Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 163

Тема: Троптина

  1. #91
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    40
    Най логично е тия които дават , да се надяват на обратното .

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    А като знам, колко много пари съм привел на НОИ за социални осигуровки, това ме мобилизира да живея здравословно, за да живея по-продължително и да успея да си ги взема под формата на пенсия. Надявам се, че ще успея.
    За това има Ковид 19, Ковид Плюс, Ковид Про.....и т. н. Ковид.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Някои твърдят, че след 2030 пари за пенсии няма да има. Аз също смятам, че нещата вървят към безпенсии. Ама по принцип съм си песимист. По добре е да се инвестира в нещо различно от осигуровки. Например недвижимости или акции. Доскоро смятах, че и пчелите биха помогнали в тази посока. Но напоследък съм разколебан.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Гледам, че сте "освинили" (оспамили) темата вече, но ще драсна и аз нещо! (ще ме прощава колегата agro)

    След като използвах двата линка в "яндекс", компютъра ми се "зарази" от някаква "яндексомия"! Вече при всяко включване на компа автоматично ми стартира браузера и се отваря началната страница на "яндекс". Ако някой колега знае как да премахна това "заболяване", моля да помага, защото моите познания са на нивото на човека от аватара ми.
    Кой браузер ползваш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Някои твърдят, че след 2030 пари за пенсии няма да има. Аз също смятам, че нещата вървят към безпенсии. Ама по принцип съм си песимист. По добре е да се инвестира в нещо различно от осигуровки. Например недвижимости или акции. Доскоро смятах, че и пчелите биха помогнали в тази посока. Но напоследък съм разколебан.
    Прави са икономистите, които го казват, но това е поредния "горчив плод" на демокрацията. Начини за частично решение има, но те са политически твърде неудобни за да се приложат.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    При мен може да се намери малко такъв восък. А за какви цели го търсиш. ако не е тайна?
    За да си правя свои основи.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Прави са икономистите, които го казват, но това е поредния "горчив плод" на демокрацията. Начини за частично решение има, но те са политически твърде неудобни за да се приложат.
    Само дето не е на демокрацията. Пенсионните фондове /като и много други/ бяха изхарчени преди това в напразни опити за "закърпване" на положението. Финансовата история на годините след 1944 е много поучителна, но не е лошо да се прочете цялата история на родните финанси от 19 век досега. Доста интересни книги са написани по темата, като фактите и документите, на които се позовават, са посочени конкретно в тях. Като гледам, напоследък отново поехме в тази посока - да живеем с пари назаем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Прави са икономистите, които го казват, но това е поредния "горчив плод" на демокрацията. .
    Плод на демокрацията ли бе, брадчет. Ти си изчел повечето писано по света, та едва ли си пропуснал- къде е пенсионния фонд на БГ-то.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Плод на демокрацията ли бе, брадчет. Ти си изчел повечето писано по света, та едва ли си пропуснал- къде е пенсионния фонд на БГ-то.
    Пенсионния фонд след 45г беше одържавен защото се смени системата - от фондова стана стана солидарна.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...от фондова стана стана солидарна.
    За солидарните работи и колективната отговорност, приложени на българска почва, си има поговорка - за орташката кобила.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •