Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 204
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    ...правилния бизнес модел е: работиш, печелиш и тогава инвестираш или харчиш, а не работиш, не печелиш - взимаш кредит и инвестираш...
    Само че докато работиш, чакаш да спечелиш, за да инвестираш в новата си бизнес идея и минат 5 години да събереш парите, друг някой се е сетил за същата твоя идея, взел е пари назаем и вече я е реализирал заедно със съответните печалби, които разделя с тези, дали му парите си назаем. Блестяща бизнес идея или късмет идват веднъж в живота, ако въобще дойдат и като пропуснеш момента, после е късно. Проблемите с парите назаем идват главно от социално примамливи идеи като например тази за гарантиране на спестяванията в банките. Когато парите се дадат назаем от конкретен субект на неправилния човек и бъдат загубени, проблемът е изцяло на двамата договорили се субекти. Когато обаче сте дали парите си на банката и тя ги изгуби /фалира/,надавате вой да разделите загубата си с всички останали граждани чрез общите пари от данъците /бюджета на държавата/. Което е и добре, и не е добре. Въпрос на гледна точка и приоритет на ценностите - комунизъм или класически капитализъм са двете крайности. Историята е показала кое е по-устойчиво и жизнеспособно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Само че докато работиш, чакаш да спечелиш, за да инвестираш в новата си бизнес идея и минат 5 години да събереш парите, друг някой се е сетил за същата твоя идея, взел е пари назаем и вече я е реализирал заедно със съответните печалби, които разделя с тези, дали му парите си назаем. Блестяща бизнес идея или късмет идват веднъж в живота, ако въобще дойдат и като пропуснеш момента, после е късно. Проблемите с парите назаем идват главно от социално примамливи идеи като например тази за гарантиране на спестяванията в банките. Когато парите се дадат назаем от конкретен субект на неправилния човек и бъдат загубени, проблемът е изцяло на двамата договорили се субекти. Когато обаче сте дали парите си на банката и тя ги изгуби /фалира/,надавате вой да разделите загубата си с всички останали граждани чрез общите пари от данъците /бюджета на държавата/. Което е и добре, и не е добре. Въпрос на гледна точка и приоритет на ценностите - комунизъм или класически капитализъм са двете крайности. Историята е показала кое е по-устойчиво и жизнеспособно.

    Не съм съгласен с това твое мнение.Аз не съм учил бизнес нито финансии,но ще кажа,че с пари се прави по бързо с 5-10г,но накрая всички сме наравно...Ако невярваш мой да се пробваш срещу мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Въпрос на гледна точка и приоритет на ценностите - комунизъм или класически капитализъм са двете крайности. Историята е показала кое е по-устойчиво и жизнеспособно.
    Не знам в коя година живееш. Класическия капитализъм го няма сигурно от 20 години. Западняците сигурно жалят за него както ние за социализма.
    Това не е капитализъм:
    Проверка установи: Хранителни вериги продават германски картофи за български
    Протекционизъм, свръх държава, модерен социализъм или както му измислят името.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Не знам в коя година живееш. Класическия капитализъм го няма сигурно от 20 години. Западняците сигурно жалят за него както ние за социализма.
    Това не е капитализъм:
    Проверка установи: Хранителни вериги продават германски картофи за български
    Протекционизъм, свръх държава, модерен социализъм или както му измислят името.
    Посочил съм двете крайности, не съм твърдял какво е в момента. В момента масовите медии и интернет-а водят до див популизъм в ръководството, откъснат от правилните начини за решаване на задачите. Вземат се популярните, а не правилните решения и това е навсякъде по света. След това с нови популярни, а не верни решения се предприемат опити да се поправят последствията от предишни грешни решения. Примери да искаш. Някой ден всичко това ще достигне степен на неустойчивост, при което ще се срине от най-малкото сътресение. Освен ако не се случи събитие, което отново да промени правилата на играта. Такова събитие ще е появата на изкуствения интелект. Това със сигурност ще се случи, а какви ще са последствията, не се наемам да прогнозирам. Дори вече може да се е случило и да предстои масовизирането му. Но да не забравяме, че във всеки един момент може да дойде Астероидът или да изригне Супервулканът. Ако дотогава не сме се разпространили из космоса - край на играта.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За да правиш бизнес пчели в БГ си трябва да уцелиш кога и къде да пчеларстваш.Аз се регистрирах в тоя форум след като ми натровиха пчелите 7 пъти.Бях кандидатствал по 141 след като останах без работа...понеже съм слаб на акъл селянин и гледах да изпълня поетия агажимент отглеждах пчели без да подозирам,че има вратички.И какво стана 20к/лв назад и не изпълнен ангажимент към един изкупвач.След последната смъртност от над 80% си научих урока.Брата искаше да купим нови семейства.Моите думи бяха"С тия знания които имаме ако не може да възтановим пчелина просто да се отказваме".За една година възтанових и изкарахме и лев....И това без да раним...За мен не е важно колко кредит ще изтеглиш да пчеларстваш,а колко знания имаш за това.
    п.п.При полужение,че човека продаваш незконно отводки/като МПс-та/ и майки курници го избират за пореден път Пчелар на годината у Фейса може много да говори за бизнес пчеларството в БГ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #196
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За да правиш бизнес пчели в БГ си трябва да уцелиш кога и къде да пчеларстваш.Аз се регистрирах в тоя форум след като ми натровиха пчелите 7 пъти.Бях кандидатствал по 141 след като останах без работа...понеже съм слаб на акъл селянин и гледах да изпълня поетия агажимент отглеждах пчели без да подозирам,че има вратички.И какво стана 20к/лв назад и не изпълнен ангажимент към един изкупвач.След последната смъртност от над 80% си научих урока.Брата искаше да купим нови семейства.Моите думи бяха"С тия знания които имаме ако не може да възтановим пчелина просто да се отказваме".За една година възтанових и изкарахме и лев....И това без да раним...За мен не е важно колко кредит ще изтеглиш да пчеларстваш,а колко знания имаш за това.
    п.п.При полужение,че човека продаваш незконно отводки/като МПс-та/ и майки курници го избират за пореден път Пчелар на годината у Фейса може много да говори за бизнес пчеларството в БГ.

    Оди в сълза и смях, не в пчеларските форуми. От теб пчелар не става. Виж, комедиен артист - може!

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията

    Оди в сълза и смях, не в пчеларските форуми. От теб пчелар не става. Виж, комедиен артист - може!

    Спосибо тавариш.Това е така няма спор,но тук има много които трябва да ги науча и убуча как нетрябва да се пчеларства.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...Брата искаше да купим нови семейства.Моите думи бяха"С тия знания които имаме ако не може да възтановим пчелина просто да се отказваме".За една година възтанових и изкарахме и лев....И това без да раним...За мен не е важно колко кредит ще изтеглиш да пчеларстваш,а колко знания имаш за това.
    "Брат брата не храни, но тежко му който го няма."
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  9. #199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    тук има много които трябва да ги науча и убуча как нетрябва да се пчеларства.
    На твоя пчелин ли ще научаваш и убучаваш как нетрябва да се пчеларства, или само теоретично? А, и по какъв критерий ги разпознаваш тука многото? Заранее Спосибо!

  10. #200
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Рекордный экспорт меда из Украины - YouTube

    Бог да го прости Българското пчеларство.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •