Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 73
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Разликата е, като гледаш едно животно в случая пчела зн какво да очакваш от него, но аз не знам кога този съсед ще реши да им прави "процедури", а те летят и жилят след тях. Ако знаеш, че ще ходиш при кошер си обличаш костюм взимаш пушилка и т.н. аз съм ходила да вадя мед от кошерите на един приятел. Но ако си се загледала в моя случай в градината и тя ти кацне на лицето и те ужили... аз лично вече изпитвам страх от тях днес се завъртях за 5 мин в двора и пак ме нападна и все към лицето летят. Днес купих розмарин,мащерка,мента казват, че прогонват пчелите и чесън ще съдя (той е срещу вампири ама дано става и за пчели). Ако някой знае метод да се прогонват от моя имот да пише...

    Танче, споко бе душа. Тук са писали и такива, които се крият под кревата от пчели.Твойто ,кво е -нищо работа.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Когато моите са агресивни ( има такъв момент ) на 4м. от кошера може да ме атакува някоя пчела.
    Ама на 40м. от кошерите, дори и да смачкам някоя пчела, и да ме ожили, няма да ме подгонят, или да ме нападнат.
    Явно моите не са като на хората!?

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Да взема, че да ви питам - ако се разпечатват периодично пити, дали се получава агресивност?

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Моите кротват.
    Ама те са малко бамбашка.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Вие се рзтушвайте тука. Аз след малко, отивам да опалвам пещта. Честит Гергьовден.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Един друг въпрос има ли разлика в отровата на пчелите? До сега никога не съм имала такава силна реакция 4ти ден се мажа с крем с кортикостериод за да ми мине отока, а досега винаги ми е минало без нищо да мажа за 1-2 часа. И с какво е най-ефективно да се маже/пие/инжектира човек- Аз ползвах бемаметазон (бетноват-с), защото това имах налично в неделя. Мисля,че и метилпреднизолон имам някъде, а и псилобалсам по прицип имам, но още тази година не съм купувала.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Един друг въпрос има ли разлика в отровата на пчелите? До сега никога не съм имала такава силна реакция 4ти ден се мажа с крем с кортикостериод за да ми мине отока, а досега винаги ми е минало без нищо да мажа за 1-2 часа. И с какво е най-ефективно да се маже/пие/инжектира човек- Аз ползвах бемаметазон (бетноват-с), защото това имах налично в неделя. Мисля,че и метилпреднизолон имам някъде, а и псилобалсам по прицип имам, но още тази година не съм купувала.
    Явно имате богат опит с ужилванията.
    Опитния си е опитен, аджамията си е аджамия.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Един друг въпрос има ли разлика в отровата на пчелите? До сега никога не съм имала такава силна реакция 4ти ден се мажа с крем с кортикостериод за да ми мине отока, а досега винаги ми е минало без нищо да мажа за 1-2 часа. И с какво е най-ефективно да се маже/пие/инжектира човек- Аз ползвах бемаметазон (бетноват-с), защото това имах налично в неделя. Мисля,че и метилпреднизолон имам някъде, а и псилобалсам по прицип имам, но още тази година не съм купувала.
    Има зависи от възрастта на пчелата а и къде те ужили.
    По принцип пчелите са добри и полезни създания и това ще е временно явление но говори с онзи мушморок стопанина им.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жоре, май ти е дошла в повече ракията тази вечер.
    Така е но преди година две ходих да помагам на приятел що на комшиите и кучето бе проодило на два крака от един такъв кошер.Изнесохме го през ноща в неговата работа там на другия ден изедоа всичко де оди по плаца.Накрая моя човек го изнесе в някви гори тилилейски и се реши въпроса

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Така е но преди година две ходих да помагам на приятел що на комшиите и кучето бе проодило на два крака от един такъв кошер.Изнесохме го през ноща в неговата работа там на другия ден изедоа всичко де оди по плаца.Накрая моя човек го изнесе в някви гори тилилейски и се реши въпроса
    Е, такива на мен ги подарявайте.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •