Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 79
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15

    Exclamation Купувам 60 кг. ЧИСТ восък

    Здравейте всички!

    Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
    Търсеното количесвто е около 60 кг.

    Има особености за качествата на продукта!

    • цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
    • восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
    • да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
    • да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
    • респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
    • не търся восък топен от купешки восъчни основи;
    • търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
    • желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
    • възрастта на восъка е от значние.

    Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

    Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

    Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

    Благодаря предварително!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Оцет домашен може ли да е използван?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15
    Само ако е ябълков

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Друмев,

    Та хубаво беше сложил позитивна отметка в самата обява, ама после това с оцета щеше да ме скъса от смях бе! Как ти идват такива бе? Ебаси, какъв мушморок си само!

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Само ако е ябълков

    Ади сега, ябълков, ама аз да съм го направил, че да видиш оцет, какво се казва!

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Здравейте всички!

    Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
    Търсеното количесвто е около 60 кг.

    Има особености за качествата на продукта!

    • цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
    • восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
    • да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
    • да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
    • респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
    • не търся восък топен от купешки восъчни основи;
    • търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
    • желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
    • възрастта на восъка е от значние.

    Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

    Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

    Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

    Благодаря предварително!
    Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Между другото, имам и истински винен оцет. Околодва пъти по-силен е от ябълковия, за да го направя не използвам гъба за оцет. Гроздето аз си го гледкам и то си ми е до пчеличките, които си ми го опрашват.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това.

    Той е написъл човека...Всеки трябва да си цени труда.Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    И хич не мислете, че в момента прелгама оцет за прожба. Не-е-е-е-е... Само за лична и семейна консумаци я си е, и за приятели и роднини де.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...
    Ако може да се поясниш, че нещо недовдянах!? Ама вече без бъзици, нали! Дай сериозно!

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •