Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 204
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Без да искаш ли го удари на спам?
    А не, от вътре ми дойде?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #152
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Хората се обединяват около общи , цели и интереси.Кои са общите ни цели и интереси с бизнес профилираните гледачи на пчели?...
    Уместен въпрос, но другаде е основния проблем /поне този, който се разисква в момента/. А той е как се гарантира на купувача качеството на закупената стока - в случая пчелен мед. Пчеларската организация се лансира по-горе като гарант, че продавачът е почтен пчелар, спазващ добри практики в работата си - хигиенни и всякакви други. Дали такава организация може да стане такъв гарант? Предполагам, има се предвид аналогията с едновремешните еснафи по различни занаяти, откъдето навремето са се вземали майсторските свидетелства. Можем ли ние, сегашните българи, да демонстрираме отново такава морална сила и доблест? Според мен - едва ли, тези неща са изтрити от нашето съзнание преди десетилетия. Ние веднага ще превърнем нещо такова /особено ако е задължително/ в уродлива пародия. Не е като да не сме се нагледали на такива неща.
    Колкото до практиките на пчеларите - нагледал съм се на прецизна работа у едни и на безподобна мърлящина при други колеги. Всички те предлагат мед за продажба и няма начин да знаем кой как си манипулира стоката. Кой си мие ръцете преди да влезе при центрофугата и кой идва направо от нужника с мръсните ръце. Тук пчеларска организация няма да помогне, нищо няма да помогне, докато българина е все същият Ганю Балкански.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Уместен въпрос, но другаде е основния проблем /поне този, който се разисква в момента/. А той е как се гарантира на купувача качеството на закупената стока - в случая пчелен мед. Пчеларската организация се лансира по-горе като гарант, че продавачът е почтен пчелар, спазващ добри практики в работата си - хигиенни и всякакви други. Дали такава организация може да стане такъв гарант? Предполагам, има се предвид аналогията с едновремешните еснафи по различни занаяти, откъдето навремето са се вземали майсторските свидетелства. Можем ли ние, сегашните българи, да демонстрираме отново такава морална сила и доблест? Според мен - едва ли, тези неща са изтрити от нашето съзнание преди десетилетия. Ние веднага ще превърнем нещо такова /особено ако е задължително/ в уродлива пародия. Не е като да не сме се нагледали на такива неща.
    Колкото до практиките на пчеларите - нагледал съм се на прецизна работа у едни и на безподобна мърлящина при други колеги. Всички те предлагат мед за продажба и няма начин да знаем кой как си манипулира стоката. Кой си мие ръцете преди да влезе при центрофугата и кой идва направо от нужника с мръсните ръце. Тук пчеларска организация няма да помогне, нищо няма да помогне, докато българина е все същият Ганю Балкански.
    Съгласен съм с това мнение само не разбирам що пишеш ,,нагледал съм се на прецизна работа у едни,, и после ,,докато българина е все същият Ганю Балкански,,.
    Защо накрая обобщаваш всички и прецизните и ти и аз и всички от форума и всички българи в тъмни балкански субекти защото между нас има омразе и пустиняци.Все едно в пчелина да имаш няколко търтовки и да наречеш всички пчелни семейства търтовачни дори и да са 50 на 50.
    Защо постоянно умни образовани хора ни наричат като включват и себе си , че не сме народ а мърша и други такива философии

  4. #154
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Все едно в пчелина да имаш няколко търтовки и да наречеш всички пчелни семейства търтовачни дори и да са 50 на 50.
    ...
    Аналогията обаче никак не е подходяща, търтовката не е въпрос на ген или манталитет, а на обстоятелства за разлика от Ганьо
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Защо постоянно умни образовани хора ни наричат като включват и себе си , че не сме народ а мърша и други такива философии
    А защо според теб сме на дереджето на което сме и все сме сред опашкарите сравнени с останалите народи в Европа?

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ...

    А защо според теб сме на дереджето на което сме и все сме сред опашкарите сравнени с останалите народи в Европа?
    Питат радио Ереван:
    - Кое му е най-лошото на комунизма?
    Радио Ереван отговаря моментално:
    - Това, което идва след него!

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Уместен въпрос, но другаде е основния проблем /поне този, който се разисква в момента/. А той е как се гарантира на купувача качеството на закупената стока - в случая пчелен мед. Пчеларската организация се лансира по-горе като гарант, че продавачът е почтен пчелар, спазващ добри практики в работата си - хигиенни и всякакви други. Дали такава организация може да стане такъв гарант? Предполагам, има се предвид аналогията с едновремешните еснафи по различни занаяти, откъдето навремето са се вземали майсторските свидетелства. Можем ли ние, сегашните българи, да демонстрираме отново такава морална сила и доблест? Според мен - едва ли, тези неща са изтрити от нашето съзнание преди десетилетия. Ние веднага ще превърнем нещо такова /особено ако е задължително/ в уродлива пародия. Не е като да не сме се нагледали на такива неща.
    Колкото до практиките на пчеларите - нагледал съм се на прецизна работа у едни и на безподобна мърлящина при други колеги. Всички те предлагат мед за продажба и няма начин да знаем кой как си манипулира стоката. Кой си мие ръцете преди да влезе при центрофугата и кой идва направо от нужника с мръсните ръце. Тук пчеларска организация няма да помогне, нищо няма да помогне, докато българина е все същият Ганю Балкански.
    На същото мнение съм.
    Имаше един виц за студенти. На всички се пишат средни за курса оценки. Накрая отличниците спират да учат, защото не виждат смисъл и целия курс е скъсан.
    Задължителната пчеларска организация ще послужи по същия начин.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ... Задължителната пчеларска организация ще послужи по същия начин.
    Задължително бяхме пионери.Задължително бяхме комсомолци.Партията беше "общонародна".И до къде я докарахме? В историята ни няма нещо, което да ни е наложено задължително и да не сме го разтурили.Зорлем хубост не става.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Аналогията обаче никак не е подходяща, търтовката не е въпрос на ген или манталитет, а на обстоятелства за разлика от Ганьо

    А защо според теб сме на дереджето на което сме и все сме сред опашкарите сравнени с останалите народи в Европа?
    По ред причини исторически политически и моля те не ми обяснявай че цара и комунистите са работели с едни хора и хоп появили са се мутантите де вече над 30г. демократите се мъчат да ги очовечат с истамбулски конвенции и прочие.
    Може и да не сме много свет ама не сме и такива пустиняци де ни втълпяват в главите денонощно.
    Мнението ми не е плод на патриотизъм е например от двата форума това май е единствената полза съм се запознал с двайсетина човека де подържам някви връзки па как един ме не прецака нещо та да ви оправдае ганьовската теория.

  9. #159
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    На същото мнение съм.
    Имаше един виц за студенти. На всички се пишат средни за курса оценки. Накрая отличниците спират да учат, защото не виждат смисъл и целия курс е скъсан.
    Задължителната пчеларска организация ще послужи по същия начин.
    Ако си прав, защо според теб работи в другите държави? А у нас да не проработи?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    По принцип за правата иде реч. Смятам, че индивидуално бихме се защитили по зле отколкото, ако бяхме организирани? ... А именно как да се защитават нашите права? Само дрънкане по форумите, явно не дава резултат?
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    бат тянко, би ли обяснил, кой и по какъв начин ти нарушава правата?
    Следя какво пишеш по темата. На първо четене разбирам, че ти пречат пчеларите с по 2-3 кошера, но според мен това е несериозно.
    Искахме демокрация, свободен пазар, конкуренция... Конкуренция ама за другите, за които се явяваме потребители, за да се ползваме от по-ниски цени и по-добро качество.
    Но когато става дума за нас - по-изгодно ни е да сме монополисти.
    Моето виждане е, че всеки трябва да си спечели пазара чрез качество и цени, и да не реве, че конкуренцията му пречи да се развива.
    Предполагам, че членуваш в пчеларска организация, но ако греша, знаеш че ги има, ставаш член и чакаш да ти защитят правата.

    П.п.Да не забравяме, че субсидии, помощи и пчеларски програми достатъчно изкривяват пазара!
    До тука не ми отговаряш на въпроса!!!
    Кои точно права са ти нарушени?
    Защо сегашните пчеларски организации не ти защитават правата? От лидерите ли не си доволен или от членската маса?
    Въпросите които задавам не са без знаение! - Иначе:
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ...Само дрънкане по форумите, явно не дава резултат?
    !?!?


    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако си прав, защо според теб работи в другите държави? А у нас да не проработи?
    Ей тука сам си отговаряш:
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Оти се вижда, че демокрацията не работи в правилната посока.

 

 
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •