Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1

    Купувам восъчни далаци

    Купувам восъчни далаци без химическа или друга обработка на кошера по време на формирането им за медицински/ козметични цели.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Нели Ангелова Виж публикацията
    Купувам восъчни далаци без химическа или друга обработка на кошера по време на формирането им за медицински/ козметични цели.
    А с мед или без меда.
    Шегувам се.
    Какво количество Ви е необходимо?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    По това време на годината, едва ли някой да ги съхранява непретопени.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Имайте предвид ,че голям процент от восъка в България има остатъци от синтетични акарициди (кумaфос ,флувалинат ,амитраз и др ) .И дори пчеларят да е третирал само с органични киселини или да не е третирал ,ако е използвал купени восъчни основи , е възможно наличието на тези препарати .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    ... .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .
    Ами то, ако има основа, няма да е далак бе, брадчет.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Ей, оспамихте на жената темата

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Имайте предвид ,че голям процент от восъка в България има остатъци от синтетични акарициди (кумaфос ,флувалинат ,амитраз и др ) .И дори пчеларят да е третирал само с органични киселини или да не е третирал ,ако е използвал купени восъчни основи , е възможно наличието на тези препарати .Правилно сте се изразили ,че ви трябват далаци , градени без основи .
    Гетов, чел си бая, ама и бая има да четеш и практикуваш. Ако пък се чудиш как да си чоплиш носа, мога да ти дам един кол, та с него 'ич няма да се мориш.
    Чети сега внимателно, за да не се чудиш защо никой не ти отговаря на въпросите и те вземат на бъзик. Пък знам ли може и да си някой фантом.
    Далак се казва на онова нещо, което пчелите сами са изградили от восък. Това нещо обикновено се случва при няколко условия - основно паша и млади пчели.
    Има случаи, когато пчелите обират стар восък, но това не е за твоята глава. Та не се изказвай по теми, по които си чел- недочел или чул-недочул.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А не може ли някой да подскаже на госпожата, че и восъка от разпечатки само, е адекватна алтернатива? Дори може да търси от сухо запечатан мед. А не е невъзможно да се открият пчелари, които третират само с биологични препарати.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А не може ли някой да подскаже на госпожата, че и восъка от разпечатки само, е адекватна алтернатива? Дори може да търси от сухо запечатан мед. А не е невъзможно да се открият пчелари, които третират само с биологични препарати.
    Все си мисля, че го искат точно под формата на далаци. Преди време имаше такова питане към мен, но пак беше така сухо - без някакви обяснения за какво точно. Друго което е, че се прибавя към кремове плюс другите добавки.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Все си мисля, че го искат точно под формата на далаци. Преди време имаше такова питане към мен, но пак беше така сухо - без някакви обяснения за какво точно. Друго което е, че се прибавя към кремове плюс другите добавки.
    Може, освен чистя восък да се търси и друго в далаците - пчелно млечице с млади търтиеви ларви. Знам ли, просто разсъждавам.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •