Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    6

    Ноземат Херб/Ноземат Херб Плюс

    Здравейте, някой да е ползвал българските препарати Ноземат Херб или Ноземат Херб Плюс? По форумите все още няма отзиви от хора, които са ги ползвали или поне аз не можах да намеря.В сайта на производителя има доста статии на пчелари, които УЖ са лекували нозематоза с въпросните препарати и са останали много доволни,но до колко това е истина не знам.Иначе разликата в цената с NOZEVIT + или HIVE ALIVE не е много, но ми е интересно дали наистина са ефикасни срещу нозематоза.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Havi Виж публикацията
    Здравейте, някой да е ползвал българските препарати Ноземат Херб или Ноземат Херб Плюс? По форумите все още няма отзиви от хора, които са ги ползвали или поне аз не можах да намеря.В сайта на производителя има доста статии на пчелари, които УЖ са лекували нозематоза с въпросните препарати и са останали много доволни,но до колко това е истина не знам.Иначе разликата в цената с NOZEVIT + или HIVE ALIVE не е много, но ми е интересно дали наистина са ефикасни срещу нозематоза.
    „Ноземат Херб“ – 200мл. – Цена – 18.60 лв.
    „Ноземат Херб“ – 500мл. – Цена – 42.00 лв.
    „Ноземат Херб“ – 1000 мл. – Цена – 60.00 лв.

    „Ноземат Херб +“ – 200 мл. – Цена – 21.60 лв.
    „Ноземат Херб +“ – 500 мл. – Цена – 48.60лв.
    „Ноземат Херб +“ – 1000 мл. – Цена – 76.20лв.

    „Аскомат Херб“ - 200 мл. – Цена – 18.60 лв.
    „Аскомат Херб“ - 500 мл. – Цена – 42.00 лв.

    „Имуностарт Херб“- 200 мл. – Цена – 26.40 лв.
    „Имуностарт Херб“ -500 мл. – Цена – 58.80 лв.
    Всички цени са с ДДС.

    Баси, ти 100лв. разлика за нищо я нямаш.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    6
    Да тази разлика в цената е нищо за мен, защото не ми трябват големи количества. Бих избрал по-добрия препарат дори и да е по-скъп. Затова питам дали има хора, кото са ползвали от тези препарати и дали са доволни. Ако имат същия ефект, като другите препарати против нозематоза то е ясно, че всеки ще избере евтиния продукт.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ползвах нозевит+ дълги години, докато добронамерени колеги не ме „светнаха“, че и с винарски танин можело и ефекта е същия, само дето разликата в цената е огромна....

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    200 мл са за 5 семейства. Дава се 4 пъти през 5 дни по 10 мл на семейство. За 10 семейства ти е 37,20 лв срещу 32 лв за Hive Alive .
    Нозиеит + пък е 32 лв за 50 мл, но това е за 50 кошера еднократно.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Цеко
    Ще ни светнеш ли и нас с нещо повече за този "винарски танин" че това с цената силно ме заинтригува
    Какво представлява, по колко се дава и през колко дни... тънкостите моля, с две думи

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Цеко
    то вярно че всеки влиза когато може и намери свободно време, ама да ни кажеш рецептата за винарският танин през зимата е все едно да задиряш булката след свадбата...
    на мен вече няма да ми е нужна за тази година, утре си третирам с нозевита, както всяка година ще се набутам и тази

  8. #8
    18гр.винарски танин се смесва с 1л.вода и от готовата смес по 4 мл. на литър сироп.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Трета поредна година си правя КАС-81. Не си играя със скъпите препарати. Пелин и борови връхчета, колкото искаш. Ефекта е поразителен върху ноземата, отгоре на това трепе и акарите. Единствено препоръчвам да не го ползвате през април, защото свят ще ви се завие от експлозията на семействата, желателно е да се прилага само през септември. Откакто си правя КАС-81 даже и стартовит не купувам.

    И хич не ми спорете, че отварата няма многоаспектно действие. Който не е опитвал да не коментира!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    18гр.винарски танин се смесва с 1л.вода и от готовата смес по 4 мл. на литър сироп.
    Баси, доколкото сметнах : 18гр. - 250л. сироп. ..50гр. танин за 4,35лв. Ей , ще затриете нечий бизнес.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •