Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 174
  1. #161
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Поздравления и благодаря за споделеното изследване, току що го свалих и ще го разгледам подробно. Ще ми трябва бая четене на справочници и ровене в нет-а, докато схвана какво е премерено. Не обръщай внимание на чесането на езиците и изблиците на оригиналност, прави се, защото е по-лесно от труда по разчитане на подобен анализ и съставяне на заключения от него. Все пак е публичен форум, хора всякакви. А на добросъвестност в работата на разни лаборатории нямай безрезервно доверие - все пак са български, а ние, както сочи опитът, сме в състояние да опорочим и най-добрите практики, взаимствани от по-осъзнатите общества.
    Чакай да ти спестя малко от времето: премерено е абсолютно всичко, намерено е абсолютно всичко, което само по себе си е факт, достоен да запокити "изследването" директно в коша. Баси пръскането, баси чудото. С няколко стотин препарата? А няма и дадени референтни стоиности за това кой пестицид в какви максимални допустими дози е разрешено да се намира в меда...абе, да не ставам досаден, но язък за парите

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Чакай да ти спестя малко от времето: премерено е абсолютно всичко, намерено е абсолютно всичко, което само по себе си е факт, достоен да запокити "изследването" директно в коша. Баси пръскането, баси чудото. С няколко стотин препарата? А няма и дадени референтни стоиности за това кой пестицид в какви максимални допустими дози е разрешено да се намира в меда...абе, да не ставам досаден, но язък за парите
    И езика! И езика!

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ...намерено е абсолютно всичко...
    Стойностите показват, че нищо не е намерено - разрових се в европейските регламенти за остатъчни стойности на пестициди. Това 0,01 е вероятно граничната чувствителност на метода, така че колегата, платил за анализа, може да си похапва спокойно.Всичко в ЕС е регламентирано вече /без големината на пишките, тях още си ги мерим/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ...на слънчогледовия мед нищо му няма откъм пестициди. Мога да пусна резултатите...
    Точно така се оказва, ако изследването е коректно, а не е правено колкото да приберат парите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #165
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...Това 0,01 е вероятно граничната чувствителност на метода...
    Беше логично, след като са го нацвъкали навсякъде. А според европейските регламенти дето си чел, какви са допустимите стойности, защо не споделиш? Че имаше и по 0,05 тук-там...

  6. #166
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да споделя, ама са огромни файлове с наименования на химическите съединения и гранични остатъчни стойности. Има ги в нет-а публикувани на български. Повечето стойности в европейския регламент за остатъчни пестициди са на един порядък по-големи - 0,1... 0,2 мг/кг, има и на места 1-2 мг/кг , а не 0,01 до 0,05, както е в коментираното изследване - има 10 пъти разлика в повечето показатели. Най-ниската стойност, която видях, беше 0,05 мг/кг, но веществата са толкова много, че карам на общо впечатление. Ако трябва да изчета всичко и да сравнявам ред по ред, ще отнеме поне един работен ден, даже и повече.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Тази година нещо малко ми се изместват нещата. Пчелите продължават да гледат пило, дори обединих един от рояците с друго по-силно семейство и сега като погледнах има пресни яйца. Аз още чакам да се махне пилото за да махна някои от питите. Обаче така като гледам от утре-вдруги ден ще стане студено и се чудя кога ще стане тая работа. Предполагам ще се стопли пак към края на месеца

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Тази година нещо малко ми се изместват нещата. Пчелите продължават да гледат пило, дори обединих един от рояците с друго по-силно семейство и сега като погледнах има пресни яйца. Аз още чакам да се махне пилото за да махна някои от питите. Обаче така като гледам от утре-вдруги ден ще стане студено и се чудя кога ще стане тая работа. Предполагам ще се стопли пак към края на месеца
    Сега според моите разбирания е грешно да се прави подреждане на гнездото. Това се прави Август месец, тогава се махат такива рамки. Сега кошер не се пипа, защото семейството няма как да поправи нещата след теб.

  9. #169
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сега според моите разбирания е грешно да се прави подреждане на гнездото. Това се прави Август месец, тогава се махат такива рамки. Сега кошер не се пипа, защото семейството няма как да поправи нещата след теб.
    Аз пиша за даданблат и това което съм чел по книгите. Но общо взето когато пилото намалее и според това каква ти е майката, в един момент след последното излюпване на пило, може да останат по-малко пчели отколкото покриват питите. Затова аз знам че трябва да се вадят излишните.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз пиша за даданблат и това което съм чел по книгите. Но общо взето когато пилото намалее и според това каква ти е майката, в един момент след последното излюпване на пило, може да останат по-малко пчели отколкото покриват питите. Затова аз знам че трябва да се вадят излишните.
    Книгите са хубаво нещо, но те могат да ти дадат насока как се работи с пчели като цяло. От тук на татък ти трябва да си изучиш района и да си създадеш метод на работа. За мен това се прави с опити, взимаш групи от по 10 кошра и пробваш, така ще разбереш кое работи. И според теб какво ще стане когато останат по малко пчели и не могат да покриват рамките? Сами ще се свият много по добре от твоето свиване. Пчеларите и 2 живота да учим пак ще разбираме по малко от пчелите!

 

 
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •