Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 18 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 174
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    С какво третираш пчелите за Вароатоза ако отговориш и аз ще ти отговоря защо преди да ти излезнат резултатите ти писах че е слабовероятно да има пестециди в слънчогледовия ти мед.
    Совата не е това което е
    Еее, че той в другата тема написа с какво третира- с ленти.

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Еее, че той в другата тема написа с какво третира- с ленти.
    С какви ленти?

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    С какви ленти?
    Какви, ами ленти. Да има нещо там.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    С какви ленти?
    Ами, най-вероятно,...... картонени.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, най-вероятно,...... картонени.
    Още преди 3000г. в индийски летописи се описва собственото его като коварен враг.В днешни дни на Запад се преоткриват тия неща.Много от преуспялите личности са го разбрли това нещо и са превъзмогнали собственото си его.В северозапада отдавна наблюдавам един феномен хората не искат акъл а дори когато разберат че са сгрешили предпочитат да се отдумат както се изразяват тоест за тях е по важно да не накърнят егото от колкото да научат нещо ново де ще им е в полза.За съжаление и при пчеларите го има този феномен уж пита ама не да чуе а да наложи собствения си мироглед по даден казус.
    Та с две думи собственото его е голяма спирачка за напредъка в дадена област на развитие.

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Лентите които слагам са различни като марка. Миналата година бяха байварол и после варотон. Сега съм взел Варостоп.
    Ето това нещо https://primavet.com/products/bees/varostop

    А това относно егото, на мен ли го пишеш ? Вие тук говорите с много заобиколки но въпрос на стил, всеки си има такъв индивидуален.

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ...А това относно егото, на мен ли го пишеш ?...
    Разбира се, че го пише на всички, защото важи за всеки - къде повече, къде по-малко...
    Идеални няма...

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Лентите които слагам са различни като марка. Миналата година бяха байварол и после варотон. Сега съм взел Варостоп.
    Ето това нещо https://primavet.com/products/bees/varostop

    А това относно егото, на мен ли го пишеш ? Вие тук говорите с много заобиколки но въпрос на стил, всеки си има такъв индивидуален.
    Добрееее. Ще си изкажа мнението за една от тези ленти, без заобиколки. Примерно за Варотом. Активно вещество- тауфлувалинат(инсектицид с контактно и стомашно действие). Препоръка при ПРЗ съдържащи тауфлувалинат- "да не се пръска при активен летеж на пчелите" ! Всеки може да го тълкува, както иска, но аз това няма как да го сложа в кошерите си. На път съм да се откажа даже и от О.К.

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Добре де, а какво да се прави тогава ? Аз само това знам и това правя. Просто ги редувам тези ленти за да не станат съвсем резистентни. За оксаловата киселнина съм чувал, всеки прави по някакъв по различен начин третирането, но не съм виждал (може и да не съм дочел) някакви резулти посочени в по-дългосрочен план.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Лентите които слагам са различни като марка. Миналата година бяха байварол и после варотон. Сега съм взел Варостоп.
    Ето това нещо https://primavet.com/products/bees/varostop

    А това относно егото, на мен ли го пишеш ? Вие тук говорите с много заобиколки но въпрос на стил, всеки си има такъв индивидуален.
    Значи слагаш директно пестециди при пчелите в пряк контакт с тях и до техните продукти.Пестециди е сборно понятие.Слънчогледа се пръска с хербециди вид пестециди при начален стадии на развитие а фингициди по изключение по финансови причина.Тези видове пестициди не са толкова опасни в сравнение с инсектицидите и акарацидите чийто активни съставки са подобни на тези в лентите.
    Пчелите по принцип внасят пестицидите директно с прашеца а с нектара индиректно щото им минава през медоеата гушка нещо където е зле за пчелите но добре за меда.Та меда е сравнително чист продукт в сравнение с плодове и зеленчуци там например краставиците нямат медови гушки и се разчита на карантина.
    В България се произвеждат холяди тонове мед големия процент а от слънчоглед и се изнася извън страната основно за Европа правят му се изследеания преди да бъде закупен от пчеларите.
    Та с две думи не че не може да има пестециди в слънчогледовоя мед но в големия процент предполагам ще е в пренебрежително малки дози под прага на контрола а те може да са и плод на пчеларя тоест внесени от него самия.

 

 
Страница 15 от 18 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •