Здравейте на всички, така първо да разкажа малко. Никога не съм живял в къща но имах голям мерак и от скоро съм собственик на такава в гр.Банкя. Нямам нито един познат който да гледа пчели или баба дядо чичо стринка и т.н. да отглежда. Аз от доста време се каня да ми е като хоби да си ги гледам и да се грижа за тях. Нито мисля да продавам мед нито да го складирам. От доста време чета за проблема с пчелите в световен мащаб и просто искам да участвам и помогна. Скоро видях кошерите на FlowHive и съм се навил да взема 2 да ми украсяват двора и ако изкарам 2 буркана мед годишно ще ми е супер другото да си го ядът пчеличките и да се развиват растат и множат. Аз си чета всеки ден но все пак може ли някой да ми филтрира и поднесе на готово следната информация.
1. Имам кошерите от къде мога да си закупя пчелно семейство без кошер или със но да ми го доставят за региона.
2. Спрямо горе описаното какви са ми задълженията да направя всичко това легално в днешната 2020 година. Позиционирането на кошера спрямо съседа и ограда го прочетох. Питам за община разрешителни ветеринари и т.н.
Благодаря много на отзовалите се.