Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 204
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Цени в Германия от преди една година, който го интересуват актуалните в момента може да направи запитване
    wir nehmen Mengen ab 200kg DIB Honig in den üblichen Imkergebinden (12,5kg, 25kg oder 40kg) an und zahlen für alle Blütenhonige (inkl. 10,7% MwSt.):



    Bei Selbstanlieferung in Braunschweig (inkl. Gebindetausch):

    200-500kg EUR/kg 3,80

    500-1000kg EUR/kg 3,90

    Über 1000kg EUR/kg 4,00

    Über 3000kg EUR/kg 4,20



    Bei Abholung durch von uns beauftragte Spedition zahlen wir EUR/kg 0,20 weniger. Dann jedoch kein Gebindetausch möglich.



    Bitte beachten Sie, dass wir ausschließlich für Honig bestimmte Gebinde akzeptieren, Fremdgebinde nehmen wir nicht an.



    Zahlung 14 Tage nach Anlieferung.
    Цеко,

    Много Български пчелари не разбираме този "конски" немски и в тази връзка, може ли да ни кажеш, тия цени на пчелния мед са за Био, Еко, планински или мед добит от оси с лека нишка (привкус) от Крумовград

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Абе то бива, бива грешка в превода, ама простата математика си е математика с всичките му неизвестни във формулата.
    А Апито мълчи ли мълчи за актуализацията на цените си.
    Приятелю АПИ, не бъди толкова тих, то вярно, че много работа имаш, ама все пак, покажи, че си мъж като предни години, когато сваляше цената. Сега 'ко пра'им!?

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Абе то бива, бива грешка в превода, ама простата математика си е математика с всичките му неизвестни във формулата.
    А Апито мълчи ли мълчи за актуализацията на цените си.
    Приятелю АПИ, не бъди толкова тих, то вярно, че много работа имаш, ама все пак, покажи, че си мъж като предни години, когато сваляше цената. Сега 'ко пра'им!?
    Старата любов ръжда не хваща - вие сте май големи дружки с Тия от АПИто от време оно май...

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Старата любов ръжда не хваща - вие сте май големи дружки с Тия от АПИто от време оно май...
    А, не, просто, те са се наложили тук, като ценообразуватели на меда, инак нищо лично. Аз, търся "добра" цена на продукцията си, както всеки пчелар, достоен да се нарече такъв. Наблюдавам темата и виждам, колко "пчелари" четат, прочитат и препрочитат, но не изразяват мнение. Защо? Ами защото искат да са в течение, но си траят и гледат сеира, а ако могат, биха се възползвали, типично по български. Живи и здрави да са. Шъ са опра'им.

  5. #45
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2020
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    град София
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Кои са критериите по които търговците на едро определят дивия мед, горския мед и дивия горски мед, това са три различни вида мед все пак?
    Да оставим шегата на страна, не съм заинтересуван от див мед, защото мисля да изкупувам от бангладеш или непал.
    Цената в бангладеш е до 6 евро без транспорта*( мед с питите ), а в непал е до 40 евро от пчеларите.
    НАшата държава е известна с евтиния си мед*( не само мед , но и захарен сироп ), турците при мен продават килото био мед 60-65 евро, а в турция е 2-4 евро.
    Трябва да благодарим на АПиТрейд, че са ни вдигнали цените в европ: между 10-11 евро е килото при мен на дребно.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Цеко,

    Много Български пчелари не разбираме този "конски" немски и в тази връзка, може ли да ни кажеш, тия цени на пчелния мед са за Био, Еко, планински или мед добит от оси с лека нишка (привкус) от Крумовград
    И аз не разбирам нищо на немски, просто го намерих в нета и реших да го споделя, както и предполагах цените в Германия и БГ са почти еднакви, само че едните с в евро, другите са в лева, със сигурност цените които съм цитирал са за конвенционален мед доставен франко преработвателя в Брауншвайг https://www.bihophar.de/

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Според мен няма смисъл да се облизваме за цитираните цени в евро, защото вероятно включват верига от няколко човека, които и те трябва да прихващат по нещичко.
    Примерно аз сравнявам часовника с Mediteranea melis, които ми казват, че Bulgarian Wildflower 20 Tons 2.90 €/Kg; EU/Non EU Acacia 6 Tons 3.25 €/Kg 2.99 €/Kg; European Sunflower 60 Tons 2.15 €/Kg 1.95 €/Kg; UE/No UE Polyflora 60 Tons 1.95 €/Kg 1.85 €/Kg или UE/No UE Polyflora High F/G 20 Tons 2.10 €/Kg 2.05 €/Kg. Това е към май месец.
    Е сега бях в Кауфланд и видях меда, който са пуснали с марката "Брей". Бурканчето свети, цената грамотна и като я поразделиш на 1,2 и после примерно на 1,3 и ето ти мед на 3++ лв/кг. Сега, как излиза сметката на търговеца е друга тема.
    За мен нещата са прости и съм приел, че даваш ли на едро цената е ниска и изкупвача те натиска. На дребно е по-висока ама пък иска други работи. Няма угодия ми да видим сега като няма и мед до къде ще я докараме.
    Моят съвет за тази година е да опитате да продавате на дребно. Дори и тези с многото тенекии може да останат изненадани как върви, особено ако вирОса удари пак. Само правим уговорката, че е добре в тенекиите да има пчелен мед събиран от цветчета, а не наливан от някъде.
    Медец

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Според мен няма смисъл да се облизваме за цитираните цени в евро, защото вероятно включват верига от няколко човека, които и те трябва да прихващат по нещичко.
    Примерно аз сравнявам часовника с Mediteranea melis, които ми казват, че Bulgarian Wildflower 20 Tons 2.90 €/Kg; EU/Non EU Acacia 6 Tons 3.25 €/Kg 2.99 €/Kg; European Sunflower 60 Tons 2.15 €/Kg 1.95 €/Kg; UE/No UE Polyflora 60 Tons 1.95 €/Kg 1.85 €/Kg или UE/No UE Polyflora High F/G 20 Tons 2.10 €/Kg 2.05 €/Kg. Това е към май месец.
    Е сега бях в Кауфланд и видях меда, който са пуснали с марката "Брей". Бурканчето свети, цената грамотна и като я поразделиш на 1,2 и после примерно на 1,3 и ето ти мед на 3++ лв/кг. Сега, как излиза сметката на търговеца е друга тема.
    За мен нещата са прости и съм приел, че даваш ли на едро цената е ниска и изкупвача те натиска. На дребно е по-висока ама пък иска други работи. Няма угодия ми да видим сега като няма и мед до къде ще я докараме.
    Моят съвет за тази година е да опитате да продавате на дребно. Дори и тези с многото тенекии може да останат изненадани как върви, особено ако вирОса удари пак. Само правим уговорката, че е добре в тенекиите да има пчелен мед събиран от цветчета, а не наливан от някъде.
    Е, надеждата умира последна. Това относно цените, инак пазара на дребно се гради с години, а за да има успех, ще подлеем вода на колегите с пласмент на дребно. Относно последното в поста ти бих казал, че меда в тенекиите при продажби на едро се изследва от купувача, което е ясно на всички, търгуващи в тоя сектор - едровия и незнам кой би си сложил главата в торбата, рискувайки да излее меда в канала.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ... Относно последното в поста ти бих казал, че меда в тенекиите при продажби на едро се изследва от купувача, което е ясно на всички, търгуващи в тоя сектор - едровия и незнам кой би си сложил главата в торбата, рискувайки да излее меда в канала.
    Кой обаче изследва меда на дребния търговец .

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кой обаче изследва меда на дребния търговец .
    Е, това умишлено го премълчах, за да няма конфронтация.

 

 
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •