам се връзва с твоята картинка. Опитът ми не е много, но тази година направих над 15 одводки по тази схема и се убедих че работи - твоята одводка е по същия модел и останките от маточници са нещо нормално.
    Я, виж ти?! Още един майстор се появил.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Я, виж ти?! Още един майстор се появил.
    Все още само чирак на неволята, но току, виж и съм те надминал по майсторлък... след няколко години.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Все още само чирак на неволята, но току, виж и съм те надминал по майсторлък... след няколко години.
    Виж подписа на зуница...............

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Виж подписа на зуница...............
    С Дончев си имаме закачка от доста време, не си въобразявам фантасмагории, а го чепкам, щото има отговор на повечето въпроси, задавани във форума, а отговоря с недомлъвки... вероятно го е страх да не му вземе някой ноухауто... ама аз вече свикнах, та затова съм чирак на неволята.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    С Дончев си имаме закачка от доста време, не си въобразявам фантасмагории, а го чепкам, щото има отговор на повечето въпроси, задавани във форума, а отговоря с недомлъвки... вероятно го е страх да не му вземе някой ноухауто... ама аз вече свикнах, та затова съм чирак на неволята.

    То па едно ноухау.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •