Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 119
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Колега, описаното е човешката същност по принцип, нищо необичайно няма в това. Да се сърдим на човешката природа е безсмислено, все едно / както прочетох написано напоследък/, да обвиниш прасето в свинщина. Така че пиши и споделяй спокойно и нещата ще са както обичайно /нищо, че не се разбираш с прости хора/. И да не вземе да се обиди някой, пиша си по принцип, не конкретно.
    На кмета поста е от преди 3-4 месеца и умишлено не му отговорих. На теб ще го кажа - човек, на който не стигат думи да се защити, му е по-лесно да ползва думи изникнали първосигнално в ума му. За мен точно такива са "малки човечета". Както се казва жицата на бушона му е бая тънка и ...

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...жицата на бушона му е бая тънка и ...
    Хора разни, някои са докачливи и бързо палят, на други им е дебела кожата /жицата, както я наричаш/. Така и във форума, като в живота. Но никой не може да ми забрани да ненавиждам злобните заяждания на дребно, ако и да са отражение на масовия манталитет. А такива в този форум /както и във всички останали/ има достатъчно. Аз самият се старая да се въздържам от такива неща, дори и да съм се ядосал от написано по мой адрес, защото знам, че е неизбежно.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Смени си стадиона!

    Всеки народ си заслужава управниците.
    Добре де, от много години се повтарят изразите: "Всеки народ си заслужава управниците", както и "Какъвто народа, такива му и управниците".
    Повтарят се от всички, и от народ и от управници, ама тия мантри явно не решават проблема, та даже не дават и начин на решение.
    Та вместо да повтаряме тия идиотски мантри, можем ли да формулираме решение на проблема или за 30 години знаем, че има проблем, но не можем да го формулираме, та после да търсим и решение. А?
    Бат Бояне, чакам да продължиш да ръсиш безсмислен мозък, ако не си зает с обществени поръчки ( май те е страх, да не ти секне системата за оповестяване, а? )!
    Смяната на стадиона е открита много отдавна ( най-напред от циганите ), но това е решение на линия проблем, а не на обществения.
    Чакам, бат Бояне. В теб ми е надеждата!

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Хора разни, някои са докачливи и бързо палят, на други им е дебела кожата /жицата, както я наричаш/. Така и във форума, като в живота. Но никой не може да ми забрани да ненавиждам злобните заяждания на дребно, ако и да са отражение на масовия манталитет. А такива в този форум /както и във всички останали/ има достатъчно. Аз самият се старая да се въздържам от такива неща, дори и да съм се ядосал от написано по мой адрес, защото знам, че е неизбежно.
    Прав си, но само до някъде. Както казваш - разни хора и всеки възприема написаното по различен начин. Имам предвид "злобни заяждания". Какво значи това, вероятно имаш мои коментари предвид? И аз като теб много се ядосвам, когато изтъквайки неправдите в пчеларството, свързани с биопроизводството, ми се отвръща, че завиждам, злобейки срещу тях - НЕ, аз излагам какво мисля показвайки кирливи ризи. Ей това е!
    Сега видях, че след неволни манипулации по телефона, съм прехвърлил разговора в друга тема.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...Сега видях, че след неволни манипулации по телефона, съм прехвърлил разговора в друга тема.
    Как успя!
    Направо еба майката на пейзажа.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Как успя!
    Направо еба майката на пейзажа.
    С тия мУдерни тИлИфони, па и без лупи - тъй ще е.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...ама тия мантри явно не решават проблема, та даже не дават и начин на решение...
    Те са само констатация на действителното положение. Важни са причините за това, както в медицината най-важна е правилната диагноза.
    Социологията твърди, че прогреса в съзнанието предхожда прогреса в законите, че времето е фактор, че промените в съзнанието и морала стават бавно и етапи не може да се прескачат. Учи, че общественото устройство и законите трябва да съответстват на нравите и традициите. Един вид - съзнанието определя битието /учехме обратното дълги години/.
    Какво показва нашата история?
    Излизайки от феодална империя получаваме свободата на Търновската конституция, без да сме готови на това и последиците са подробно описани в историята до 1944 от редица автори.
    Впоследствие се натрисаме на още по-абсурдните за нашего брата идеали на комунизма и последиците върху морала на нацията са още по съсипващи. Междувременно унищожаваме или изгонваме едва създадените интелигенция и индустриален елит.
    Най-накрая получихме сегашната конституция, без да можем да контролираме новопридобитите свободи - съответно те бързо се изродиха в нещото, което имаме в момента. Междувременно емигрираха по-оправните и по-можещите и това допълнително влоши положението.
    Сега бързо решение няма. Ако не осъзнаваме, че проблема е в главите ни, решение изобщо няма. Ако пък осъзнаем къде е проблема, решението е еволюционно, а не революционно. Морал не се създава отведнъж, поколения трябва да се сменят. Дали ще направим нужното или ще си кретаме на опашката на Европа зависи само от нас.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ..."злобни заяждания". Какво значи това, вероятно имаш мои коментари предвид?... аз излагам какво мисля...
    Не съм си давал труда да помня кое обидно изказване от кого е писано - има много такива из темите, а пък никой не обича да го обиждат. Едно са логични и аргументирани коментари, друго са обиди в стил "ръсиш безсмислен мозък", както може да се прочете съвсем наблизо /пост 103/. Дори и да е вярно, следва да се каже по-умерено. Взаимното уважение не е измишльотина, то е част от морала, необходим за просперитета на обществото.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това правило само го потвърждаваме, не сме го измислили. Първо избрахме да ни яхнат ченгетата /до крадлив дедо/, после си избрахме един от сик за главен секретар на МВР и се почна втора серия от същото/след крадлив дедо/, та и досега. Надеждата умира последна, ама за мене умря, когато схванах по-горе цитираното. Перефразирано - какъвто народа, такива му и управниците.
    Не ни е толкова лош народа... Управниците са ни тези, защото хората, които имат ерудицията, познанието и най-вече морала да са такива, не се занимават с политика. Последния такъв, май умря на бесилото...

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Хора разни, някои са докачливи и бързо палят, на други им е дебела кожата /жицата, както я наричаш/. Така и във форума, като в живота. Но никой не може да ми забрани да ненавиждам злобните заяждания на дребно, ако и да са отражение на масовия манталитет. А такива в този форум /както и във всички останали/ има достатъчно. Аз самият се старая да се въздържам от такива неща, дори и да съм се ядосал от написано по мой адрес, защото знам, че е неизбежно.

    И кой казваш,че се заяжда тука?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •