При мен се случват големи изненади, тук е бъкано със слънчоглед, но горе долу да обобщя. На 5ти Юли на този последния рояк по-големия му сложих една основа и стана на 7 пити. Днес го отворих и щях да падна. Почти се е задръстил с мед и с пчели, не знам как стана този номер и нараво го разширих с две основи. По интересното обаче е друго. На 7ми юли на другите ми кошери с магазини , реших да проверя какво е положението и като отворих ми падна настроението, почти нямаше пчели в магазина и реших че нямам достатъчно пчели. Заради този рояк днес, си казах ''Айде да ида да погледна все пак" понеже заминавам утре за София и после за чужбина и няма да ме има и като отворих, пак щях да падна, напълнили са ми магазините и пчелите са се качили, даже в момента не знам какво да правя, тъй като ми свърши и инвентара. Имам само един магазин, който утре ще сложа, но нямам почти пити. И явно преди да ида в чубина ще трябва да мина през седмицата за още инвентар и да слагам, не мога да повярвам. Може би не е имало пчели в магазина, защото първите дни явно са слагали долу в плодника по малко за запас ? Гадая, но така ми идва просто.