Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 73
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Здравейте, пак през този месец. Пчелите на съседа пак са като бястни кучета. Но ги проброих кошерите и се оказаха 16 :Д Тази година имаме пълно бойно облекло (пчеларско) и е... ем през панталона ме захапа ... Добрата новина е, че доматите няма да останат не опрашени :Д
    Аз също имам 2 семейства, които са лоши, но те нападат ако си на 4-5 метра пред кошера, не повече и то една-две пчели. Като цяло това се случи след като едно от семействата ми изрои. Като дойде пролетния сезон и започват да се развиват стават лоши и така до есента. Дават по много мед, обаче са лоши и трудно се работи с тях.
    Като цяло пчеларите би трябвало да правят селекция, за да не позволяват такива зли пчели да остават.

    По принцип ако не страдаш от алергия, застани на едно място и я остави да те ужили, те обикновено се завират в косите. Но ако спреш на едно място, ще се повърти и ще си замине. Ако много пчели те нападат, значи има някакъв по-сериозен проблем и това семейство трябва да се унищожи, поне от това което съм чел, или майката да се смени от съвсем друг ген.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Тя и през панталона си ме ужили. Днес идва човек да оре градината много зле нападнаха го и на 20-30 метра от кошера нападат и то на рояк. Аз като ходех да събирам коренища с мъжа в градината гледам по 5-6 пчели се мъчат да ни нажилят. Без предпазни средства не се проближавам до онзи край на двора. Не знам каква градина ще гледам ... дано се кротнат скоро. Иначе аз не съм алергична, но много се подух 7-8 см диаметър около мястото, при положение, че веднага се намазах. Според мен той мъчи животните... гледам ги пчеличките ни водица им е оставил ни нищо... идват при нас и се нахвърлят на вода. Това са измъчени пчели... Може и да си внушавам, но като са ядосани по друг начин се чуват ...

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Да няма случайно посята рапица наблизо ?

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Няма тук има по нивите картофи и царевица

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Няма тук има по нивите картофи и царевица
    От това, което пишеш се разбира , че на пчеларя не му пука за селекцията на спокойни пчели. Няма да давам съвети как да го научиш да си гледа работата. Ще те посъветвам да си купиш пчеларско було и да се движиш с него в моменти на работа в градината. Пази очите и лицето. Зареди си и аптечката с антиалергични лекарства. И един практичен съвет. Дръж отворена врата на хладно и тъмно помещение. Отлично място за бързо бягство. Не е срамно да избягаш. Глупаво е да стоиш да те жилят.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Тя и през панталона си ме ужили. Днес идва човек да оре градината много зле нападнаха го и на 20-30 метра от кошера нападат и то на рояк. Аз като ходех да събирам коренища с мъжа в градината гледам по 5-6 пчели се мъчат да ни нажилят. Без предпазни средства не се проближавам до онзи край на двора. Не знам каква градина ще гледам ... дано се кротнат скоро. Иначе аз не съм алергична, но много се подух 7-8 см диаметър около мястото, при положение, че веднага се намазах. Според мен той мъчи животните... гледам ги пчеличките ни водица им е оставил ни нищо... идват при нас и се нахвърлят на вода. Това са измъчени пчели... Може и да си внушавам, но като са ядосани по друг начин се чуват ...
    Ако оградата е с мрежа, добра работа ще свърши да прикрепите засенчваща мрежа, за да не ви виждат директно пчелите. Много ефикасно при ужилване е хомеопатичното на Боарон апис мелифика, мисля че беше, може СН9 или СН15 разреждане. По 5-6 гранули 2-3 пъти през 20 тина минути. Масло от карамфил доста предпазва, действа като репелент, мажете си ръцете с по няколко капки. По това време пчелите са най-агресивни, но без тях не можем.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Ако оградата е с мрежа, добра работа ще свърши да прикрепите засенчваща мрежа, за да не ви виждат директно пчелите. Много ефикасно при ужилване е хомеопатичното на Боарон апис мелифика, мисля че беше, може СН9 или СН15 разреждане. По 5-6 гранули 2-3 пъти през 20 тина минути. Масло от карамфил доста предпазва, действа като репелент, мажете си ръцете с по няколко капки. По това време пчелите са най-агресивни, но без тях не можем.
    Само да добавя.Пише го и в книгите..наличието на твърд алкохол.30-40млл на "залп",действа противоположно на пч. отрова...нооо да се има в предвид,че над 50-100млл вече действа успоредно с пч отрова.

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    А този проблем откога варира ? Други съседи няма ли там които да се оплакват. ? Самия пчелар какво казва ? Като цяло аз съм срещал това в литературата. Има една кръстоска която дава повече мед, обаче не би трябвало да я има в българия, но е разпространена по някакви места из света. Тя е доста агресивна.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Africanized_bee

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Зравейте отново, една година по късно. Обмислям да заведа дело срещу този съсед на основание на Закона за собствеността. Някой има ли опит от едната или другата страна на барикадата? От кметстово не ми дават отговор дали е регистриран (т.е. правят си оглушки), но е на 87м от училището т.е. трябва да са 100% незаконни тези пчелини. Кой орган/институция трябва да издаде предписание за преместването им? И някой има ли опит, ако човека реши да не изпълни предписанието какво следва?

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    63
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Обмислям да заведа дело срещу този съсед на основание на Закона за собствеността.
    Изчетох темата и случая си е баш за дело, така че потърси добър адвокат, обърни се и към съседите си за съдействие. И не се тревожи, ако този идиот не изпълни съдебното решение, ще бъдеш информирана какво му предстои.

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •