Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2021
    Мнения
    18

    Избор на кошерна система

    Здравейте.
    Мисля да се занимавам с пчеларство и заедно с мой приятел ще правим кошерите.
    Имам два основни въпроса, каква система да избера при положение, че съм напълно начинаещ ?
    Кошерите ще са в планината на 1200 метра надморска височина, някои хора ме съветват за Фарар, други казват, че за нашия планински район ДБ е най-добре.
    И втория ми въпрос, освен кошери за мен, мисля да правя и да продавам, но преди да пусна обява искам да направим няколко десетки кошери, кой тип кошер ще се продаде най-лесно според вас ?
    Извинявам се, ако съм сбъркал някъде, но съм нов във форума.
    Благодаря!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Здравейте.
    Мисля да се занимавам с пчеларство и заедно с мой приятел ще правим кошерите.
    Имам два основни въпроса, каква система да избера при положение, че съм напълно начинаещ ?
    Кошерите ще са в планината на 1200 метра надморска височина, някои хора ме съветват за Фарар, други казват, че за нашия планински район ДБ е най-добре.
    И втория ми въпрос, освен кошери за мен, мисля да правя и да продавам, но преди да пусна обява искам да направим няколко десетки кошери, кой тип кошер ще се продаде най-лесно според вас ?
    Извинявам се, ако съм сбъркал някъде, но съм нов във форума.
    Благодаря!
    В пчеларството си напълно начинаещ, а в дърводелството как си?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2021
    Мнения
    18
    Там не съм напълно начинаещ, имам машини, както и човек готов да помага, ако нещо не ми е ясно.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Здравейте.
    Мисля да се занимавам с пчеларство и заедно с мой приятел ще правим кошерите.
    Имам два основни въпроса, каква система да избера при положение, че съм напълно начинаещ ?
    Кошерите ще са в планината на 1200 метра надморска височина, някои хора ме съветват за Фарар, други казват, че за нашия планински район ДБ е най-добре.
    И втория ми въпрос, освен кошери за мен, мисля да правя и да продавам, но преди да пусна обява искам да направим няколко десетки кошери, кой тип кошер ще се продаде най-лесно според вас ?
    Извинявам се, ако съм сбъркал някъде, но съм нов във форума.
    Благодаря!
    Има една система де си няма име прави се в БГ мойте са такива три в едно става фарар ама тоя с магазините + надставка става ЛР а ЛР с тази надставка става ДБ.
    Ама няма леб вече ни в пчелите ни в кошерите те мпя дърводелец сега прави гардероби.
    А на тия 1200м/ някой около теб има ли пчели и колко му е средния добив да не е някой бутиков.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2021
    Мнения
    18
    Надявам се, не ми се подигравате за кошерната система.
    Иначе и аз съм чувал, че има хибридни.
    Защо мислите, че няма хляб в пчеларството и в производството на кошери ?
    Каква е изкупната цена на меда при вас ?
    И някой може ли да ме ориентира колко е средната цена на ДБ 10 рамков например, както и на Лангстрот-Рут и Фарар ?
    Има пчелини при мен, но за добив не съм питал.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Надявам се, не ми се подигравате за кошерната система.
    Иначе и аз съм чувал, че има хибридни.
    Защо мислите, че няма хляб в пчеларството и в производството на кошери ?
    Каква е изкупната цена на меда при вас ?
    И някой може ли да ме ориентира колко е средната цена на ДБ 10 рамков например, както и на Лангстрот-Рут и Фарар ?
    Има пчелини при мен, но за добив не съм питал.
    И ако наистина нама хляб в пчеларството какво? Това не трябва да е първата мисъл, според мен. Познавам много колеги, които го правят, просто защото това им е начина на живот. И благодарение на такива хора пчеларството продължава да съществува, криво-ляво в България.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2021
    Мнения
    18
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И ако наистина нама хляб в пчеларството какво? Това не трябва да е първата мисъл, според мен. Познавам много колеги, които го правят, просто защото това им е начина на живот. И благодарение на такива хора пчеларството продължава да съществува, криво-ляво в България.
    Благодаря ви за мненията и съветите.
    Според мен няма човек, който да гледа 300 кошера, защото това му е начина на живот, нищо че е на минус всяка година.
    Не искам да влизам в спорове, всеки си преценява какво да прави, но нали за това е форума, за да си помагаме.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Благодаря ви за мненията и съветите.
    Според мен няма човек, който да гледа 300 кошера, защото това му е начина на живот, нищо че е на минус всяка година.
    Не искам да влизам в спорове, всеки си преценява какво да прави, но нали за това е форума, за да си помагаме.
    Няма лошо, човек да превърне пчеларството в бизнес. Просто много малко хора могат да го направят. Има много странични фактори, които могат да повлияят и да превърнат начинанието в неуспешно. Ако успееш да го развиеш, е хубаво да имаш друг основен източник на доходи. Успех.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Благодаря ви за мненията и съветите.
    Според мен няма човек, който да гледа 300 кошера, защото това му е начина на живот, нищо че е на минус всяка годин.
    Не искам да влизам в спорове, всеки си преценява какво да прави, но нали за това е форума, за да си помагаме.
    Пожелавам ти успех и късмет.Ще са нужни.Пчеларството само на пръв поглед е просто. Само математически подход към него не става.Например -100×30×8=? Трябват много знания.Но пчеларството е и Болест.Заразна болест.И Любов.И не се чуди ,че колегите работят с пчели,нищо ,че може и да са на загуба.Когато разбереш защо го правят,с гордост може да се наречеш Пчелар.Бъди упорит и успех.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kurtov Виж публикацията
    Надявам се, не ми се подигравате за кошерната система.
    Защо мислите, че няма хляб в пчеларството и в производството на кошери ?
    Надявам се, не ми се подигравате за кошерната система.
    Не.

    Дали е хибрид нямам идея ма не ти пречи да го хибридосаш за това ти говорех ако не бъркам чертежите май са на Димитър Бонев преди години пишеше и тук ма от години не съм го засичал тук.
    Източник:
    КАК ДА СИ НАПРАВИМ 10-РАМКОВ КОШЕР СИСТЕМА "ЛАНГСТРОТ РУТ, ДАДАН БЛАТ, ФАРАР" - ПЧЕЛАРСТВО
    Прочетете повече на: https://www.agro-consultant.net/zhiv...#ixzz6uOs9ryH8
    Вашият приятел на полето, във фермата и на пчелина - Agro-CONSULTANT.net



    ...........................





    Защо мислите, че няма хляб в пчеларството и в производството на кошери ?
    Изкупуваме Пчелен мед от Рапица Нови и Стари реколти

    https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=4810

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •