Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2020
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    общ.Луковит

    Боядисване кошер

    Здравейте,
    Въпросът ми е по-скоро в един детайл от обширната тема за боядисване на кошерите.
    Трябва или не да се боядисва горния ръб, където лягат отделните елементи на кошера? Изгледах много клипове с цел да видя каква е практиката и видях и двата варианта. Мисля си, че е добре да е боядисано, но от друга страна там има триене. Дали примерно там само да се мине с грунд?
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20201127_114004.jpg
Прегледи:      147
Размер:	136.0 KB
ID:	10619

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от MartinC Виж публикацията
    Здравейте,
    Въпросът ми е по-скоро в един детайл от обширната тема за боядисване на кошерите.
    Трябва или не да се боядисва горния ръб, където лягат отделните елементи на кошера? Изгледах много клипове с цел да видя каква е практиката и видях и двата варианта. Мисля си, че е добре да е боядисано, но от друга страна там има триене. Дали примерно там само да се мине с грунд?
    Какво те притеснява триенето?Ако материала на кошера ти е сух боядисваш.Моя беше влажен и не боядисах
    Все от някъде трябва да излезе влагата.Иначе се пука като съхне.Това ми бяха съображенията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    Китосай винтовете със сух кит от Кам....тон и боядисвай смело , и от горе . Ако нямаш первази капката от горния корпус попива точно там , преди да са успели да сложат достатъчно клей . Това е от моят опит . Напоследък има и екологични варианти с ленен безир и боров катран соц.технологичен начин на добиване , имам третирани и напролет ще заселвам.
    Успех !

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от The Chef Виж публикацията
    . Напоследък има и екологични варианти с ленен безир и боров катран соц.технологичен начин на добиване ....
    Ще стане, като Страдивариус, ще изкара минимум -300 години .

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Горния ( и долния ) ръб го боядисвам до половина от външна страна.
    Хем да пази малко от външна влага, хем като стържа прополиса да не го "оцветявам"

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •