Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 204
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    По принцип за правата иде реч. Смятам, че индивидуално бихме се защитили по зле отколкото, ако бяхме организирани? Аз както виждаш не смятам да убеждавам никой, че моята теза е правилна. Естествено, че не знам дали е така. Но, бяха натворени маса хейтърски постове, в които никой не дава своята гледна точка. А именно как да се защитават нашите права? Само дрънкане по форумите, явно не дава резултат?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    По принцип за правата иде реч. Смятам, че индивидуално бихме се защитили по зле отколкото, ако бяхме организирани? ...
    И пак идваме до това каква организация е необходима на пчеларите? Хората се обединяват около общи , цели и интереси.Кои са общите ни цели и интереси с бизнес профилираните гледачи на пчели? Никакви!По-скоро са противоположни.Пример.В едно село три поколения пчелари са засаждали медоносна растителност.С оглед стимулиране на подвижното пчеларство по подходяща програма в селото пристига "професионалист-бизнесмен" и настанява няколко стотин кошера по време на акациевата паша.Какво е това, което би обединило тия хора?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #143
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И пак идваме до това каква организация е необходима на пчеларите? Хората се обединяват около общи , цели и интереси.Кои са общите ни цели и интереси с бизнес профилираните гледачи на пчели? Никакви!По-скоро са противоположни.Пример.В едно село три поколения пчелари са засаждали медоносна растителност.С оглед стимулиране на подвижното пчеларство по подходяща програма в селото пристига "професионалист-бизнесмен" и настанява няколко стотин кошера по време на акациевата паша.Какво е това, което би обединило тия хора?
    Акацията.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И пак идваме до това каква организация е необходима на пчеларите? Хората се обединяват около общи , цели и интереси.Кои са общите ни цели и интереси с бизнес профилираните гледачи на пчели? Никакви!По-скоро са противоположни.Пример.В едно село три поколения пчелари са засаждали медоносна растителност.С оглед стимулиране на подвижното пчеларство по подходяща програма в селото пристига "професионалист-бизнесмен" и настанява няколко стотин кошера по време на акациевата паша.Какво е това, което би обединило тия хора?
    Ми по мое мнение сектора си е тип топ.
    Вероятно има над милион пчелни семейства доста повечко в сравнение с белите и спрямо територия и спрямо население.Ако е толкова зле и без намесата на висши организации броят им ще намалее.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    По принцип за правата иде реч. Смятам, че индивидуално бихме се защитили по зле отколкото, ако бяхме организирани? Аз както виждаш не смятам да убеждавам никой, че моята теза е правилна. Естествено, че не знам дали е така. Но, бяха натворени маса хейтърски постове, в които никой не дава своята гледна точка. А именно как да се защитават нашите права? Само дрънкане по форумите, явно не дава резултат?
    бат тянко, би ли обяснил, кой и по какъв начин ти нарушава правата?
    Следя какво пишеш по темата. На първо четене разбирам, че ти пречат пчеларите с по 2-3 кошера, но според мен това е несериозно.
    Искахме демокрация, свободен пазар, конкуренция... Конкуренция ама за другите, за които се явяваме потребители, за да се ползваме от по-ниски цени и по-добро качество.
    Но когато става дума за нас - по-изгодно ни е да сме монополисти.
    Моето виждане е, че всеки трябва да си спечели пазара чрез качество и цени, и да не реве, че конкуренцията му пречи да се развива.

    Предполагам, че членуваш в пчеларска организация, но ако греша, знаеш че ги има, ставаш член и чакаш да ти защитят правата.

    П.п.Да не забравяме, че субсидии, помощи и пчеларски програми достатъчно изкривяват пазара!

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не, нищо не си разбрал. Не ми пречат нито малките с 5, 10 кошера. Нито големите с няколко хиляди. Нито ме бърка цената на едро на пчелния мед. Визирах как е в държавите, в които има ред. При нас е безредие. Меда си го продавам на дребно. Когато не ми стига купувам и от колеги.
    Проблеми с реализацията аз нямам. Имам клиенти и на едро и на дребно.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не, нищо не си разбрал. Не ми пречат нито малките с 5, 10 кошера. Нито големите с няколко хиляди. Нито ме бърка цената на едро на пчелния мед. Визирах как е в държавите, в които има ред. При нас е безредие. Меда си го продавам на дребно. Когато не ми стига купувам и от колеги.
    Проблеми с реализацията аз нямам. Имам клиенти и на едро и на дребно.
    Това за реда всеки си го разбира както му е удобно.Ако "реда "е еднакъв за всички тогава може и да има "ред".Когато силните на деня налагат изгоден само на тях "ред" идва момента когато други стават силни и налагат собствен "ред".Организациите на пчеларите колко са организации на пчеларите?
    Обясни си на нормален акъл защо пчеларските организации защитиха интереса само на пострадалите миналата година с над 20 кошера ?Тия с 19 нямаха ли загуби? Да коментираме ли ,че паричките отидоха в малка групичка програмисти? За управляващите е цел № 1 ликвидиране на дребния производител и така наречените пчеларски организации активно съдействат.Много пъти съм го писал. За корумпирания чиновник е по-лесно да получи от "големите" процент от колкото от тоя с 2, 3, 5 кошера.Спомни си сега през годините къде са най-големите корупционни скандали.В земеделието!За това никой няма интерес да има "ред".И зърнарите ще тровят наред и пчеларските вождове ще си драпат т..те дълбокомислено. Организациите са само параван на корупцията.Срещите им в министерството само я легитимират.Колко са пчеларите? Колко от тях са "организирани"? Да се включиш в организация е все едно да си дадеш за...ка под наем.
    Спирам с организациите , защото червената боя за червени точки няма да стигне.
    п.п. Да живее ТСЦ най-великия пчелар и радетел за добруването на пчеларството!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    По принцип за правата иде реч. Смятам, че индивидуално бихме се защитили по зле отколкото, ако бяхме организирани? Аз както виждаш не смятам да убеждавам никой, че моята теза е правилна. Естествено, че не знам дали е така. Но, бяха натворени маса хейтърски постове, в които никой не дава своята гледна точка. А именно как да се защитават нашите права? Само дрънкане по форумите, явно не дава резултат?
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не, нищо не си разбрал. Не ми пречат нито малките с 5, 10 кошера. Нито големите с няколко хиляди. Нито ме бърка цената на едро на пчелния мед. Визирах как е в държавите, в които има ред. При нас е безредие. Меда си го продавам на дребно. Когато не ми стига купувам и от колеги.
    Проблеми с реализацията аз нямам. Имам клиенти и на едро и на дребно.
    Разбира се, че нищо не съм разбрал.
    1. Никой не ти пречи
    2. Проблеми с реализацията нямаш
    3. Казваш, че няма ред, иначе всичко ти е наред!?
    Не го приемай като заяждане, но мненията ти поне за мен са в стил "Мъгляво, неясно и в до болка познатия ни стил" и ми се струва, че прокарваш нова..., по-точно стара, "партийна линия".
    И да повторя.
    Не се заяждам! Просто съм откровен. Така ги виждам нещата.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Разбира се, че нищо не съм разбрал.
    1. Никой не ти пречи
    2. Проблеми с реализацията нямаш
    3. Казваш, че няма ред, иначе всичко ти е наред!?
    Не го приемай като заяждане, но мненията ти поне за мен са в стил "Мъгляво, неясно и в до болка познатия ни стил" и ми се струва, че прокарваш нова..., по-точно стара, "партийна линия".
    И да повторя.
    Не се заяждам! Просто съм откровен. Така ги виждам нещата.
    Това е защото не сме на маса. Като седнем всичко ще ти избистря? Наздраве на теб, наздраве и на Зуница. Тия теми искат мезе и домашнярка.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Това е защото не сме на маса. Като седнем всичко ще ти избистря? Наздраве на теб, наздраве и на Зуница. Тия теми искат мезе и домашнярка.
    Без да искаш ли го удари на спам?

 

 
Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •