Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 280
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Уж нямаш много стаж, пък 2 рамки пило на всеки кошер.Пак повтарям, това не е хич малко точно по това време на годината.....
    Раннофевруарското пило зависи най-вече от августовското третиране и хранене, ако си чакал септември по-скоро няма да имаш пило и пчели февруари.....
    Аз третирам целогодишно. Август-екстракт лютова мента-4 пъти.Септември, йод или нозевит.Декември,ОК или Оксалис. От средата на Март до когато градят , СР .Мрежесто дъно целогодишно. И въпреки всичко, ми се щеше да вляза във Февруари с по-малко пило.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз третирам целогодишно. Август-екстракт лютова мента-4 пъти.Септември, йод или нозевит.Декември,ОК или Оксалис. От средата на Март до когато градят , СР .Мрежесто дъно целогодишно. И въпреки всичко, ми се щеше да вляза във Февруари с по-малко пило.

    Всичко, което правиш е екстра ! Изключи оксалиса, че тази зима чух много неприятни резултати следствие на него от мои приятели-пчелари.Може да го ползваш за доизчистване, но като основно средство за борба с акара според мен си позлвай киселини. Но на пчелите не се бъркай, те си знаят работата. Знам какви са ти мотивите за малкото пило, но пак казвам, те си знаят работата !
    Колкото до СР и аз я ползвам няколко завъртания рано напролет, но после не ми се занимава да вдигам и слагам магазините!

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То па какво ли си научил?

    Напримерно какво е 2 и какво е 200...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз третирам целогодишно. Август-екстракт лютова мента-4 пъти.Септември, йод или нозевит.Декември,ОК или Оксалис. От средата на Март до когато градят , СР .Мрежесто дъно целогодишно. И въпреки всичко, ми се щеше да вляза във Февруари с по-малко пило.

    Ти къде казваше,че пчеларстваш?Май овошки нямате при вазе.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Всичко, което правиш е екстра ! Изключи оксалиса, че тази зима чух много неприятни резултати следствие на него от мои приятели-пчелари.Може да го ползваш за доизчистване, но като основно средство за борба с акара според мен си позлвай киселини. Но на пчелите не се бъркай, те си знаят работата. Знам какви са ти мотивите за малкото пило, но пак казвам, те си знаят работата !
    Колкото до СР и аз я ползвам няколко завъртания рано напролет, но после не ми се занимава да вдигам и слагам магазините!
    Не вдигам магазините.СР е плодникова разделена на две, без уши прикрепям е за долната летва на магазинна и пускам всичко отгоре Като изрежа запечатаните далаци са пълни с акар.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти къде казваше,че пчеларстваш?Май овошки нямате при вазе.
    Севлиевско. Покрай мен има сливова градина.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Севлиевско. Покрай мен има сливова градина.

    Че там не е лошо.Акиция значи немаш много,но пък липата ти е доста.Рапица немали по-край теб?
    Близо си ми,но ми е пълна мъгла районати.Подскажи ако желаеш пашите които имаш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Че там не е лошо.Акиция значи немаш много,но пък липата ти е доста.Рапица немали по-край теб?
    Близо си ми,но ми е пълна мъгла районати.Подскажи ако желаеш пашите които имаш?
    Акация имам ,но е доста несигурна.Рапицата от 4 г. не я сеят, но имам слънчоглед през година. Липа има , е малко и ямесят с ливадата, но тя е добра.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Акация имам ,но е доста несигурна.Рапицата от 4 г. не я сеят, но имам слънчоглед през година. Липа има , е малко и ямесят с ливадата, но тя е добра.

    Аз ако бях на теб немаше да ги жаля тия майки.Коприва има цяля зима....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Хайде до утре, че ще ставам рано,да храня овцете.

 

 
Страница 11 от 28 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •