Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 204
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Честно да ви кажа,че от тоя 3emu
    май нищо не става .Само пише врели не кипели във форума ,а на практика не купува. Някои от нас да е сключил сделка с него? Споделете имали някои които да му е продал.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    За първи път чувам за подобна практика, продавача да си декристализира меда пък цената и изискванията горе долу като на другите прекупвачи....
    Що бре Цеко? Нека ми даде добра цена търговеца, пък ако иска и в гюмове ще го напълня, както е било навремето. Намират ми се няколко.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Това декристализация на големи количества мед си е сериозна работа. Аз декристализирам наведнъж по 4 тенекии и разливам, ама мойто е дребна работа. Който има мед с тонове, как си го представяте - цех за декристализиране ли ще си направи? Освен това е и тънка работа - опасно е да не стане прегряване, което предполага добра автоматика за управление на процеса. Ако съм прекупвач, изрично ще държа да купя необработван термично мед. Та затова си зададох по-горе въпроса, че нещо не ми се връзва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това декристализация на големи количества мед си е сериозна работа. Аз декристализирам наведнъж по 4 тенекии и разливам, ама мойто е дребна работа. Който има мед с тонове, как си го представяте - цех за декристализиране ли ще си направи? Освен това е и тънка работа - опасно е да не стане прегряване, което предполага добра автоматика за управление на процеса. Ако съм прекупвач, изрично ще държа да купя необработван термично мед. Та затова си зададох по-горе въпроса, че нещо не ми се връзва.
    А защо трябва пчеларя сам да го декристализира? Ползваш услуга, за която си плащаш, стига да ти излиза сметката. Пък защо не, ако имаш дългосрочни взаимоотношения с търговеца, да си направиш/купиш инвентар, който да ти върши работа.
    ПП В едровата търговия има един принцип - вида мед, се продава, когато му е времето. Демек още не е кристализирал. Това не е причина за продажбата му де, причините са други.
    Да, сега ще почнат вероятно, да си мислят някои недоброжелатели - захари, проблеми и т.н. Не, не е и това.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...
    ПП В едровата търговия има един принцип - вида мед, се продава, когато му е времето. Демек още не е кристализирал. Това не е причина за продажбата му де, причините са други.
    .

    По объркан принцип, не бях виждал.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По объркан принцип, не бях виждал.
    Туй, че не си разбрал, значи ли, че не си видял?

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Що бре Цеко? Нека ми даде добра цена търговеца, пък ако иска и в гюмове ще го напълня, както е било навремето. Намират ми се няколко.
    Лошото е че „търговеца“ дава толкова колкото дават и другите търговци, но без тази уговорка за декристализация, поради което автоматично го прави аут поне за мен като потенциален купувач, но това си е лично мое мнение.... На който му излизат сметките при тази оферта, жив и здрав да е, нека се възползва от нея.....

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Лошото е че „търговеца“ дава толкова колкото дават и другите търговци, но без тази уговорка за декристализация, поради което автоматично го прави аут поне за мен като потенциален купувач, но това си е лично мое мнение.... На който му излизат сметките при тази оферта, жив и здрав да е, нека се възползва от нея.....
    Добре де, дайте ги тия търговци, които дават повече. Който обявяваше цени - мълчи, като комунист на разпит - не се учудвам. За Апито думам.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Добре де, дайте ги тия търговци, които дават повече. Който обявяваше цени - мълчи, като комунист на разпит - не се учудвам. За Апито думам.
    Както аз те цитрам, така и ти мен ме цитирай къде съм написал че другите търговци дават повече??? Написах че дава цена колкото и другите, но поставя условие меда да е течен, всички други търговци го плащат на същите пари без значение дали е течен или кристализирал....

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Както аз те цитрам, така и ти мен ме цитирай къде съм написал че другите търговци дават повече??? Написах че дава цена колкото и другите, но поставя условие меда да е течен, всички други търговци го плащат на същите пари без значение дали е течен или кристализирал....
    Аз къде съм писал, че ти си казал, че някой друг дава повече?
    Общо взето си чешем езиците. Всеки се спасява по единично. До този извод съм стигнал аз. Кой със сертификат, кой без (разбирай конвенционален) успял - продал. Истината е една - труда ни няма цена, но се налага да си реализираме продукцията, на цена, която е почти на себестойността. Беше време, когато през 2015 година имаше добиви, имаше и добра цена, а сега - ни цена, ни добиви.

 

 
Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •