Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 79
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Той е написъл човека...Всеки трябва да си цени труда.Мисля,че само това,че спомена Ябълков оцет разбрахте на какъв човек ще продавате и ви дигна цената с 3лв/кг...
    Само?! С такива съм се свързал не веднъж, Ами гръмки обяви и само това.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Логично е да обявиш цена от-до. Изисквания много, но ... само това.
    Очевидно няма да е по-малко от 15 лв. Логично е и някой който пита да казва какво от поисканите условия бива покрито, за да се говори каква точно да е цената, иначе всичко плува в полето на вероятностите.

    Ябълките трябва да са расли на южен склон, ако искате да вдигате цената с 3 лв. за това

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Ябълките трябва да са расли на южен склон, ако искате да вдигате цената с 3 лв. за това
    И да не са ръсени от не само с химикали, ами и с химтрейли, нали! Що забравяш и последното?

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При толкова много хартисали пити от умрелите кошери - 15лв. за кг. не е никак лоша цена!!

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Калине,

    Ти като питаш, да не би да имаш такъв восък? Човекът според мен е сериозен. Само си мисля, че нещо ти не вярваш на изискванията му и съответно на това, че може да даде тези пари на килограм.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Здравейте всички!

    Търся да закупя чист пчелен восък за направата на много качествени свещи, с които да не залъгвам клиентите си.
    Търсеното количесвто е около 60 кг.

    Има особености за качествата на продукта!

    • цветът следва да е изразено топло слънчево или слънчогледово жълт по естествен път, приоритетно восък, получен от липова паша! Нямам никакъв интерес към кафяви и тъмни цветови гами. Търся восък, в който отсъства дори минимално количество прополис;
    • восъкът да е изключително от разпечатки или строителни рамки и приоритетно да е топен в слънчева восъкотопилка;
    • да е събиран в емайлирани или пластмасови съдове в процеса на топенето;
    • да няма вода и примеси (прополисови капсулки от килийки на пчели, шушулки от какадиви на восъчен молец, тела на оси и пчели);
    • респективно - не търся восък избелван с киселини, какъвто и да е род шмекерии или пък с добавени парафинови или мастно-животински добавки;
    • не търся восък топен от купешки восъчни основи;
    • търсеното количество трябва да е с що-годе еднороден състав като цветова гама в различните пити;
    • желателно е питите да са плътни по състав и да нямат цепнатини;
    • възрастта на восъка е от значние.

    Ако сте от пловдивска област мога да дойда на място и да прегледам стоката. Ще ми трябва 1 пита за проба (която естествено ще си заплатя), след което, ако качеството е търсеното, ще закупя цялото упоменато количество на цена, която да не ви ощетява! Тъй като съм наясно какво търся нямам илюзии за евентуалните усилия и труд вложени в него, така че смятам, че ще предложа заслужената от вас добра цена!!! Нямам намерение да "извивам ръце".

    Ако сте пчелар, който добива натурален и неподправен чист восък без каквито и да е било примеси, прави нещата по правилния "стар начин" и отглежда пчелите си с любов, удовослстие, внимание, усет за красотата в пчеларството и отношение за единство с пчелите - моля свържете се с мен на ЛС!

    Знам, че с тези претенциозни изисквания търся Светия Граал, така че съм готов и за всичките ви бъзици - дайте ги насам - СЕГА! :D

    Благодаря предварително!
    Не е Светия Граал като чета знаеш какво искаш като качество и си го плащаш.
    Вярно че от разпечатки и далаци без пило става хубав восък.
    Но искам да споделя аз какво правя знам че не е най добрия начин но човек не може всичко да прави със 100%отдаденост че става перфекционист а това вече е болестно състояние а и най вече няма да му остане време за друго.Та восък от стари в пити го разтопявам с вода и малко оцет ,като се втвърди с ноца от долу режа гнусотиите и така няколко пъти и накрая си става жълт восък.Не знам дали причината е че основно ми е слънчогледова паша на единия пчелин а на другия липова и восъка е жълт но не лъжа след няколко варки си става с хубав жълт цвят.Сега дали оцета прави някакви шмекерии не знам ама и преди да го слагам пак си изжълтяваше восъка. В магазина го сменям за основи никога не са се оплаква ли. Разбира се аз нямам такива количества че нямам толкова семейства а не го събирам сменям го за основи.60кг. от хобит де си гледа пчелите с любов и работи с консервативни техники 60кг. си е трудна работа.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15
    Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
    Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
    Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

    Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали?
    Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
    Ако тук не открия човек, не знам къде вече...

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
    Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
    Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

    Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали?
    Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
    Ако тук не открия човек, не знам къде вече...
    Има още един форум то вярно че половината хора са пак същите ама знае ли човек.
    На моето дете 6 клас е любимата фраза е ,,Съсипахая тая държава,, и след това добавя ,,Нищо не е като едно време и слънцето вече по друго грее,,.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от GoldLight Виж публикацията
    Георги, благодаря ти за първия сериозен отговор!
    Коментарът ми долу няма нищо общо с теб, просто си разсъждаваме на "глас".
    Истината е, че каквото и да си говорим, оцетът е киселина. А всички знаем, че във восъка има няколко десетки полезни съединения и е неправдоподобно да смятаме, че химическото взаимодействие между двете няма да навреди поне на някои от тях. Това че восъкът ще бъде ползван за свещи не променя нещата за мен (знам, че на много други няма да им пука, но това няма никакво значение в случая).

    Хайде де, не мога да повярвам, че съвсем никой в страната вече не прави нещата както трябва... Но обичаме да казваме за щяло и не щяло, че "страната не става", нали?
    Ето, дава се цена, някой има ли да предложи качество? Знам и че тайминга е изпуснат и вече всеки си е задвижил восъците по това време, но все пак...
    Ако тук не открия човек, не знам къде вече...
    Има още един форум то вярно че половината хора са пак същите ама знае ли човек.
    На моето дете 6 клас е любимата фраза е ,,Съсипахая тая държава,, и след това добавя ,,Нищо не е като едно време и слънцето вече по друго грее,,.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2021
    Мнения
    15
    И е право детето ти И Слънцето не е същото, а оттам и пчелите

    Би ли споделил кой е другия форум?

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •