Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 21 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 204
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65

    Цена на мед

    Медът е вече в тенекиите.Идва момента за продажба на едро.Някой да знае нещо?Това е тема табу в този форум, но все пак да попитам.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    22
    И аз се интересувам. Имам 30 тенекии букет.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Е, каква да е цената? Като миналогодишната.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Питам за нещо по конкретно-фирма,цена.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Питам за нещо по конкретно-фирма,цена.
    https://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1388&highlight=apitrade

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Питам за нещо по конкретно-фирма,цена.
    Букет 3.60лв/кг - Йот-ги-вал. Пазара е сложен, от гледна точка на договаряне. Споменатата фирма, не от мен, а в предишен пост, обявят цена, по която останалите няма как да мърдат, защото си имат предварителна договорка. Абе хората му викат картел. Чудно ми е дали и колко пчелари са сертифицирани от Биосуис.
    Тази година, с това нямане на мед, ще внасят презглава от Китай, Украйна и къде ли още не, за да си изпълнят договорите.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    При нас за проби на цена 3.80 минаха от Раковски.Ходи ли са от порта на порта и на много места са им отказали на тази цена.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    При нас за проби на цена 3.80 минаха от Раковски.Ходи ли са от порта на порта и на много места са им отказали на тази цена.
    Незнам дали е заради цената или заради това, че се налага чакане с години. Тия, за които говориш, оферират по-висока цена, но в крайна сметка доста пчелари си остават с чакането.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Всеки иска максимално да печели и минимално да дава...
    В Украйна цената на Акация, липа, лавандула, букет и много други видове мед върви на 0.35- 0.36$ за натуралния мед и е пълен с пестициди..
    Проблемът стана откакто европейския съюз сключи договор с тях Украйна за безмитен внос на хранителни стоки, както и мед.
    ПРи мен тяхната отрова развали пазара.
    Просто Вие пчеларите трябва всички да е обедините и да не продавате, докато не вземете цена.
    Гърците така правят и за това са успели.
    Те предпочитат да изхвърлят стоката*( което аз съм напълно против ), отколкото да я продадат на ниска цена, да не говорим, че с техните помощи почти цялото им производство излиза без пари, заради помощите от европейския съюз.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от 3emu Виж публикацията
    Всеки иска максимално да печели и минимално да дава...
    В Украйна цената на Акация, липа, лавандула, букет и много други видове мед върви на 0.35- 0.36$ за натуралния мед и е пълен с пестициди..
    Проблемът стана откакто европейския съюз сключи договор с тях Украйна за безмитен внос на хранителни стоки, както и мед.
    ПРи мен тяхната отрова развали пазара.
    Просто Вие пчеларите трябва всички да е обедините и да не продавате, докато не вземете цена.
    Гърците така правят и за това са успели.
    Те предпочитат да изхвърлят стоката*( което аз съм напълно против ), отколкото да я продадат на ниска цена, да не говорим, че с техните помощи почти цялото им производство излиза без пари, заради помощите от европейския съюз.
    Ще се сетите - и търговците, и пчеларите.

 

 
Страница 1 от 21 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •