Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 174
  1. #101
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    От доста време чета форума, препрочел съм го 3-4 пъти, аз лично не съм срещал някой да казва, че изследва личния си мед, когато е предназначен само за собствена консумация, още по- малко пък да обяви резултатите публично.
    Хората внимават за здравето си. Откакто започнах да се храня само по здравословните рецепти на жената, майката ми се .....нали? Кат' друсна една пържола от Кауфланд и ми става един кеф. Абе, предпочитам да се чувствам като лъв, а не като синигер.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хората внимават за здравето си. Откакто започнах да се храня само по здравословните рецепти на жената, майката ми се .....нали? Кат' друсна една пържола от Кауфланд и ми става един кеф. Абе, предпочитам да се чувствам като лъв, а не като синигер.
    Ами да, ние си гледаме всичко насело, ее каквото може. Месото, яйцата, плодовете, зеленчуците, картофи, цаверица и тн да не изброявам .. въпроса тук не е за здравословното, а просто ми е интересно, след като тази година всички са сеяли слънчоглед, какво ще е положението.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хората внимават за здравето си. Откакто започнах да се храня само по здравословните рецепти на жената, майката ми се .....нали? Кат' друсна една пържола от Кауфланд и ми става един кеф. Абе, предпочитам да се чувствам като лъв, а не като синигер.
    Лошото е, че от Кауфландската пържола, вместо лъв, понякога човек може да се почувства хиена.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами да, ние си гледаме всичко насело, ее каквото може. Месото, яйцата, плодовете, зеленчуците, картофи, цаверица и тн да не изброявам .. въпроса тук не е за здравословното, а просто ми е интересно, след като тази година всички са сеяли слънчоглед, какво ще е положението.
    И на мен ми е интересно ще се радвам да споделиш макар да съм почти убеден, че му няма нищо на слунчогледовия мед.

  5. #105
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Лошото е, че от Кауфландската пържола, вместо лъв, понякога човек може да се почувства хиена.
    Всичко май е пунта мара, но всеки може да си се залъгва както си иска. Когато някой иска да те преметне ще изкара, че неговото мляко е от най-добрата му кокошка. Да ни пази Господ - мм..то и тук не е много сигурно.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Лошото е, че от Кауфландската пържола, вместо лъв, понякога човек може да се почувства хиена.
    В момента Лидъл рекламира прясно българско агнешко.
    https://www.lidl.bg/bg/broshura/ot-0...w/flyer/page/8
    Подсказка.Кога се раждат агнетата в България?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Дефакто така се получи, най-силните ми кошери са се задръстили и не знам защо това се получи, при положение че са с млади майки. Този последния който проверих имаше пило много запечатано на една пита и другите 9 на дадан - блат с мед и прашец. Другите кошери също подобно нещо направиха. Според мен проблема е че нямах достатъчно стари пити и са всичките таз годишни и майките не ги харесват за снасяне. Изкарах по 2-3 по - стари пити, които бяха по краищата и тях извъртях. Пренаредих гнездото и го сложих за снасяне, не знам какво ще стане.

    Иначе по друг въпрос от темата, наистина на слънчогледовия мед нищо му няма откъм пестициди. Мога да пусна резултатите, но няма да представляват никакъв интерес.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Дефакто така се получи, най-силните ми кошери са се задръстили и не знам защо това се получи, при положение че са с млади майки. Този последния който проверих имаше пило много запечатано на една пита и другите 9 на дадан - блат с мед и прашец. Другите кошери също подобно нещо направиха. Според мен проблема е че нямах достатъчно стари пити и са всичките таз годишни и майките не ги харесват за снасяне. Изкарах по 2-3 по - стари пити, които бяха по краищата и тях извъртях. Пренаредих гнездото и го сложих за снасяне, не знам какво ще стане.

    Иначе по друг въпрос от темата, наистина на слънчогледовия мед нищо му няма откъм пестициди. Мога да пусна резултатите, но няма да представляват никакъв интерес.
    Да разбирам че имаш резултати за липса на пестециди в слънчогледовия ти мед и се съмняваш в тях?!

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да разбирам че имаш резултати за липса на пестециди в слънчогледовия ти мед и се съмняваш в тях?!
    Ти поне нещо разбра, аз нещо нищо не разбирам. Пренадахме се да ги чакаме тия резултати и накрая - нямало било да са ни интересни

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Ето ги резултатите, щом ви е интересно. Тъкмо ще науча и аз нещо, след като вие ги коментирате. ..

    https://drive.google.com/file/d/1ryj...ew?usp=sharing

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •