Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 27
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ти, отдавна трябва да си разбрал разликата между твърдия и мекия.
    А ти какво конкретно мислиш по въпроса? Имаш ли свое мнение?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    От около 8 години работя с назъбения нож на Лега с червената дръжка. Работи перфектно. С друг нож скоро не съм работил и нямам база за сравнение. Колкото и да е добър ножа, освен нож е необходима и вилица за разпечатване.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А ти какво конкретно мислиш по въпроса? Имаш ли свое мнение?
    Имам мнение разбира се. Твърдия восък определено се реже по - лесно и с двата вида ножове.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имам мнение разбира се. Твърдия восък определено се реже по - лесно и с двата вида ножове.
    Интерено как би е държал нож за разпечатване с тънко тефлоново покритие, имайки в предвид тези свойства на тефлона:
    ПТФЕ има най-малкия коефициент на триене от всички твърди вещества. Използва се като незалепващо покритие за тигани, тенджери и други елементи от кухненското оборудване. ПТФЕ има много ниска степен на химическа активност и се използва в съдове и тръби за съхраняване на силно активни химикали. Температурата му на топене варира от 260 °C (FEP) до 327 °C (ПТФЕ) в зависимост от конкретния полимер.
    Поради ниския си коефициент на триене се използва на места, където е необходимо плъзгане на части като напр. лагери, втулки, зъбни предавки, плъзгащи пластини и др. ПТФЕ се държи значително по-добре в сравнение с найлона и ацетала.
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...BB%D0%BE%D0%BD
    Този пост е редактиран от tsc1; 08.02.2021 в 22:13.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Интерено как би е държал нож за разпечатване с тънко тефлоново покритие, имайки в предвид тези свойства на тефлона:

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...BB%D0%BE%D0%BD
    В случая тефлона каква връзка има с восъка? За рязане на восъка е необходимо ножа да е остър и да няма залепнал восък или клей. В случая, тефлона да помогне да не се залепват прежде споменатите, за което се съмнявам.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...восъка е омекнал или когато е силно охладена и восъка е твърд?
    По-актуалният въпрос според мен е когато питата е бяла или когато е черна? Аз съм с парен нож, но на черни пити не върви, там помагам с вилицата. Купих от Плевен обикновен нож на Лисон, но не успях да го пробвам. Прави ми впечатление, че е остър като бръснач.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...тефлона да помогне да не се залепват...
    Възможно е да помогне, трябва да се пробва. Ако TS има идея откъде да се вземе нож за проба, аз ще пробвам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По-актуалният въпрос според мен е когато питата е бяла или когато е черна? Аз съм с парен нож, но на черни пити не върви, там помагам с вилицата. Купих от Плевен обикновен нож на Лисон, но не успях да го пробвам. Прави ми впечатление, че е остър като бръснач.
    Парния нож няма да го бъде във всякакви пити в които е люпено пило. Както се спомена по - горе, мисля от Корчев, трябва да има триене, а не плъзгане на ножа. По този начин ще се прерязват ризичките. Ако това движение и за момент не се прави, то килийките се замазват.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Моят парен нож е тип "лястовича опашка" - стои неподвижен, плъзгам питата. Има клипчета из форума за такъв. При него движението е точно такова "плъзгане", но реже добре само бели и светло кафяви пити. Тъмните се опитва да ги къса, затова тях - с вилицата. Затова купих обикновен нож на Лисон, но ще го пробвам тази пролет. Ако има начин парния ми нож да може да вибрира, най-вероятно ще се справя и с черните пити.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...е омекнал или когато е силно охладена и восъка е твърд?
    Откъде ще дойде силно охладена пита - нарочно ли ще я охлаждаме? После пък трябва да я топлим, за да добие меда консистенция за по-пълно центрофугиране. От тази трънка сякаш заек няма да излезе. Освен ако предложиш икономически смислен начин да охладим само частта, предназначена за отрязване.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •