Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 204
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Букет 3.60лв/кг - Йот-ги-вал. Пазара е сложен, от гледна точка на договаряне.....
    При положение че донякъде сме компрементирани и при цени на внос в ЕС от 1.23 - 1.25 евро за кг на китайски мед, 1,37 евро/кг Виетнам и между 2,11 - 2.60 евро/кг Аржентина, Бразилия и т.н. каква да е цената ....

    Междувпрочем Сърбия изнася на 3,50 евро/кг

    п.п. А средния производствен разход на пчеларите за целия ЕС е около 3,90-4.00 евро/кг ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    При положение че донякъде сме компрементирани и при цени на внос в ЕС от 1.23 - 1.25 евро за кг на китайски мед, 1,37 евро/кг Виетнам и между 2,11 - 2.60 евро/кг Аржентина, Бразилия и т.н. каква да е цената ....

    Междувпрочем Сърбия изнася на 3,50 евро/кг

    п.п. А средния производствен разход на пчеларите за целия ЕС е около 3,90-4.00 евро/кг ...
    Тъй като съм "бос" по макро и микро икономика, мога да споделям опит, анализ и собствени виждания по въпроса, в следствие на опита ми в пласмента и наблюденията ми.
    Та тази година, за разлика от друга господин Апитрейд, колко пъти актуализира ценовата си листа? - ни един път. Защо? Ами защото няма мед!
    Тази година какво стана с пчелна пита с мед на собственика на форума? - Нищо!
    Защо?
    Ами защото няма мед!
    Тази година какво стана с био меда? Е, там незнам - чакам, може и да има мед.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъй като съм "бос" по макро и микро икономика, мога да споделям опит, анализ и собствени виждания по въпроса, в следствие на опита ми в пласмента и наблюденията ми.
    Та тази година, за разлика от друга господин Апитрейд, колко пъти актуализира ценовата си листа? - ни един път. Защо? Ами защото няма мед!
    Тази година какво стана с пчелна пита с мед на собственика на форума? - Нищо!
    Защо?
    Ами защото няма мед!
    Тази година какво стана с био меда? Е, там незнам - чакам, може и да има мед.
    Честно казано германският опаковчик го боли едно нещо че в България няма мед.... (извинявам се за грубия отговор)
    Още като се видя накъде отива акацията (като добив) мнозина почнаха да говорят за вдигане на цената на вътрешният пазар на дребно ама скромното ми мнение е че това няма да е масово явление....

    Доколкото помня Апитрейд изкупуваше на 12 лв. /акация - занесена при тях. Докато тук в региона максимума бе около 8 лв.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Честно казано германският опаковчик го боли едно нещо че в България няма мед.... (извинявам се за грубия отговор)
    Още като се видя накъде отива акацията (като добив) мнозина почнаха да говорят за вдигане на цената на вътрешният пазар на дребно ама скромното ми мнение е че това няма да е масово явление....

    Доколкото помня Апитрейд изкупуваше на 12 лв. /акация - занесена при тях. Докато тук в региона максимума бе около 8 лв.
    12 лв/кг, но със сертификат по биосуис.
    Инак германеца защо купува нашия мед, като му е скъпо? Явно му харесва или го ползва за подобрител на друг мед.
    А как братята сърби успяват с тая цена - незнам, явно ние сме по-неспособни от тях.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    При нас за проби на цена 3.80 минаха от Раковски.Ходи ли са от порта на порта и на много места са им отказали на тази цена.

    Корония номер на симпатягите от раковски е взимането на много проби,после почват с номерата,миналата година бяха глифузата,тази нещо друго.Дават 20 стотинки повече и искат биомед на 3,80.едва ли вземат и 5 процента от меда на които са взели проби,

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    При сърбите е малко по ...
    - не са в Ес
    - много силна подкрепа от министерството на Икономиката и Земеделие
    - от техния съюз също
    - по-добра репутация
    - друга категория мед т.е. не само промишлен (най-ниския ценови клас)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    При сърбите е малко по ...
    - не са в Ес
    - много силна подкрепа от министерството на Икономиката и Земеделие
    - от техния съюз също
    - по-добра репутация
    - друга категория мед т.е. не само промишлен (най-ниския ценови клас)

    Изброените от теб причини, с изключение на първата, са такива, по които трябва да се работи, ама няма желание от лидерите в пчеларските среди. Значи, ще си работим залудо на тия цени. Абе хората там са други - гените им. Тепаха ги, сами се тепаха през деведестте година на миналия век и пак се "изправиха", а тук ?......

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На българина му дай да вика ууууу. Ама няма куража да рече ураааа. За това навсякъде се променят а ние все консенсуса гледаме.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Абе къде отиде червения палец, па да ви го туря.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    При сърбите е малко по ...
    - не са в Ес
    - много силна подкрепа от министерството на Икономиката и Земеделие
    - от техния съюз също
    - по-добра репутация
    - друга категория мед т.е. не само промишлен (най-ниския ценови клас)
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Изброените от теб причини, с изключение на първата, са такива, по които трябва да се работи, ама няма желание от лидерите в пчеларските среди. Значи, ще си работим залудо на тия цени. Абе хората там са други - гените им. Тепаха ги, сами се тепаха през деведестте година на миналия век и пак се "изправиха", а тук ?......
    Е, па де ги виждате тези хубави работи при сърбите? Говорил съм със сърби - ами на същия х... хал са.

 

 
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •