Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31
  1. #11
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Господин Матеев не сте прав за ловните камери.Едно прасе на месец да прасна на хранилката и избивам инвистицията...Как много пъти сте казвали и сте биле прав."Всеки от своята камбанария/чакало в моя случей/гледа.
    Аз търсех вариант да си реша проблемът с видеонаблюдението на пчелините за години наред. Да, ама ловните камери се оказаха неподходящи именно от гледната точка на продължителната безпроблемна експлоатация.

    Проблемът е комплексен, а не само в камерата. Ако ще слагам соларно захранване, което е сериозна част от инвестицията, то тогава има и други, по-интересни алтернативи. Например IP камера с флашка в нея, на която флашка може да се записва Motion Detect-а в продължение на 2-3 месеца. За връзка с интернет се използва някой стар и непотребен GSM, който прави Hot Spot и въздава Wi-Fi мрежа на територията на целия пчелин. В тази Wi-Fi мрежа се включват една или повече IP камери, всяка от които има в себе си флашка например 128 GB.

    През интернет може да се влиза в мрежата на пчелина и да се гледат камери в реално време или да се тегли някой от записаните исторически файлове.

    Има ли човек достъп през интернет, както и Wi-Fi на територията на пчелина, веднага се създава потенциалната възможност за използване на компоненти от така наречената Home Automation. Става въпрос за управляеми Wi-Fi контакти или управляеми Wi-Fi крушки. Можете например дистанционно да палите някакво осветление през нощта (на ръка или автоматично) или пък да включвате някаква сирена, ако видите нещо съмнително на камерите.

  2. #12
    Много внимавайте къде и какво снимате , че хората не спят и си знаят правата .... Kъде е за предпочитане използването на охранителни камери? На първо място, разбира се, ще споменем собствените си домове. „Моят дом е моята крепост“ е мисъл, дълбоко вкоренена в съзнанието ни, и мнозинството от хора действително се чувстват точно така по отношение на жилището си. Причината за това е усещането за защитеност, което то им носи. А за да издигнем тази сигурност до едно, още по-високо ниво, бихме могли да инсталираме камери за домашно видеонаблюдение, за да сме винагиинформирани за случващото се в дома ни, когато отсъстваме. Източник Топновини

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Ползвам ловна камера 3.5G вече 5-6 години. Закупена от китайски сайт.
    Захранвам я с невидим акумулатор 9Ач. Сменям го 2 пъти за 12м. Слънчево панелче с батерии е най-мързеливото захранване, но прави камерата лесно и бързо видима, а аз не искам това.
    Недостатъци:
    1. Много рядко, но понякога изпотява обектива и изпраща потна снимка.
    1а Понякога регистра движение при силен вятър, слънчеви отблясъци, падане на сняг от дърветата...
    2. Засича движение ефективно на 10-15метра, а мястото ми е дълго и тясно и с възможност за вход само от едната страна и срещу камерата естествено.
    3. Алармира и за птици попаднали в обхвата на сензора.
    4. Температурата на снимките не е никак точна.
    5. Няма шанс да разпознаеш лице, но за мен важното е да видиш човек ли е или животно.
    Разходите са ми 2лв./мес. за data card и закупени еднократно 2бр. акумулатори.
    Този пчелин ми е много далеч (100км) от мен и не ходя всяка седмица. Бях там октомври-смених акумулатора и следващото ми ходене ще е февруари-март.
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Ползвам ловна камера 3.5G вече 5-6 години. Закупена от китайски сайт.
    Захранвам я с невидим акумулатор 9Ач. Сменям го 2 пъти за 12м. Слънчево панелче с батерии е най-мързеливото захранване, но прави камерата лесно и бързо видима, а аз не искам това.
    Недостатъци:
    1. Много рядко, но понякога изпотява обектива и изпраща потна снимка.
    1а Понякога регистра движение при силен вятър, слънчеви отблясъци, падане на сняг от дърветата...
    2. Засича движение ефективно на 10-15метра, а мястото ми е дълго и тясно и с възможност за вход само от едната страна и срещу камерата естествено.
    3. Алармира и за птици попаднали в обхвата на сензора.
    4. Температурата на снимките не е никак точна.
    5. Няма шанс да разпознаеш лице, но за мен важното е да видиш човек ли е или животно.
    Разходите са ми 2лв./мес. за data card и закупени еднократно 2бр. акумулатори.
    Този пчелин ми е много далеч (100км) от мен и не ходя всяка седмица. Бях там октомври-смених акумулатора и следващото ми ходене ще е февруари-март.
    Имаш ли до сега засечен опит за влизане на човек в пчелина?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Нямам до сега. Само мен ме засича. Мястото е изключително изолирано, път и хора може да се каже че няма. Веднъж засече една заблудена коза, на козаря от близкото село и после два борсука(язовци), които ми унищожиха(почти) пчелина. Ако не беше камерата, щях да съм сигурен, че човеци са влизали...
    Предпочитам да пия от извора.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Нямам до сега. Само мен ме засича. Мястото е изключително изолирано, път и хора може да се каже че няма. Веднъж засече една заблудена коза, на козаря от близкото село и после два борсука(язовци), които ми унищожиха(почти) пчелина. Ако не беше камерата, щях да съм сигурен, че човеци са влизали...
    Теб Господ те пази! Не така обаче стоят нещата в много други пчелини, незащитени от природата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    Ето малко информация
    Къде е за предпочитане използването на охранителни камери?
    На първо място, разбира се, ще споменем собствените си домове. „Моят дом е моята крепост“ е мисъл, дълбоко вкоренена в съзнанието ни, и мнозинството от хора действително се чувстват точно така по отношение на жилището си. Причината за това е усещането за защитеност, което то им носи. А за да издигнем тази сигурност до едно, още по-високо ниво, бихме могли да инсталираме камери за домашно видеонаблюдение, за да сме винагиинформирани за случващото се в дома ни, когато отсъстваме.
    Публичните места, които предполагат събирането на мнозинство от хора едновременно, следва също да бъдат оборудвани със системи за видеонаблюдение. Експертите горещо препоръчват камерите, които се подбират за такива локации, да бъдат с акцент върху висококачествения фокус – често именно той е от съществено значение, когато трябва да се разкрие самоличността на някого, който с действия или поведение е нарушил закона или обществените порядки и норми. Историята познава редица случаи, в които именно охранителните камери са били онзи повратен момент, който е разрешил даден случай. Осъществявайки достъп до случващото се, охранителните камери биха могли да ни ориентират в детайли за поредицата от събития, довели до възникването на сложна ситуация от всякакъв тип.
    Под такива места условно разбираме големи магазини като супермаркети, молове и големи търговски вериги, зали, стадиони, заведения, площади.
    Източник топновини

  8. #18
    Ако използваш wifi Камера ти трябва захарнване , докато при ловните камери можеш да вземеш такав с ммс и да ти праща директно снимка като има движение там сигурно ще излиза по евтино.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от spy.bg Виж публикацията
    Ако използваш wifi Камера ти трябва захарнване , докато при ловните камери можеш да вземеш такав с ммс и да ти праща директно снимка като има движение там сигурно ще излиза по евтино.
    Колко кв.метра покрива една ловна камера в нощен режим?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте.И аз си закупих 4 бр.от тези без ВИ ФИ.Лошото е че когато ги открият ги крадят.Колкпо метра покрива нощно време? Зависи от силата на светлина на УВ диодите и колко е затреден акомулатора.Може да се поставят допълнителни УВ ленти за допълнителна светлина.Закачени 8 -10 м.по напред от камерата.Така се увеличава периметъра на виждане на камерата.Но това усложнява системата.Трябва да има допълнителен акомулатор и да се пусне кабел от камерата към допълнителните ленти с диоди.Обикновено им дават 10 -15 м. чуствителност при засичане .Нощните снимки зависят от това колко силно ти светят диодите и колко е заредена батерията.За да направи качествена снимка камерата не трябва да е по мако от 5 мгп.- реални.Моите ги дават 12 мгп.но на китайците неможе да им се вярва.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •