Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 73
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Жената писа
    ,,Но тук говорим за друго поведение на тези пчели те те преследват. Врера мъжа излезе да пече скара за вечера и го нападнаха, трябваше да тича и да се крие.,,

    Жоре, е няма такива сортове в Бг– то,като в Ю.Америка или Африка които да нападат без причина засега.Ако комшията ги е вкарал инкогнито,тогава може.
    Причината е може би временна,вътре при тях или извън тяхното битуване.С времето ще ги урегулират нещата.
    Баш на Велик ден ме надупчиха като решето,защото реших да им сложа допълнителен магазин,а предния ден видях че луноходите излизаха в полето.Всяко чудо за три дена,нали имаше такава приказка.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    ... казаха ми, че всяка година този съсед им прави нещо на пчелите и един месец +- след това са много агресивни после се оправяли. Каза ми, като те подгони пчелата тичай бързо...
    Предполагам пчеларя е възрастен и си гледа пчелите, както ги е гледал прадядо му. Агресията може да е от чистене на маточници.

    1. Опитай се да говориш с пчеларя
    2. Ако не успееш да говориш с него предполагам селото си има кмет. Може да говориш с него.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Точно силните миризми са причината за нападенията и според мен. Пчелите се дразнят от миризмите от скарата, дразнят се от парфюм, шампоан, и всякакви козметични продукти, включително крем за лице, миризма на пот.Поставянето на силно миришещи продукти по оградата, ще доведе до още раздразнени пчели. Мога да Ви посъветвам, поне за начало, да си купите едно було за главата. Ще се предпазите в значителна степен, понеже те инстинктивно винаги се насочват към главата. Ако не употребявате силни миризми, най-вероятно това не са комшийските пчели. Много скоро, когато тръгне стабилна паша, няма да имате тези проблеми. Пчелата не е лоша по природа, тя просто брани с цената на живота си, своя дом.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Здравейте, не съм пръскала градината до сега все пак ми е първа година и още съм идеалист без пестициди, хербициди, инсектициди и изкуствени торове. Проблема не е в парфюм, защото нападат и мъжа ми и детето (а детето е с атопичен дерматит т.е. всичката химия е без парфюми и т.н. ). Днес разпитах съседите оказа се и те имам този проблем, някои и до болница са стигали ;/ казаха ми, че всяка година този съсед им прави нещо на пчелите и един месец +- след това са много агресивни после се оправяли. Каза ми, като те подгони пчелата тичай бързо. Иначе сме в София област. Тук идва и другия ми въпрос може ли някой да ми препоръча защитно облекло и от къде да си го купя. Явно ще ми трябва, ако искам да си поливам доматите по светло. Днес ходих до декатлон, но нямаха от тези шапки с тюла.
    Продават в пчеларски магазини.
    Ако имаш цъфнали дървета и няма пчели по тях значи няма нектар по една или друга причина и ако няма конкретна причина като миризма или звук /косачка за трва, мотофреза/ то тогава остава пчелара по принцип пчелите са агресивни до около 50м. от пчелина но ако налитат на повече то това означава, че са раздразнени а сега е роевия период и има разни пчелари роефоби де режат маточници, крила и крака на майки и други такива зулуми.Та вземи му кажи да престане с щуротиите че или ще му напълниш анцуга с шутове или ще му изтровиш пчелите а това може много лесно да направиш от вкъщи и той го знае. А ако искаш мога да ти кажа и как да му свиеш всичките летящи пчели да да се кротнат и пчелите и пчеларя.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Точно силните миризми са причината за нападенията и според мен. Пчелите се дразнят от миризмите от скарата, дразнят се от парфюм, шампоан, и всякакви козметични продукти, включително крем за лице, миризма на пот...
    По Велик Ден си правех барбекю на пчелина. Бяхме много хора, имаше и деца. Скарата е на 10-20 метра от кошерите - една пчела не доходи да пробва наденицата или парфюма на госпожите.

    ...А тази година пчелите са ми малко по-агресивни. Рапицата ми е на километър от пчелина.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чанко преди да ме убиеш гладиаторски прочете ли че има училище на близо а там навярно ходят деца да учат.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Продават в пчеларски магазини.
    Ако имаш цъфнали дървета и няма пчели по тях значи няма нектар по една или друга причина и ако няма конкретна причина като миризма или звук /косачка за трва, мотофреза/ то тогава остава пчелара по принцип пчелите са агресивни до около 50м. от пчелина но ако налитат на повече то това означава, че са раздразнени а сега е роевия период и има разни пчелари роефоби де режат маточници, крила и крака на майки и други такива зулуми.Та вземи му кажи да престане с щуротиите че или ще му напълниш анцуга с шутове или ще му изтровиш пчелите а това може много лесно да направиш от вкъщи и той го знае. А ако искаш мога да ти кажа и как да му свиеш всичките летящи пчели да да се кротнат и пчелите и пчеларя.
    Жоре, май ти е дошла в повече ракията тази вечер.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Ще изчакам и други мнение във форума, но към момента единственото решение или да подам жалба да му премахнат кошерите или да си напръскам градината. Т.е. няма решение как да се опазим (при положение, че той отказва съдействие)?
    Най-добре, последвай съвета на колегата Бърз. И след 2-3г. със сигурност, ще знаеш, защо са те нападали сега. А и ще сме с един повече.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Разликата е, като гледаш едно животно в случая пчела зн какво да очакваш от него, но аз не знам кога този съсед ще реши да им прави "процедури", а те летят и жилят след тях. Ако знаеш, че ще ходиш при кошер си обличаш костюм взимаш пушилка и т.н. аз съм ходила да вадя мед от кошерите на един приятел. Но ако си се загледала в моя случай в градината и тя ти кацне на лицето и те ужили... аз лично вече изпитвам страх от тях днес се завъртях за 5 мин в двора и пак ме нападна и все към лицето летят. Днес купих розмарин,мащерка,мента казват, че прогонват пчелите и чесън ще съдя (той е срещу вампири ама дано става и за пчели). Ако някой знае метод да се прогонват от моя имот да пише...

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Прекалено голямо внимание отделяте на това tan4eto. Явно скуката не ви се отразява добре.

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •