Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 174
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията



    Интересно е! Давай!

    +18 Много пъти съм писъл,че мога и на оная си работа да хвана рой,че сега се опитвам да го хвана и снимам,но се дигат високо и единствения ми шанс е да го отрежа и завържа на коля....Майтапя се разбира се.Интересно ми е коя майка след коя излиза....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Така сега като се чудя, след като продължава да се събира на брада, защо не излиза друг рой? Времето ли му пречи? До петък ако изтрае, може и да видя какво е положението.


    “ Този кошер от който излезе рояка в събота, сега го гледам на камерата, продължава да си прави брада по прелката, не голяма но пак не е и малко .. Уж като излетя рояка го проверих и махнах мачалата, уж има една майка само млада. . Дали не съм изтървал още някоя и да трябва да го прегледам пак събота. Или просто му трябват някакви дни да излезе от това състояние, ако въобще излезе скоро де.”

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така сега като се чудя, след като продължава да се събира на брада, защо не излиза друг рой? Времето ли му пречи? До петък ако изтрае, може и да видя какво е положението.


    “ Този кошер от който излезе рояка в събота, сега го гледам на камерата, продължава да си прави брада по прелката, не голяма но пак не е и малко .. Уж като излетя рояка го проверих и махнах мачалата, уж има една майка само млада. . Дали не съм изтървал още някоя и да трябва да го прегледам пак събота. Или просто му трябват някакви дни да излезе от това състояние, ако въобще излезе скоро де.”

    Спусни му дъното и му добави два магазина...Ако пак направи брада го обяви за продан поне 500лв...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Това съм го направил вече, утре се прибирам. Като го наблюдавам така дистанционно, се събира на брада, чак след 15.00-16.00 часа като ги опече хубаво и после минава на сянка, ама то общо взето отнася силното слънце, ще го мисля да ги позасенча или покрия с нещо, ако не избяга дотогава като гледам май има надежда.

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Това съм го направил вече, утре се прибирам. Като го наблюдавам така дистанционно, се събира на брада, чак след 15.00-16.00 часа като ги опече хубаво и после минава на сянка, ама то общо взето отнася силното слънце, ще го мисля да ги позасенча или покрия с нещо, ако не избяга дотогава като гледам май има надежда.
    Ами, ето го отговора. Това, че прави бради не значи, че задължително ще рои. Лятно време когато е било много горещо, вечерта всички кошери са с такива бради. Интересна гледка е, особено, ако имаш повече кошери.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ами, ето го отговора. Това, че прави бради не значи, че задължително ще рои. Лятно време когато е било много горещо, вечерта всички кошери са с такива бради. Интересна гледка е, особено, ако имаш повече кошери.
    На повечето от кошерите ми, плодниците са от 2 магазина един върху друг и пчелите висят под рамките в по-голямото подрамъчно пространство, близо до мрежестото дъно. При стандартните плодници си правят бради отвън.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ами, ето го отговора. Това, че прави бради не значи, че задължително ще рои. Лятно време когато е било много горещо, вечерта всички кошери са с такива бради. Интересна гледка е, особено, ако имаш повече кошери.

    Два корпуса ДБ+3 МАГАЗИНА със спуснато дъно са на малка брада на прелката и над прелката.Ще рои ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Два корпуса ДБ+3 МАГАЗИНА със спуснато дъно са на малка брада на прелката и над прелката.Ще рои ли?
    Снимай го да го видя туй чудо на чудесата. Колко е висок? А ти колко си бре?

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Снимай го да го видя туй чудо на чудесата. Колко е висок? А ти колко си бре?
    Знаеш за теб винаги.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така сега като се чудя, след като продължава да се събира на брада, защо не излиза друг рой? Времето ли му пречи? До петък ако изтрае, може и да видя какво е положението.


    “ Този кошер от който излезе рояка в събота, сега го гледам на камерата, продължава да си прави брада по прелката, не голяма но пак не е и малко .. Уж като излетя рояка го проверих и махнах мачалата, уж има една майка само млада. . Дали не съм изтървал още някоя и да трябва да го прегледам пак събота. Или просто му трябват някакви дни да излезе от това състояние, ако въобще излезе скоро де.”
    По принцип първия рой излиза един ден след запечатване на първия маточник, втория 9 дни след първия, така прочетох в последния броя на в-к Пчели.
    Ако висят на грозд под долните летви на рамките в плодника.....преглеждай за роево. Ако не е в роево, няма да висят на грозд .... и особено ако е в беридбен период.... Имам дъна за прашец на които в момента съм махнал прашецоуловителите и се вежда идеално какво е положението под долните летви. Там където всичко е наред....няма висящи пчели, там където има роево си ги има........проверено е.
    2014 та беше роева, като тази...хем мед, хем роеве....
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •