Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 17

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2019
    Мнения
    3

    Пчелната майка се премести

    Здравейте!
    Днес ми се случи нещо странно.На 22.08 .2020 закупих две майки и придадох майки на две отводки ,като на 25.08.2020 проверих дали са освободени от клетките и дали са приети.Майките и в двете отводки бяха освободени видях че се разхождат по питите и затворих кошерите.Днес
    30.08.2020 Отивам да проверя да ли има яйца и гледам няма я майката.Казвам си ще я потърся после.Отварям съседния кошер който е на 50-70 сънтиметра от този кошер ,а там трябва да е с майка от миналата година зелена точка и изведнъж виждам майката от съседния кошер със синя точка.Някой може ли да ми каже как става този номер.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Безбройни са номерата пчелни!
    Най-вероятно,при полет за оплождане е налетяла сегашния и кошер.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Здравейте!
    Днес ми се случи нещо странно.На 22.08 .2020 закупих две майки и придадох майки на две отводки ,като на 25.08.2020 проверих дали са освободени от клетките и дали са приети.Майките и в двете отводки бяха освободени видях че се разхождат по питите и затворих кошерите.Днес
    30.08.2020 Отивам да проверя да ли има яйца и гледам няма я майката.Казвам си ще я потърся после.Отварям съседния кошер който е на 50-70 сънтиметра от този кошер ,а там трябва да е с майка от миналата година зелена точка и изведнъж виждам майката от съседния кошер със синя точка.Някой може ли да ми каже как става този номер.
    Противно на всякаква логика пчелните майки си фъркат нагоре надолу и често биват и приемани.Сега дали е излетяла за дооплождане или зор някакъв само можем да гадаем.Но ако е приета добре може би е добре там да си остане малко кофти става за отводката, че без майка не става ама ще измислиш нещо

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    24.11.2019
    Мнения
    3
    Лошото е че съм я купил за оплодена !

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Лошото е че съм я купил за оплодена !
    Не си само ти "карък". Две майки, излюпени на 1 август, до 25 не се оплодиха. Купих две, от известен майкопроизводител, по 23 лв. Приеха и двете, едната снася, другата неще. Не е проблем да купя още една ама какъвто съм си карък, сигурно пак ще ударя на неоплодена.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Не си само ти "карък". Две майки, излюпени на 1 август, до 25 не се оплодиха. Купих две, от известен майкопроизводител, по 23 лв. Приеха и двете, едната снася, другата неще. Не е проблем да купя още една ама какъвто съм си карък, сигурно пак ще ударя на неоплодена.
    Изчакай още малко.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2020
    Мнения
    3
    Притеснявам се да не е вече късно за оплождане

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Изчакай още малко.
    Изчаках я. След седмица чудене, започна да снася като по учебник, без пропуски от край до край на питата. Благодарско за съвета.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ЕВто Виж публикацията
    Лошото е че съм я купил за оплодена !
    Добре дошъл в Клуба! Я изчети какво сме писали за търговията с майки в България.Ще ти е по-лесно да преглътнеш номерата на " майкопроизводителите"!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2020
    Мнения
    3
    Новобранец съм от тази година и още се уча но от догодина ще си правя собствени
    Просто реших да пробвам с одводка след медозбора !
    Благодаря на всички за отговорите .Сега силно се надявам поне в другия кошер след като е онищожила другата майка поне да започне да снася там .

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •