Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 73
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    3-4 кошера са. Аз харесвам пчели нека да гледа, но да не ни нападат. Проблема е, че нападат без провокация. Ако хвана, настъпя и т.е. пчела ясно ми е, че ще ме ужили. Но тук говорим за друго поведение на тези пчели те те преследват. Врера мъжа излезе да пече скара за вечера и го нападнаха, трябваше да тича и да се крие. Иначе да незаконо съобразни са му кошерите по чл. 15 т.е. няма отстояние 100м от училището. Но на мен не ми е целта да ги махне. Търся решение как да съжителстваме без да сме нахапани и в страх.
    Няма решение на проблема. По-добре да ги маха. Още повече, че нарушава закона. И моите са така. Като премине рапицата, ще станат като агънца. Минал съм по тоя път- пълна простотия е да се отглеждат пчели в населено място. Като вземе да се гътне някой алергичен , кво прайм?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз имах такова семейство и го подарих.....
    На комшиите ли?

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ако няма пчели в селата, кой ще опрашва дръвчетата, зеленчуците, цветята???....не може хептен без пчели по селата!!

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Здравей
    Да не би да си пръскала с нещо в градинката? Хербицид или друго?
    Не Тоше,г–жата не е пръскала градинката. Тя всеки ден ,по няколко пъти пръска себе си с марков/предполагам, щом е ай,ти специалист/ парфюм.Пчелите на комшията я приемат за ухаещо цвете/а всяка жена е ухаеща,полу разпъпила роза и без тези добавки/ и се опитват да и вземат нектара ,за да направят перфектния мед, който специалистите в областта на козметиката ще използват за да разкрасят и други жени/честно казано,май и много мъже вече прибягнаха към тези аксесуари за разкрасяване./ Мисля, че това е първопричината за неволите на г–жата.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    3. Някакви растения ( мен ме ужили между саксии с 2 лавандули).
    Тук е заровено кучето!Без да искаш си притиснала-провокирала пчелата и те е ужилила.Пчела работничка изляла на "паша" не проявява агресия.Използва жилото си само при отбрана.
    Предполагам-плевила си саксиите ииииииии,притиснала си пчелата....и ето ти резултата.Всъщност,лаванду лата не е цъфнала и пчела-медоносна няма какво да търси,ноооо осите събират изсъхнало лико-кора,за да си построят гнездото,а старите стебла на лавантулата са богати на тоз ресурс.
    Почти съм сигурен,че отока ти е в резултат на среща с оса...

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Ще изчакам и други мнение във форума, но към момента единственото решение или да подам жалба да му премахнат кошерите или да си напръскам градината. Т.е. няма решение как да се опазим (при положение, че той отказва съдействие)?
    Ако няма оплаквания и от други съседи, и ако не налитат и на него, търси причината в твоя двор. Просто няма друга логика, още повече, че има и плътна двуметрова стена между вас. Повредата е във "вашия телевизор".

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Жената писа
    ,,Но тук говорим за друго поведение на тези пчели те те преследват. Врера мъжа излезе да пече скара за вечера и го нападнаха, трябваше да тича и да се крие.,,


  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Здравейте, не съм пръскала градината до сега все пак ми е първа година и още съм идеалист без пестициди, хербициди, инсектициди и изкуствени торове. Проблема не е в парфюм, защото нападат и мъжа ми и детето (а детето е с атопичен дерматит т.е. всичката химия е без парфюми и т.н. ). Днес разпитах съседите оказа се и те имам този проблем, някои и до болница са стигали ;/ казаха ми, че всяка година този съсед им прави нещо на пчелите и един месец +- след това са много агресивни после се оправяли. Каза ми, като те подгони пчелата тичай бързо. Иначе сме в София област. Тук идва и другия ми въпрос може ли някой да ми препоръча защитно облекло и от къде да си го купя. Явно ще ми трябва, ако искам да си поливам доматите по светло. Днес ходих до декатлон, но нямаха от тези шапки с тюла.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Няма решение на проблема. По-добре да ги маха. Още повече, че нарушава закона. И моите са така. Като премине рапицата, ще станат като агънца. Минал съм по тоя път- пълна простотия е да се отглеждат пчели в населено място. Като вземе да се гътне някой алергичен , кво прайм?
    Ееееее, ако кошерите са извън населеното място, а то е пълно с цъфтящи овошки, примерно, или има нещо друго, което ги привлича, каква е гаранцията, че няма да "нащъкат" някой алергичен?

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Жената писа
    ,,Но тук говорим за друго поведение на тези пчели те те преследват. Врера мъжа излезе да пече скара за вечера и го нападнаха, трябваше да тича и да се крие.,,

    Сега прочетох др постове.....
    Нервността на пчелите няма да приключи с рапицата...повсеместни,безр азборни пръскания по дворовете.Няколко пръскания за паразити по паркове-градини....няма спокойствие за пчелата...
    п.п. За сж, пчелите аут от населени места..

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •