Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 280
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мисей ме е учил,че са недохранени.Ама то с тия питки какво друго да очакваш.
    Какво ли щеше да е без питки?

  2. #192
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Възможно ли е това да са умиращи пчели, които при студ биха умряли в кошера и паднали на дъното?
    В края на март пчелите са най-малко.Тоя дълъг студ ,доста ги изтощи ,не са се облитали отдавна и явно не са в добра кондиция.Отдруга страна ,тия 10 градуса с неприятният вятър - и някои колеги може да се окажат прави.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    В края на март пчелите са най-малко.Тоя дълъг студ ,доста ги изтощи ,не са се облитали отдавна и явно не са в добра кондиция.Отдруга страна ,тия 10 градуса с неприятният вятър - и някои колеги може да се окажат прави.
    Не знам кога пчелите са най малко. Не ги броя.
    Къде го видя "Тоя дълъг студ"!?
    И с други неща не съм съгласен, ма то си е за моя сметка.
    Откъм вятъра съм облагодетелстван. При мен духа по-малко.

  4. #194
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не знам кога пчелите са най малко. Не ги броя.
    Къде го видя "Тоя дълъг студ"!?
    И с други неща не съм съгласен, ма то си е за моя сметка.
    Откъм вятъра съм облагодетелстван. При мен духа по-малко.
    Пчелите са най -малко при смяната на зимните пчели ,обикновенно в края на март.Тия 10 дни сняг и студ ,не ме изкефиха и ми се видяха доста дълги.

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не знам кога пчелите са най малко. Не ги броя.
    Къде го видя "Тоя дълъг студ"!?
    И с други неща не съм съгласен, ма то си е за моя сметка.
    Откъм вятъра съм облагодетелстван. При мен духа по-малко.
    А къв кеф е да духа.По малко главоболия и здрав кръст.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Какво ли щеше да е без питки?
    Без пчели!

  7. #197
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес ходих да си прегледам семействата след продължителния студ.Опасенията ми, че ще имам проблеми се оказаха безпочвени. Намерих един без майка, който обединих с един от слабаците. Всички са налице, и не мисля,че от тук насетне ще има проблеми,защото го дават повече от 10 дни топло. Като цяло семействата са добре.Много са им намаляли запасите от мед, и се скъсах да местя пити от където има.Лошото е, че вече няма от къде да местя. Голямо носене на прашец днес и то три вида. Видях, че има доста пчели по джанките. Сезона започва, колеги! Да е успешен сезона колеги на всички!

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес ходих да си прегледам семействата след продължителния студ.Опасенията ми, че ще имам проблеми се оказаха безпочвени. Намерих един без майка, който обединих с един от слабаците. Всички са налице, и не мисля,че от тук насетне ще има проблеми,защото го дават повече от 10 дни топло. Като цяло семействата са добре.Много са им намаляли запасите от мед, и се скъсах да местя пити от където има.Лошото е, че вече няма от къде да местя. Голямо носене на прашец днес и то три вида. Видях, че има доста пчели по джанките. Сезона започва, колеги! Да е успешен сезона колеги на всички!
    И аз намерих още един без майка, ама се изкуших и му сложих пита с яйца..., ще видим, какво ще стане.

  9. #199
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    При топло време и стъден вятър,особено след обед. десетки пчели не могат да се приберат.Вземам в ръката,духам и топло и тя си излита.Видях не един път това нещо. Днес и аз ги прегледах още един без маика,но всичко е наред явно подхранването с питки от февруари до сега е свършиломработа.За разлика от2020 от 90 45 а сега от 55 60 44 оцелели като повечето са присъединени към осиротяли.И явно сме успяли да завъртим пчеличките .Питките си ги бърках сам тоъи път апинверт пудра и прашец .но ние сме до морето и снега не ни превзе така имаше които бяха без мед около пилото та е било исвършваща питка въпрос на 2 3 дена студ. късмет на всички и нека кои какво иска да му се даде.

  10. #200
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз намерих още един без майка, ама се изкуших и му сложих пита с яйца..., ще видим, какво ще стане.

    Това ми беше първата мисъл като го видях, защото е силен сравнително и ще си произведе. Но точно този преди него беше слаб и си викам "я наедно" пък каквото ще да става Заложих на куцо май, защото предния си беше основно семейство, от което вадих мед миналата година и за да е толкова слаб майката явно не става вече. Но ще видим дали съм сбъркал!

 

 
Страница 20 от 28 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •