Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 67
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Абе оланколу при плановата икономика нямаш търговци в буквалния смисъл на думата дали това е хубаво или лошо нямам идея нали знаеш че, имам две висшета ама и двете незавършени.

    То и я съм с едно знаеш полу визше.Ама почна да ми иде на акъля за ко думаш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Отдолу пише бре.

    Пише що то е имал акъль тоя дето го е писъл туй нящо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Абе оланколу при плановата икономика нямаш търговци в буквалния смисъл на думата дали това е хубаво или лошо нямам идея нали знаеш че, имам две висшета ама и двете незавършени.
    И в пазарната и в плановата икономика, някой жъне без да сее. Ей това ме дразни. Защото човека допринесъл най-много, даден продукт въобще да се появи на пазара, получава най-малко.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не ти знам къв ти е живота,но като моя никога нема да живееш...
    Има си хас.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И в пазарната и в плановата икономика, някой жъне без да сее. Ей това ме дразни. Защото човека допринесъл най-много, даден продукт въобще да се появи на пазара, получава най-малко.
    Ами производителя трябва да придвижи стоката до крайния потребител но за жалост това рядко може да стане.Та в пазарната икономика как може да се кон кур ират производителите ако даже и може да се закупи същия продукт и от вън от други производители а пък при плановата икономика въобще няма кон кур енция при производителите.
    Та с две думи крайната цена едва ли ще се определя от производителя при която и да е от двете икономики.
    П.П.Между другото не знам дали има страна с 100%пазарна икономика.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Данчо използвам ти поста да те питам нещо не е тайна че след търговията на едро най добрите клиенти на пчеларите са други пчелари. Та къде хипотетично къде реалистично да те питам;
    -При теб годината бе добра каза, че си някъде 75кг. среден добив а при мен бе зле 12-13 кг. Ти имаш много мед и не можеш да го продадеш на дребно всичкия а да кажем че аз мога например по 10лв./хипотетично що моя го продадох на 8/ та да речем искам 4 тенекия от теб и да ги сложа в 100буркана и да ги продам на 200-300човека с целия риск от крайния потребител та каква е справедливата цена де трябва да ти платя за тия 100кила?

    П.П.Хипотетично 10лв е добра цена за крайния потребител.

    Ако махнем Акацията/незнам що е толкова ценна/ 6,66кг/лв е най добрата цена да ти продам.Ако ти я докарам +15лв за тия тенекета,но ако поръчаш 1т ще спечелиш само от доставката 9.60=530лв,а това са ти буркан и капачка за тоя 1т.Демек ти остава 1,34.1000=1340,но на два тона вече цифрите са други,на 5 да не говорим,а на 10 що одиш на работа...Сметката е направене без да те надушат данъчните...
    п.п.За редовен клиен правя 8% отстъпка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Има си хас.

    Аз мога Книги да напиша...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И в пазарната и в плановата икономика, някой жъне без да сее. Ей това ме дразни. Защото човека допринесъл най-много, даден продукт въобще да се появи на пазара, получава най-малко.

    Туй да не тие чушки и компери.Краз за мед говорим.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако махнем Акацията/незнам що е толкова ценна/ 6,66кг/лв е най добрата цена да ти продам.Ако ти я докарам +15лв за тия тенекета,но ако поръчаш 1т ще спечелиш само от доставката 9.60=530лв,а това са ти буркан и капачка за тоя 1т.Демек ти остава 1,34.1000=1340,но на два тона вече цифрите са други,на 5 да не говорим,а на 10 що одиш на работа...Сметката е направене без да те надушат данъчните...
    Съгласен с всичко ама това 6,66 ме притеснява малко щото трите шестици са нумерологично олицетворение на последовател на Сатаната.

    Число на звяра

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7...8F%D1%80%D0%B0


  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Съгласен с всичко ама това 6,66 ме притеснява малко щото трите шестици са нумерологично олицетворение на последовател на Сатаната.

    Число на звяра

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7...8F%D1%80%D0%B0


    Това е заради лидерите на организации и Арбанашките Апостоли.Всите са си дали душата на дявола.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •