Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2019
    Мнения
    3

    Пчелната майка се премести

    Здравейте!
    Днес ми се случи нещо странно.На 22.08 .2020 закупих две майки и придадох майки на две отводки ,като на 25.08.2020 проверих дали са освободени от клетките и дали са приети.Майките и в двете отводки бяха освободени видях че се разхождат по питите и затворих кошерите.Днес
    30.08.2020 Отивам да проверя да ли има яйца и гледам няма я майката.Казвам си ще я потърся после.Отварям съседния кошер който е на 50-70 сънтиметра от този кошер ,а там трябва да е с майка от миналата година зелена точка и изведнъж виждам майката от съседния кошер със синя точка.Някой може ли да ми каже как става този номер.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Безбройни са номерата пчелни!
    Най-вероятно,при полет за оплождане е налетяла сегашния и кошер.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Здравейте!
    Днес ми се случи нещо странно.На 22.08 .2020 закупих две майки и придадох майки на две отводки ,като на 25.08.2020 проверих дали са освободени от клетките и дали са приети.Майките и в двете отводки бяха освободени видях че се разхождат по питите и затворих кошерите.Днес
    30.08.2020 Отивам да проверя да ли има яйца и гледам няма я майката.Казвам си ще я потърся после.Отварям съседния кошер който е на 50-70 сънтиметра от този кошер ,а там трябва да е с майка от миналата година зелена точка и изведнъж виждам майката от съседния кошер със синя точка.Някой може ли да ми каже как става този номер.
    Противно на всякаква логика пчелните майки си фъркат нагоре надолу и често биват и приемани.Сега дали е излетяла за дооплождане или зор някакъв само можем да гадаем.Но ако е приета добре може би е добре там да си остане малко кофти става за отводката, че без майка не става ама ще измислиш нещо

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2019
    Мнения
    3
    Лошото е че съм я купил за оплодена !

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Лошото е че съм я купил за оплодена !
    Не си само ти "карък". Две майки, излюпени на 1 август, до 25 не се оплодиха. Купих две, от известен майкопроизводител, по 23 лв. Приеха и двете, едната снася, другата неще. Не е проблем да купя още една ама какъвто съм си карък, сигурно пак ще ударя на неоплодена.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Не си само ти "карък". Две майки, излюпени на 1 август, до 25 не се оплодиха. Купих две, от известен майкопроизводител, по 23 лв. Приеха и двете, едната снася, другата неще. Не е проблем да купя още една ама какъвто съм си карък, сигурно пак ще ударя на неоплодена.
    Изчакай още малко.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2020
    Мнения
    3
    Притеснявам се да не е вече късно за оплождане

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    споко, търтеи ще се намерят, само мами мераклийки да има

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    В единия ми кошер наблюдавах един търтей как се опитва да влезе, няколко пчели се понасъбраха да го спират и гонят. Така, че все още има.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Лошото е че съм я купил за оплодена !
    Добре дошъл в Клуба! Я изчети какво сме писали за търговията с майки в България.Ще ти е по-лесно да преглътнеш номерата на " майкопроизводителите"!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •