Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    А да ви се е случвало да вадите заклеена хранилка, поставена между четири дъски, три от които в случая липсват???
    аз не схващам, три липсват и по тоя случай дай да изрежем четвъртата, та по лесно да отлепим хранилката

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    аз не схващам, три липсват и по тоя случай дай да изрежем четвъртата, та по лесно да отлепим хранилката
    Аз също не схващам. Моите табли имат още две дъсчици, които ограничават хранилката да се измества в страни. От четвъртата страна е ограничена с фибран, който се маха и хранилката излиза лесно чрез подкачване. В някои табли хранилката е ограничена почти плътно и от четирите страни с дъски. Ваденето и е трудно, затова предполакам и това зарязване, в случая пренесено по инерция. Предположение, както предполагах, че и отворите на капака са за вентилация/не помагат с нищо/ а те били за осветление. Надявам се някой да обясни, ако е нещо друго, както и за предназначението на первазите де.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Отворите в капака са за вентилация. Това, че през тях влиза светлина, е по скоро страничен ефект. Первазите са за по- добър захват, и за да не влиза вода. Такива са били разбиранията на старите майстори. Сега и без первази си работят колеги. Отвора в подкапачната табла е за да съвпадне с този ни хранилката.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Аз не знам Ачка, кажи на мен, че ги е срам да си кажат
    Според мен не служи за абсолютно нищо, просто дърводелеца такава дъска е имал, такава е сложил. Сигурно от някое дъно му е останала вповече и я е натаманил
    освен да влизат пчели-крадци за друго не знам за какво може да служи
    Позна!!!!!!

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •