Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Пчеларска програма 2021 г.

    Тази година ДФЗ ни изненада приятно - кани се да отвори приема за пчеларската програма през 2021 г. още през тази есен. Новината е официална, и можете да я прочетете на този линк:

    https://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-26-2021-/

    Накратко - започвайте да си подготвяте необходимите документи, че до 26 Октомври няма много време ....

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2020
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    Мало Бучино 804м
    за съжаление с 11 семейства не се класирам

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2016
    Мнения
    12
    Здравейте . Имам 40 броя пчелни семейства и към момента не съм кандидатствал по програми. Колко време трябва да съм регистриран като земеделски производител и да внасям съответните осигуровки? За пчелни отводки дават по 75 лева, а за кошери по 54 лева ? Благодаря.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    16.10.2015
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте, от скоро ( юни месец 2020г)съм регистиран като ЗП с животновъден обект с 20 бр пчелни семейства.Пчелинът е изряден с ветеринарен дневник табела номерация на кошерите и всичко необходимо..Видях темата и реших да кандидаствам.Имам доста въпроси и ще се радвам ако помогнете да си ги изясня и да избегна бюрокрацията и разходките до ДФЗ.Въпросите ми са следните: Ако кандидатствам какъв е шанса да бъда одобрен?Каква е точковата система?Какви документи са необходими за кандидатстването? и Някой който вече е кандидатствал предходна година може ли да качи или да ми прати образец как точно си е попълнил декларацията?

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    ....Сред 26-те проекта на стойност 15,6 млн. лева има и за биологично управление на почвеното и хидропонно производство с полезни микроорганизми, за развитие на екосистемите чрез внедряване на методи за мониторинг и биологичен контрол, както и внедряване в практиката на нови методи за повишаване на репродуктивните способности на пчелните семейства. До момента по подмярка 16.1 „Подкрепа за сформиране и функциониране на оперативни групи в рамките на ЕПИ“ са сключени 10 договора на стойност над 6,3 млн. лева. Подписването на договори с останалите одобрени кандидати продължава......

    https://agronovinite.com/16-mln-lv-z...ugi-inovatsii/

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •