Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Ще изчакам и други мнение във форума, но към момента единственото решение или да подам жалба да му премахнат кошерите или да си напръскам градината. Т.е. няма решение как да се опазим (при положение, че той отказва съдействие)?

    Лошо е когато пчеларина не съдейства.Жалбата не е решение и за двете страни.Ако се почне между комшийска война лошо,много лошо...Гледай и той почнал да пръска...щом е темирут.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    3-4 кошера на 40 метра разстояние?! Това е просто случайност. В случая никакъв закон не може да забрани на пчеларя да си гледа пчелите.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Ще изчакам и други мнение във форума, но към момента единственото решение или да подам жалба да му премахнат кошерите или да си напръскам градината. Т.е. няма решение как да се опазим (при положение, че той отказва съдействие)?
    Както и Друмев спомена, не е сигурно дали пчелите, които ви притесняват са точно комшийските...Сега излизат много рояци. Може би няма да е лошо, ако викнете някой познат пчелар, който да огледа да не би някой "по-злобничък" рояк не се е заселил наблизо...

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    3-4 кошера на 40 метра разстояние?! Това е просто случайност. В случая никакъв закон не може да забрани на пчеларя да си гледа пчелите.
    Да бе да нали е на по малко на 100м.от училището една жалба в БАБХ и е изгорел а едва ли е регистриран с тия 3-4 кошера.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Здравейте, наскоро се преместих в нова къща и тази пролет започнах градинка. От няколко дни аз и моето сенейство сме атакувани от пчелите на съседа. Много са агресивни атакуват без причина ( на около 40 м от кошерите ми е градинката). Съседа да кажем не е от комуникативните (да не използвам друга дума). Какви са опциите ми за справяне с проблема (болницата е на 30 мин, а няма лекар в селото). Аз вече 3 ден съм с тежък оток на лицето, добре че не е детето.
    Търся конструктивни решения на проблема ми (деструктивните си ги знам).
    Имаме 2м плътна стена към съседа.
    Някой има ли идея дали тези идеи (взети от интернет) действат:
    1. Ултразвуков уред против комари, оси, мухи и др. насекоми

    2
    . Оценна киселина, хлор, тор в края на двора (от към съседа) за да ги прогонва от нашия двор.
    3. Някакви растения ( мен ме ужили между саксии с 2 лавандули).
    Ако имаш лимонена трева я махни привлича пчелите.И му кажи да спре за известно време да ги рови да им смени майките и най вече да си ги нахрани че ти можеш да свършиш тая работа с захарен сироп и някой добавки като например айде да не казвам ама ще трябва сам да си изхвърли пчелите а не да ти се хили подигравателно като варена глава.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Както и Друмев спомена, не е сигурно дали пчелите, които ви притесняват са точно комшийските...Сега излизат много рояци. Може би няма да е лошо, ако викнете някой познат пчелар, който да огледа да не би някой "по-злобничък" рояк не се е заселил наблизо...
    Не е изключено ама малко вероятно сега се правят противороеви щуротии а няма цъфнала растителност с нектар в момента а и е ветровито.И си е е...ло мамата вярно че е временно явление ама и пчеларя може да направи някой неща а не да се хили.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    По това време на годината, моите пчели са най-зли. Единични пчели ме нападат далеч от кошерите. Дразнят се от тъмни дрехи и силни миризми. Като цъфне акацията се успокояват и остават спокойни чак до зимата.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да бе да нали е на по малко на 100м.от училището една жалба в БАБХ и е изгорел а едва ли е регистриран с тия 3-4 кошера.
    Самата площ на училището би трябвало да ги предостави. Що за училище ще е това в което няма място за различни видове игрища и най-малкото отсечка за 100 метра. Предполагам, че и улици има около него, та си мисля, че нещо не се връзва. Да каже госпожата в кое населено място е това и ще уточним.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Здравейте, наскоро се преместих в нова къща и тази пролет започнах градинка. От няколко дни аз и моето сенейство сме атакувани от пчелите на съседа. Много са агресивни атакуват без причина ( на около 40 м от кошерите ми е градинката).
    Здравей
    Да не би да си пръскала с нещо в градинката? Хербицид или друго?
    Медец

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    ... Аз харесвам пчели...
    "ВСЯКО ЗЛО - ЗА ДОБРО", как то при тази жена от клипчето Заповядайте "при нас", поне с 3-4 ри отводки за начало, на тази пролет.
    Успех!
    https://youtu.be/tcnAInUwPRc?t=516

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •