Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 21 ПърваПърва ... 91718192021 ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 204
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Съгласен.
    Ми разбира се че системата е важна и макар че съм фен на комунистическата идеология времето доказа че капиталистическата е по добра.А най добре бе за хората когато бяха две и се конкурираха.Свободната търговия природните ресурси и ред други неща също имат принос.
    Не може едните германци от веднъж да станат балканци а другите да станат няква висша форма на живот.
    Корейците и те са така.
    Няма червени палци, па да ти забия един.

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма червени палци, па да ти забия един.

    Малко е несериозно колега това твое мнение в тая тема.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Цъ! Да ама не. Градски, я вземи та провери какво се е произвеждало в завода за трабанти преди тях. Бонус- не са цървули.


    Да не е танк -тигър? Май ауди.

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Малко е несериозно колега това твое мнение в тая тема.
    Данчо ти нали бе пророк ще ми се да те питам нещо от тази материя висша че не ми достигат знания

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Ако ти кажа, че съм пчелар и от десет години работя на загуба и ти поискам пари на заем ти ще ми дадеш ли?...
    Ако знам, че увеличаваш всяка година кошерите, разширяваш пчеларската база, инвестираш в развойна дейност с цел оптимизация на работата и т.н. и ако аз разполагам със свободни пари, ще ти дам назаем. Стига да ме убедиш, че това, което правиш, след време ще започне да носи приходи - например с минимален труд ще вадиш по 100 кг мед от кошер. Само че аз пари нямам, а ти нищо от гореописаното не правиш, така че само си приказваме. Щото Мъск само от спътниковата мрежа очаквал 30 млрд приходи годишно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако знам, че увеличаваш всяка година кошерите, разширяваш пчеларската база, инвестираш в развойна дейност с цел оптимизация на работата и т.н. и ако аз разполагам със свободни пари, ще ти дам назаем. Стига да ме убедиш, че това, което правиш, след време ще започне да носи приходи - например с минимален труд ще вадиш по 100 кг мед от кошер. Само че аз пари нямам, а ти нищо от гореописаното не правиш, така че само си приказваме. Щото Мъск само от спътниковата мрежа очаквал 30 млрд приходи годишно.
    Мисля,че не го разбра.Човека има знания...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...за малко щеше да ме убедиш...
    Поне на Стоян Михайловски повярвай, умен човек е бил.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Поне на Стоян Михайловски повярвай, умен човек е бил.

    Тоя е от Елена,но и неговата работа не е била чиста...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Поне на Стоян Михайловски повярвай, умен човек е бил.
    Пробвах да го прочета, но не можах нещо инстинктивно или моя консерватизъм не ми позволи да ме грабне четивото.
    Имах началник който години наред ми ги говореше тия работи колко сме мързеливи как си заслужаваме управлението как не сме дорасли за нещо по-добро.В действителност макар да сме спорили с часове и той да ми беше началник бяхме и нещо като приятели.Това което ме изумяваше че подобни работи съм чувал и от други хора който материално не са хич зле обикновено са на високи постове или самите те са един вид чорбаджии .
    А самото говорене много ми наподобяваше на религия -ти си грешен, роден си грешен изтъкан си от недостатъци и т.н. ама поне в религията ти обещават като пукнеш ако си бил добър да бъдеш възнаграден докато в случая няма такава надежда.

  10. #190
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако знам, че увеличаваш всяка година кошерите, разширяваш пчеларската база, инвестираш в развойна дейност с цел оптимизация на работата и т.н. и ако аз разполагам със свободни пари, ще ти дам назаем. Стига да ме убедиш, че това, което правиш, след време ще започне да носи приходи - например с минимален труд ще вадиш по 100 кг мед от кошер. Само че аз пари нямам, а ти нищо от гореописаното не правиш, така че само си приказваме. Щото Мъск само от спътниковата мрежа очаквал 30 млрд приходи годишно.
    Аз и не искам. Един икономист беше казал, че правилния бизнес модел е: работиш, печелиш и тогава инвестираш или харчиш, а не работиш, не печелиш - взимаш кредит и инвестираш. Този модел е порочен и няма буфери съответно при първата криза си аут. Това се случва в момента и то не е случайно. Освен ако не вярваш, че ковид дойде от батман а не от банкман. Но системата е такава и трудно можеш да и противодействаш.

    Октомври 2019

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	tesla.jpg
Прегледи:      82
Размер:	34.8 KB
ID:	10644

    Знаеш ли, че Бил Гейтс не обича много Мъск и направи една сметка, че ще излезе на печалба когато има 110% пазарен дял. Демек всички останали трябва да фалират и всички да караме само тесли, че и още малко отгоре. Но няма страшно нали ще продава и на марс

    Дай да не се отклоняваме. Кажи защо една къща 100 кв. м. на запад струва 1 млн. лв. а тук 50 хил. лв. и кога ще се вдигне цената на меда?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

 

 
Страница 19 от 21 ПърваПърва ... 91718192021 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •