Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 21 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 204
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, това умишлено го премълчах, за да няма конфронтация.

    Да не ти дреме. Горе плача за клиентите.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да не ти дреме. Горе плача за клиентите.
    Продавача на дребно има едно огромно предимство.Може с чиста съвест да каже: "Моя мед не е промишлено преработван!"За да влезе в бурканчето в супермаркета меда от най-съвестния пчелар продаващ на едро, се купажира , подгрява.Все технологично необходими операции, които правят от качествения мед на пчеларя нещо с доста по-ниско качество.Е, това разумните купувачи го знаят и търсят да закупят на дребно от познат пчелар.За всички си има клиенти и съответно цени.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Продавача на дребно има едно огромно предимство.Може с чиста съвест да каже: "Моя мед не е промишлено преработван!"За да влезе в бурканчето в супермаркета меда от най-съвестния пчелар продаващ на едро, се купажира , подгрява.Все технологично необходими операции, които правят от качествения мед на пчеларя нещо с доста по-ниско качество.Е, това разумните купувачи го знаят и търсят да закупят на дребно от познат пчелар.За всички си има клиенти и съответно цени.
    Не всички прекупвачи нагряват меда, целта е да се вземе, когато е пресен и веднага да се напълни в буркани.
    Големите фирми нагряват меда и свойствата му намаляват, а дори "развалят" меда и го правят отровен...

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кой обаче изследва меда на дребния търговец .
    По тази точка верно има какво да се подобри ама нали се разчита на пустата съвест на продавача производител и хората вярват. А и като няма как да те хванат още по-изкушаващо идва. И за това всеки си преценява какво ще прави, че после той ще се черви.

    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Не всички прекупвачи нагряват меда, целта е да се вземе, когато е пресен и веднага да се напълни в буркани.
    Големите фирми нагряват меда и свойствата му намаляват, а дори "развалят" меда и го правят отровен...
    Това, че някой прекупвач купува мед в тенекии, течен, за да го разлее веднага в буркани не го вярвам та дори да го видя. Тук говорим за някой, който идва с тир, а не с бус и има щанд на пазара. Просто няма как да направиш партида без да е хомогенизиран меда и за това се нагрява.
    Иначе колко е отровен нагрятия в цеха мед и колко е полезен разтопения на водна баня върху печката не мога да кажа Обикновените хора си ядат прегрят мед от десетилетия и никой не се е метнал. Аз това не го одобрявам ама явно клиента не го бърка и вика "давай течен".
    Медец

  5. #55
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    По тази точка верно има какво да се подобри ама нали се разчита на пустата съвест на продавача производител и хората вярват. А и като няма как да те хванат още по-изкушаващо идва. И за това всеки си преценява какво ще прави, че после той ще се черви.


    Това, че някой прекупвач купува мед в тенекии, течен, за да го разлее веднага в буркани не го вярвам та дори да го видя. Тук говорим за някой, който идва с тир, а не с бус и има щанд на пазара. Просто няма как да направиш партида без да е хомогенизиран меда и за това се нагрява.
    Иначе колко е отровен нагрятия в цеха мед и колко е полезен разтопения на водна баня върху печката не мога да кажа Обикновените хора си ядат прегрят мед от десетилетия и никой не се е метнал. Аз това не го одобрявам ама явно клиента не го бърка и вика "давай течен".
    Аз продавам течен докато е такъв. След като кристализира го продавам и оставям декристализацията да си я прави клиента както си знае, като преди това му обяснявам и повтарям по три четири пъти как се прави.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз продавам течен докато е такъв. След като кристализира го продавам и оставям декристализацията да си я прави клиента както си знае, като преди това му обяснявам и повтарям по три четири пъти как се прави.
    И накрая все има неразбрали. Та го топят у микровълнови и как ли не. Сетне мислят, че ядат полезна храна. Много правилен подход си избрал.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И накрая все има неразбрали. Та го топят у микровълнови и как ли не. Сетне мислят, че ядат полезна храна. Много правилен подход си избрал.
    Ха, ха...затова повтарям, набивам, но....абе, корави глави.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...затова повтарям, набивам, но....абе, корави глави.
    Кат го набиваш плюнчиш ли го ?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кат го набиваш плюнчиш ли го ?
    Ааа, аз мисля, че за акъл ставаше дума.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ааа, аз мисля, че за акъл ставаше дума.
    Еми де да знам? То пълна чаша трудно се пълни. И затова си помислих за другото.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 6 от 21 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •