Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Трета поредна година си правя КАС-81. Не си играя със скъпите препарати. Пелин и борови връхчета, колкото искаш. Ефекта е поразителен върху ноземата, отгоре на това трепе и акарите. Единствено препоръчвам да не го ползвате през април, защото свят ще ви се завие от експлозията на семействата, желателно е да се прилага само през септември. Откакто си правя КАС-81 даже и стартовит не купувам.

    И хич не ми спорете, че отварата няма многоаспектно действие. Който не е опитвал да не коментира!
    Панацеята си открил Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Панацеята си открил Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.
    https://biopchelar.blogspot.com/2016/10/81.html?m=1

    От оригиналния пост

    https://pchelari.com/forum/showthrea...l=1#post129427

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Цеко
    то вярно че всеки влиза когато може и намери свободно време, ама да ни кажеш рецептата за винарският танин през зимата е все едно да задиряш булката след свадбата...
    на мен вече няма да ми е нужна за тази година, утре си третирам с нозевита, както всяка година ще се набутам и тази
    Извинявам се за забавянето, горе долу редовно влизам във форума, но не знам защо не ми го е отразило като непрочетено да го видя, ако не беше лс-то пак нямаше да видя . Иначе като гледам рецептата вече е споделена в общи линии - 18-20 гр танин се разтварят в 1 литър вода и след това по 4-5 мл от концентрата в сиропа на третирано семейство (обичайната доза е 250 - 300 мл сироп в хранилката или 50 мл чрез накапване върху рамките, т.е. ако третирате 20 семейства правите 5 - 6 литра сироп за в хранилките или 1 литър ако накапвате и в него добавяте 80 - 100 мл от концентрата) . Прилага се два пъти през 10 дни пролет и есен.

    п.п. не е ли малко рано за есенното третиране, все пак зимните пчели още се люпат?
    Този пост е редактиран от Цеко; 10.09.2020 в 16:52.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Панацеята си открил Добре би било да кажеш как го правиш, каква е дозировката, през колко време. какъв е ефекта в сравнение с контролната група.

    Ето ти първоизточника. Там е обяснено всичко.

    https://ufabee.ru/kas81/kas81.html

    С нашия пелин има една странна особеност. На видеото на руския летец се получава почти черен на цвят и силно наситен разтвор, а при мен винаги се получава средно кафяв и полупрозрачен. Но пък това не означава, че екстракта е некачествен. При мен горчи толкова силно, че само да си натопя пръста и да го опитам, след това трябва да си плакна устата дълго време с вода.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Добре споменавате винарския танин, но никой не казва, какъв да се ползва.

    http://sortovisemena-bg.com/categori...html?c=1000730

    От горния линк се вижда, че са няколко вида. За ферментация, за отлежаване, за втори вина и за бели вина. Кой от четирите вида ползвате за захарен сироп? Логично е да се ползва този за отлежаване. Греша ли?

  6. #16
    Миналата година варих горчив пелин, пак върши работа там рецептата е на десет литра вода се слага около половин кило изсушен горчив пелин завира се и с този чай се прави сироп и по пет литра на семейство, върши работа но е много трудоемко за много семейства. Но най-важно е да се сведе до минимум акара. Много години третирах с hive alive добро е но е скъп препарат, ползвам съм и нозевит , но най-важно е борбата с акара!

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    .... но най-важно е борбата с акара!
    ефективната борба, бих добавил че миналата година един симпатяга, пет пъти ги третира с оксалова, то да се чудиш кое е по-вредното

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Добре споменавате винарския танин, но никой не казва, какъв да се ползва.

    http://sortovisemena-bg.com/categori...html?c=1000730

    От горния линк се вижда, че са няколко вида. За ферментация, за отлежаване, за втори вина и за бели вина. Кой от четирите вида ползвате за захарен сироп? Логично е да се ползва този за отлежаване. Греша ли?
    От показаните на линка танини съм ползвал последния, тъй като той най лесно се намира по агроаптеките по нашия край.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    По магазините се продава готов препарат КАС-81 в бутилки по 1 литър. Нищо не пишат относно срока му на годност? А според написаното в рецептата, препаратът има нисък срок на годност и трябва да се съхранява в хладилник.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •