Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 174
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    671
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Днес развитие с този кошер. Уж махах правих, нов рояк към 9.00 сутринта и понеже съм тук и бях в градината, нямам и на идея кога е излетял. Вчера ги гледам по цял ден и пак. Ако не беше майка ми да ги види на дюлата, аз нямаше и да разбера. Даже сигурно щях да пиша тук във форума, как се е успокоил. Ще пусна снимки. Кажете ми как предния рояк е на 2 рамки няма и толкова , а този е поне на 4-5 рамки. Нещо не мога да разбера как става тоя номер. Друг кошер не може да е, понеже те вече изроиха и не може да са толкова силни. Проверих го този и пак има много пчели. Чудя се за някой съседски дали не е дошъл, но така доколкото знам, шанса е нулев. По-скоро си е мой. Ето снимки горе долу за големината. .....

    Само да ви кажа че много обичат дюлата. Тази моята е една ниска и винаги там се хващат, въпреки че има още 20 дървета различни овошки.

    https://drive.google.com/file/d/1sqq...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/1Nbf...ew?usp=sharing

    Здравейте, отговарям си на моя пост. горе долу минаха 10 дни откакто хванах този последния рояк. Той е доста добре, покрива 5 пити с пчели, има яйца, даже преди да замина на софия съм му сложил + още една основа. Всичко е изградил без 6-тата и добре върви.
    Другия рояк който е на 3 пити, и за който писах първо във форума , също върви, обаче той е малък, вчера му сложих още една основа и сега е на 4....

    Тази година тук има доста слънчоглед и започва лека лека да разцъфва на местра. Рано му е още + това не се застъпва, а има парцели на които сега разцъфва, а другите не са чули и ще им трябва поне 10на дни....

    Въпроса ми тези 2 рояка, които се развиват в момента самостоятелно какво да ги правя. Да ги обединявам ли преди слънчогледа , или да ги оставям да се развиват и есента да броя пилците? Или евентуално ако в някой от другите кошери стане фал с майката, там да обединявам ?

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, отговарям си на моя пост. горе долу минаха 10 дни откакто хванах този последния рояк. Той е доста добре, покрива 5 пити с пчели, има яйца, даже преди да замина на софия съм му сложил + още една основа. Всичко е изградил без 6-тата и добре върви.
    Другия рояк който е на 3 пити, и за който писах първо във форума , също върви, обаче той е малък, вчера му сложих още една основа и сега е на 4....

    Тази година тук има доста слънчоглед и започва лека лека да разцъфва на местра. Рано му е още + това не се застъпва, а има парцели на които сега разцъфва, а другите не са чули и ще им трябва поне 10на дни....

    Въпроса ми тези 2 рояка, които се развиват в момента самостоятелно какво да ги правя. Да ги обединявам ли преди слънчогледа , или да ги оставям да се развиват и есента да броя пилците? Или евентуално ако в някой от другите кошери стане фал с майката, там да обединявам ?
    Мани ги от двама слаботелесни не можеш да направиш един Стив Рийвс.

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    671
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мани ги от двама слаботелесни не можеш да направиш един Стив Рийвс.
    Значи, още утре да вкарам малкия в големия ? А майките и тях ли и да ги оставям да си изберат, след като се обединят. Или аз да избирам ? И двете са млади, тъкмо пронесли.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи, още утре да вкарам малкия в големия ? А майките и тях ли и да ги оставям да си изберат, след като се обединят. Или аз да избирам ? И двете са млади, тъкмо пронесли.
    Мисля, че не ме разбра моето мнение е да си ги оставиш както са си тоест да не ги обединяваш.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи, още утре да вкарам малкия в големия ? А майките и тях ли и да ги оставям да си изберат, след като се обединят. Или аз да избирам ? И двете са млади, тъкмо пронесли.
    Остави ги да се развият поотделно и да си набавят медови запаси за зимата.Сега и да ги обединиш,мед няма да изкараш.Обединяването може да има резултат,ако двата рояка имат поне по 3 рамки запечатано пило........

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    671
    Ясно, благодаря ви.

  8. #88
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    671
    Само да спомена , че снощи реших да им налея сериоп, обаче не съм уцелил явно. Това е за да засиля рояците. На места слънчогледа цъфна и не го пипат сиропа. Сега се чуда какво да го правя, по 300-400 милилитра е, ама колкото да събере мравките.
    Та по старо правило налях на всичките кошери и никой не пипа, на най-големите най-малко по 200 мл, обаче пак не пипат. Преди около 2 седмици , на сутринта нямаше капка останала никъде.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Само да спомена , че снощи реших да им налея сериоп, обаче не съм уцелил явно. Това е за да засиля рояците. На места слънчогледа цъфна и не го пипат сиропа. Сега се чуда какво да го правя, по 300-400 милилитра е, ама колкото да събере мравките.
    Та по старо правило налях на всичките кошери и никой не пипа, на най-големите най-малко по 200 мл, обаче пак не пипат. Преди около 2 седмици , на сутринта нямаше капка останала никъде.
    Ако не са запушени хранилките има нектар.Нормално е.И аз да мога да избирам бих избрал шоколад вместо марципан.
    Не знам защо разни умници постоянно рекламират даването на захарен сироп и то за стимулиране то преди време и аз така мислех ама си смених мнението.Дали е еволюция или падение зависи от гледната точка.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, отговарям си на моя пост. горе долу минаха 10 дни откакто хванах този последния рояк. Той е доста добре, покрива 5 пити с пчели, има яйца, даже преди да замина на софия съм му сложил + още една основа. Всичко е изградил без 6-тата и добре върви.
    Другия рояк който е на 3 пити, и за който писах първо във форума , също върви, обаче той е малък, вчера му сложих още една основа и сега е на 4....

    Тази година тук има доста слънчоглед и започва лека лека да разцъфва на местра. Рано му е още + това не се застъпва, а има парцели на които сега разцъфва, а другите не са чули и ще им трябва поне 10на дни....

    Въпроса ми тези 2 рояка, които се развиват в момента самостоятелно какво да ги правя. Да ги обединявам ли преди слънчогледа , или да ги оставям да се развиват и есента да броя пилците? Или евентуално ако в някой от другите кошери стане фал с майката, там да обединявам ?

    Лесна работа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 9 от 18 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •