Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 204
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Абе къде отиде червения палец, па да ви го туря.
    Явно посоката има значение. Какво те тормози - сподели!

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Е, па де ги виждате тези хубави работи при сърбите? Говорил съм със сърби - ами на същия х... хал са.
    Е, де ги виждаме!? Бойко си нямат - магистрали имат, море си нямат - туризъм имат, не са член на ЕС - цена на меда имат и так дальше.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, де ги виждаме!? Бойко си нямат, магистрали имат, море си нямат - туризъм имат, не са член на ЕС - цена на меда имат и так дальше.

    Баси и РАЯ, то за туй у нас няма народ-бегали. Аз мислех, че са на изток, а те били на запад.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси и РАЯ, то за туй у нас няма народ-бегали. Аз мислех, че са на изток, а те били на запад.

    Ами зависи от очакванията. Изток или запад - тръгнеш ли, ще стигнеш, зависи срещу и ли по слънцето ще 'одиш.
    Онзи ден като пита за 64 евра за опрашване - знаИш ли 'що няма? Ами защото няма да останат биопроизводители.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е, де ги виждаме!? Бойко си нямат - магистрали имат, море си нямат - туризъм имат, не са член на ЕС - цена на меда имат и так дальше.
    Не му е мястото тук, но мода да мести. Имат магистрали - ами имат, защото качеството им не е като нашето. Лично съм минавал когато я правиха тази магистрала свързваща ги с нас и това което ме същиса/учуди е, че строителните им машини пълна скръб, а асфалта на много дебел слой. При нас машини последна мода, а асфалта беден от към слой и дренаж. Туризъм - ами разни празници имат на които се изсипва цяла България, а тук ние самите не си ги зачитаме, макар и да са в съседния град, да не говорим за чужденци. Ама с какво да ги зачитаме, като хората нямат 5 лева в повече, че да купят на децата сладолед, че той по 9 лв. Цената на меда - тогава при нас беше 3,80 евро, а колегата сърбин каза 4, може и да е закръглил, че да му е по лесно да ми го каже, че да се разберем. Но определено са към оправяне за разлика от нас.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    . Но определено са към оправяне за разлика от нас.
    Няма съмнение, вече и руска ваксина си взеха.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Е, па де ги виждате тези хубави работи при сърбите? Говорил съм със сърби - ами на същия х... хал са.
    може и да има и на нашия хал това не го знам... но мога да ти дам няколко реални примера как действат

    Преди няколко години също като нас се оплакваха че изкупната цена ниска и т.н. Всички знаят какво ще се случи тук в България. Какво направиха Сърбите
    подпомогнати от 3 министерства - Земеделие, Икономика и Външно - си уредиха срещи с норвежкия посланик - какво е ставало незнам но знам резултата - Програма за икономическо сътрудничество и инвестиции на норвегия в Сърбия в сектор Пчеларство. Създадени са смесени предприятия и сърбите започват износ на мед за Норвегия.
    По същия модел през 2017 ако не се лъжа започнаха да изнасят мед за Южна Африка, а миналата година или през 2018 не си спомням точно стъпиха и на Японския пазар. Руския пазар се знае също е отворен за тях.
    Всичко това е по техни публикации на сръбския пчеларски съюз аджеба какво са свършили....
    Също така си създават и репутация от години - което е целенасочена политика - сръбски автори участват на всички форуми за пчеларството, "Истерията" по Венер тук... Ние каква репутация имаме?
    Руските пчелари от години посещават сръбски пчелини организирано за обмяна на опит, японци, южна африка ... разбира се не при всеки но доста сръбски пчеларски ферми се преоринтираха и към тази ниша а и има какво и да покажат и да кажат...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    може и да има и на нашия хал това не го знам... но мога да ти дам няколко реални примера как действат

    Преди няколко години също като нас се оплакваха че изкупната цена ниска и т.н. Всички знаят какво ще се случи тук в България. Какво направиха Сърбите
    подпомогнати от 3 министерства - Земеделие, Икономика и Външно - си уредиха срещи с норвежкия посланик - какво е ставало незнам но знам резултата - Програма за икономическо сътрудничество и инвестиции на норвегия в Сърбия в сектор Пчеларство. Създадени са смесени предприятия и сърбите започват износ на мед за Норвегия.
    По същия модел през 2017 ако не се лъжа започнаха да изнасят мед за Южна Африка, а миналата година или през 2018 не си спомням точно стъпиха и на Японския пазар. Руския пазар се знае също е отворен за тях.
    Всичко това е по техни публикации на сръбския пчеларски съюз аджеба какво са свършили....
    Също така си създават и репутация от години - което е целенасочена политика - сръбски автори участват на всички форуми за пчеларството, "Истерията" по Венер тук... Ние каква репутация имаме?
    Руските пчелари от години посещават сръбски пчелини организирано за обмяна на опит, японци, южна африка ... разбира се не при всеки но доста сръбски пчеларски ферми се преоринтираха и към тази ниша а и има какво и да покажат и да кажат...
    По съм склонен да вярвам на колегата който беше с бурканите на улицата. Ако погледнеш и тук под друг ъгъл откъм организации, то те биха ти казали същото, държавата и тя, че в БГ се раздават пари и се изнасят хиляди тонове, а пчеларите са под пари и си ги харчат на воля. Това, че реват, че пчеларството загива си е чиста проба глупост от тяхна страна.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    По съм склонен да вярвам на колегата който беше с бурканите на улицата. Ако погледнеш и тук под друг ъгъл откъм организации, то те биха ти казали същото, държавата и тя, че в БГ се раздават пари и се изнасят хиляди тонове, а пчеларите са под пари и си ги харчат на воля. Това, че реват, че пчеларството загива си е чиста проба глупост от тяхна страна.
    Много е относително всичко... и това го има почти навсякъде така че няма причина да не вярваме на колегата с бурканите...
    например ако се влезе на страницата на норвежкото посолство в белград много бързо излизат всички публикации от 2016-2018 за износа на сръбски мед към Норвегия и техните инвестиции в пчеларството в Сърбия не ми се вярва да си позволят да *лъжат*....

    От друга страна познавам пчелари които казват че с 30-50 семейства пчеларството е печелившо, а други с по 200-300 че едва оцеляват... за мен разликата е в това че сръбската държава създава реални възможности пък които иска, докато при нас е само на думи и хартия...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аааа Борка, тя и нашата държава създава реални възможности за развитие на пчеларството. Друг е въпроса кой как го разбира това. Подпомага закупуването на инвентар и машини. Организира фермерски пазари. Консултира. Цената няма как да я влияе без Бай Тошо.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •