Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 280
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой не ги прегледа ще яде дървото.Не се ли нагодиш с времето по добре да се откажеш от пчеларството.2021 ще бъде една от най роявливите според мен...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ако останат някои семейства все пак живи, може и да се изроят наистина!!......Добре дошъл, колега Друмев!!!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ако останат някои семейства все пак живи, може и да се изроят наистина!!......Добре дошъл, колега Друмев!!!

    Добре заварил колега Илиев.Друга ми е мислълта.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Стоплих горе-долу аз за кво става въпрос с това топлото време, ако продължи и януари примерно, ама да подсиля драматизма със зимната смъртност, щото май тая зима ще е над 50% ми се чини - при мен досега 6 сем. дадоха фира от 26, което не е било никога досега.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Проблема дойде септеври начало на октомври след пада на пчелата.Младите майки се посправиха,но старите не можаха.Топлото време пък помогна да се възстанови пчелата за сметка на медените запаси.Според мен ако не беше толкова топло до сега много колеги включително и аз щяхме да сме занулени.Средата на октомври на 3 рамки пило около 70% на рамката никога не съм виждал,а да размествам празни рамки до гнездото края на Декември никога не съм го правил...Да се молим да не свие студ десетина дена,че мача ще се обърне.Да не забравяме,че има още един кретичен момент края на февруари до средата на март.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    При мен на единия пчелин станаха 100% смътрност, на другия са около 15%, но едвам кретат. Толкова слаби пчели досега не съм имал. Ако оцелеят явно ще трябва да сменям тактиката при отглеждането.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    При мен на единия пчелин станаха 100% смътрност, на другия са около 15%, но едвам кретат. Толкова слаби пчели досега не съм имал. Ако оцелеят явно ще трябва да сменям тактиката при отглеждането.

    Свари им жълт кантарион и края на януари им дай топло сиропче гъсто...Другия вариант тетрациклинче профилактично,но на да ли ще помогне...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Верно от няколко дни времето е като за басейн. Обаче повече ме притеснява това, че все няма дъждец или сняг и така си я караме вече от много време. Иначе пчелите миналата седмица се облетяха изненадващо добре и съм с една степен по-оптимистично настроен.
    Медец

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Верно от няколко дни времето е като за басейн. Обаче повече ме притеснява това, че все няма дъждец или сняг и така си я караме вече от много време. Иначе пчелите миналата седмица се облетяха изненадващо добре и съм с една степен по-оптимистично настроен.

    По добре живи,отколко умрели,а природата си знае работа.Не мой да я еваваме и да нема аномалии.Интересно що са 40 дена.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Голям дъжд днес ме валя и яко се накиснах. Но дано поне се понапълнят язовирите. То като не вали няколко месеца, па като се отпуши няма спиране. Днес питам един авер в Лондон как е там? А той вика слънце пече! В Африка може сняг да прехвърча?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •