Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 76
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    п.п. Какво ръчкаш без да имаш идея на какво ще ти замирише?
    Нищо бе брадчет. Спокоен съм, нали имате вода вече.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Въпроса е по-долу.
    Ти само първото изречение ли прочете? Това е въпроса, а второто изречение ми е отговора. Чети бре Атанасов. И най вече мисли.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2021
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    По това време и при положение ,че е един кошер най-доброто което може да се направи е контролирано изгаряне,ще бъде и лесно предвид атмосферни условия.
    Сподели с колегите в околността предполагам че все ще съберат един стар кошер и една отводка за компенсация, ако собственикът е с малко на брой семейства
    Заразени са 10 от около 90. Лично аз съм в патова ситуация, относно споделянето. Човекът ми е приятел и ми сподели с условието да не разгласявам. С темата исках да привлека вниманието, че стават и такива неща. Смятам, че той не е единственният подобен случай. Сигурно доста колеги не споделят за тази болест.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2021
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Не е сериозно в началото на януари,да обсъждаме какво да правим с кошер или пчелин болни от АГ или поне с голяма вероятност за .това..Трябвало е да се реагира бързо, и както повечето колеги препоръчаха-брутално.Не ми се мисли в тая топла есен и зима ,с вероятност за кражби какво може да стане в района.(ама кой район????).Чудел съм се и преди ,с многото нови колеги невиждали и нечували за гнилец ,и при липса на помощ и контрол ,кога ли ще пламнем!!!
    Аз разбрах за проблема в началото на август. Нарочно не споделих района с цел анонимност, все пак не искам да засегна никого най-вече приятел. Добрата новина е, че пчелина му е настрани и наоколо няма други пчелини, само един на 3 км. Лошото е, че си държи корпусите, а можеби и рамките и т.т в склад близо до два пчелина с по около 200 семейства.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Чучулига Виж публикацията
    Аз разбрах за проблема в началото на август. Нарочно не споделих района с цел анонимност, все пак не искам да засегна никого най-вече приятел. Добрата новина е, че пчелина му е настрани и наоколо няма други пчелини, само един на 3 км. Лошото е, че си държи корпусите, а можеби и рамките и т.т в склад близо до два пчелина с по около 200 семейства.

    Ако е регистриран ЗП това си е цифра,ако обяви АГ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Чучулига Виж публикацията
    Заразени са 10 от около 90. Лично аз съм в патова ситуация, относно споделянето. Човекът ми е приятел и ми сподели с условието да не разгласявам. С темата исках да привлека вниманието, че стават и такива неща. Смятам, че той не е единственният подобен случай. Сигурно доста колеги не споделят за тази болест.
    Ами в случая ти си този, който може да направи нещо по въпроса. Макар, че не ми се вярва човек с 90 кошера да не е наясно за какво става дума, все пак дай му литература, да прочете за какво иде реч. И независимо дали ще информира други за проблема, задължително трябва да предприеме мерките споменати от колегите, към които само ще добавя и прекопаване и обеззаразяване на местата, където са стояли кошерите. И дано вече не е прекалено късно!
    А иначе по темата - Не мисля, че трябва, понятието професионализъм да изключва наличието на съвест...

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Май ни намазаха ските тази вечер ми се чини - човек с 90 кошера, да се чуди да унищожи 10, за да спаси останалите 80!!....не знам колко трябва да е "умен" според мен...има нещо гнилцово в тази тема - така мисля!!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Май ни намазаха ските тази вечер ми се чини - човек с 90 кошера, да се чуди да унищожи 10, за да спаси останалите 80!!....не знам колко трябва да е "умен" според мен...има нещо гнилцово в тази тема - така мисля!!
    И да незнае разликата между ЕГ ( предимно незапечатано пило) а АГ не е с изпъкнали капачета
    Описа по мяза на умряло гърбато пило на търтовка ама знам ли

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Май ни намазаха ските тази вечер ми се чини - човек с 90 кошера, да се чуди да унищожи 10, за да спаси останалите 80!!....не знам колко трябва да е "умен" според мен...има нещо гнилцово в тази тема - така мисля!!
    Някой ни изпитва, но няма да гледаме в кухнята. Иначе е хубаво да си преговаряме материала.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Някой ни изпитва, но няма да гледаме в кухнята. Иначе е хубаво да си преговаряме материала.

    А може и да излезе някоя схемичка за лев.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •