Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 79
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Стана ми интересно - този восък как ще се провери дали отговаря на търсените показатели? И при мене восък бол, сбран от тъмни и бели пити наедно, като го претопя, става жълт и по нищо не се различава от восъка на разпечатките. Иди го познай от какво е. Нали видяхте Васил /valaz/ какви снимки на восъка от троптината ми публикува - с парната преса изваден. А с киселина /оцет/ леко се подкислява парната топилка против осапунване на част от восъка. Чакат ме още към 1000 пити за претопяване, и тъмни, и светли, натрупани в хладилната камера. Та, восък да искате, как ще го познаете дали е от разпечатки и далаци, не ми е ясно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15
    Отговорът на това се подразбира.

    Няма как.

    Единственият начин е да намеря честен човек у който са останали някакви ценности и добродетели гравитиращи около честност и доблест по отношение на собствения му труд. Някой, който не би излъгал (най-вече за пред себе си) за качествата на продукта в името на поредния келепирец.
    Намирам за позорно, че самото споменаване на тези неща вече провокират саркастично подхилкване под мустак и етикети за това "колко съм си повярвал" и "колко силни усещания търся", защото едва ли не "не си давам сметка в кое време живея".
    Точно защото знам в кое време живея и в коя жалостива държавица се намирам(е) формулирах обявата си по този специфичен начин. И всяка една подобна арогантна реакция (която показва как всичко се върти единствено около лесна печалба за никакъв продукт) допринася за гниенето на нацията и нейната душа. Нещо, което иначе всеки обича да коментира след вечерната ракия докато гледа "новините". А действията на другия ден - какви са? Същите като оплютите предната вечер! Имат ли край това лицемерие и жалост изобщо? Наясно съм как дори думите, които ползвам в момента дразнят и биха били класифицирани като "излишен патос" в момент, в който САМО подобни ценности могат да бъдат единствения компас, който може да ни превърне отново в един качествен и достоен пазар. Предложете целия сарказъм на света и покажете кой сте, правейки го.

    Това достатъчно ли е като обяснение "какво търся" и "как да намеря доказателство за качествата на продукта"?
    И кой ще е първия от отбор шегички и закачки, който ще каже, "че търся еднорог"?
    Не търся еднорог.
    Търся пчелар.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Отговорът на това се подразбира.

    Няма как.

    Единственият начин е да намеря честен човек у който са останали някакви ценности и добродетели гравитиращи около честност и доблест по отношение на собствения му труд. Някой, който не би излъгал (най-вече за пред себе си) за качествата на продукта в името на поредния келепирец.
    Намирам за позорно, че самото споменаване на тези неща вече провокират саркастично подхилкване под мустак и етикети за това "колко съм си повярвал" и "колко силни усещания търся", защото едва ли не "не си давам сметка в кое време живея".
    Точно защото знам в кое време живея и в коя жалостива държавица се намирам(е) формулирах обявата си по този специфичен начин. И всяка една подобна арогантна реакция (която показва как всичко се върти единствено около лесна печалба за никакъв продукт) допринася за гниенето на нацията и нейната душа. Нещо, което иначе всеки обича да коментира след вечерната ракия докато гледа "новините". А действията на другия ден - какви са? Същите като оплютите предната вечер! Имат ли край това лицемерие и жалост изобщо? Наясно съм как дори думите, които ползвам в момента дразнят и биха били класифицирани като "излишен патос" в момент, в който САМО подобни ценности могат да бъдат единствения компас, който може да ни превърне отново в един качествен и достоен пазар. Предложете целия сарказъм на света и покажете кой сте, правейки го.

    Това достатъчно ли е като обяснение "какво търся" и "как да намеря доказателство за качествата на продукта"?
    И кой ще е първия от отбор шегички и закачки, който ще каже, "че търся еднорог"?
    Не търся еднорог.
    Търся пчелар.
    Хобитите си сменят восъка за основи и цената излиза пак долу горе толкова.
    А и слагат всичко на куп стари нови пити и т.н. не ти предложиха защото нямат такъв в описаните критерии в това количество а и както казах цената за основи е пак толкова без изисквания.

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Ако някой има нужното количество и качество да пише на лични.няма нужда от всичко да правим цирк.

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    И двата вида восък хем имат разлика, хем нямат. Все восък. Кой е по - хубав? За колегата GoldLight и двата са добри, но от по - старите пити за изработка на свещи ще по - добър. Ще има онзи неповторим аромат. От разпечатките също няма да отстъпва по качество, но ако се използва в медицината ще е по - добрият.

  6. #66
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Ако някой има нужното количество и качество да пише на лични.няма нужда от всичко да правим цирк.
    Тъй или иначе колегата ще си намери необходимото количество, а развитието на темата ще донесе и някои неизвестни за восъка, които да ни дадат малко повече знания за него.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъй или иначе колегата ще си намери необходимото количество, а развитието на темата ще донесе и някои неизвестни за восъка, които да ни дадат малко повече знания за него.
    Дали свещ от восък с прополис (а той явно си го има в питите) действа бактерицидно за вируси не знам че те в околна среда хем са живи хем не

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Дали свещ от восък с прополис (а той явно си го има в питите) действа бактерицидно за вируси не знам че те в околна среда хем са живи хем не
    До някъде би трябвало да има. Ще подтиска развитието им или дори ще ги убива. Зависи от концентрацията и устойчивостта на вируса. Фактори бол.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Защо в свещите има и голямо количество парафин, а и не само парафин? Първо защото, ако се правят само от восък, конструкцията/формата им не позволява да се задържат прави дори и през зимата, а за лятото да не говорим. Голяма част от свещите се правят бели или само от парафин, а и не само от парафин. В Гърция, а и не само там, свещите се правят по друг начин и форма, което им дава възможност да стоят прави през цялото им време на горене. Да не говорим, че си има специални места за паленето им.
    Запазване на стенописите? Ха, ха...на времето художника ги е правил само за едното ядене или минимално заплащане, а сега 'иконите" ги изписват за маса пара, а качеството, ако малко се постарая ще ги направя по - добре. Та като ти вземат половин милион пари за комикси ще ги пазиш, къде ще идеш?
    Това е така. Но не ми се вярва, Захари Зограф и иконописците от този ранг да са работили за единия хляб. А аз говоря по-скоро за запазването на техните изписвания.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    При горенето на свещта не изгарят ли всички биологично активни вещества?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •