Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 25

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен

    Мярка 21 " COVID 19"

    Съгласно НАРЕДБА № 2 от 5 август 2020 г.за прилагане на мярка 21 „Извънредно временно подпомагане за земеделските стопани и малки и средни предприятия, които са особено засегнати от кризата, предизвикана от COVID-19“ от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 – 2020 г.

    Допустими за подпомагане кандидатствали и одобрени за предоставяне на държавна помощ de minimis за подкрепа на пчеларите през 2019 г.;
    Подпомагани дейности:
    3. „Пчеларство“:
    а) броя на пчелните семейства, одобрени за държавна помощ de minimis през 2019 г., но не повече от наличния брой пчелни семейства в Интегрираната информационна система на БАБХ – ВетИС, към 13 май 2020 г., или
    б) броя на пчелните семейства, одобрени по мерките на ПРСР 2014 – 2020 г., в случаите, в които стопаните не са участвали за държавна помощ по de minimis, но не повече от наличния брой пчелни семейства в Интегрираната информационна система на БАБХ – ВетИС, към 13 май 2020 г.
    Еднократна финансова помощ в размер:
    10. за пчелни семейства:
    а) до 49 бр. – 250 лв.;
    б) от 50 бр. до 99 бр. – 500 лв.;
    в) от 100 бр. до 149 бр. – 700 лв.;
    г) от 150 бр. до 299 бр. – 1300 лв.;
    д) от 300 бр. до 499 бр. – 1700 лв.;
    е) над 499 бр. – 3000 лв.
    Заявленията се подават в Общинските служби " Земеделие " от 19 август до 21 септември 2020 г.

    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Правилно ли разбирам - извънредно подпомагане се полага само на онези, които са одобрени за "де минимис" през 2019 или са кандидатствали по мерките на ПРСР? Аз не кандидатствам за "де минимис", не участвам и по програми, но кошерите са ми регистрирани към БАБХ. Излиза, че не ми се полага извънредна помощ. Аз със сигурност няма да си мръдна пръста да си я потърся, но не разбирам защо да е така - или нещо не вдявам по-горе написаното?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Правилно ли разбирам - извънредно подпомагане се полага само на онези, които са одобрени за "де минимис" през 2019 или са кандидатствали по мерките на ПРСР? Аз не кандидатствам за "де минимис", не участвам и по програми, но кошерите са ми регистрирани към БАБХ. Излиза, че не ми се полага извънредна помощ. Аз със сигурност няма да си мръдна пръста да си я потърся, но не разбирам защо да е така - или нещо не вдявам по-горе написаното?
    Ще обобщя.Ти сам ще си намериш мястото в ситуацията.Правителството събира данъци от всички.Болшинството дребни данъкоплатци пълнят бюджета.Правителството разпределя тия пари от данъците според политиката си.Кого финансира с предимство? Едрия бизнес.Къде си в тая далавера?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Кого финансира с предимство? Едрия бизнес...
    Едрият бизнес за 3000 лв - стига бе! Него го търси при милионите! Просто така му е по-лесно на чиновника - ще работи с разполагаемата база данни, вместо да осведомява всеки кандидат какъв още документ да представи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Едрият бизнес за 3000 лв - стига бе! Него го търси при милионите! Просто така му е по-лесно на чиновника - ще работи с разполагаемата база данни, вместо да осведомява всеки кандидат какъв още документ да представи.
    Кой назначава "чиновника" и управлява държавната машина?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Кой назначава "чиновника" и управлява държавната машина?
    "Кой" назначава "чиновника" и управлява държавната машина! Как го прави, той си знае, ние само виждаме резултата. И хем не ни харесва, хем си траем и пак си го избираме да ни пасе и стриже.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •