Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 35 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Защото пчеларя е професия, а може и да бъде хоби! За всяка светла професия се плащат осигуровки! Ти и другите подскачащи не сте по големи хитреци, от мен и други които ги плащат за професията пчелар! Това че лапкаш от няколко ясли и не искаш да си платиш още 1300 лв осигуровки си е твой проблем. Ти си избрал да си пчелар на хоби принципа за което няма лошо! Лошото е че хленчиш и волно или неволно искаш да си по-голям хитрец от пчеларя плащащ осигуровки и си е заложил дупенцето на една ясличка!!!
    Всяка професия изисква професионализъм от упражняващите я.Нали това имаш предвид като говориш за професия?За съжаление до момента не виждам нищо професионално в доводите и тезите които защитаваш. Нали ако си плащам осигуровките за лекар това не ме прави професор доктор лекуващ хората? За съжаление през последните години много хора решиха , че могат да си купят "професионализъм". И ефекта от това май се усеща от всички.
    Искаш ли да говорим професионално за пчеларство или ще я караш "профански"? Тоя форум май на времето го започнахме като пчеларски, а то както е тръгнало...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #282
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Всяка професия изисква професионализъм от упражняващите я.Нали това имаш предвид като говориш за професия?За съжаление до момента не виждам нищо професионално в доводите и тезите които защитаваш. Нали ако си плащам осигуровките за лекар това не ме прави професор доктор лекуващ хората? За съжаление през последните години много хора решиха , че могат да си купят "професионализъм". И ефекта от това май се усеща от всички.
    Искаш ли да говорим професионално за пчеларство или ще я караш "профански"? Тоя форум май на времето го започнахме като пчеларски, а то както е тръгнало...
    Няма как да стане.

  3. #283
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами с кой да се мери - може би с този :

    Местоживеене:СфПчеларска информация

    Пчеларски регион:Слънчева с-маПчеларски район:планета ЗемяБрой пчелини:1Брой кошери:5Система кошери:Дадан-БлатПчеларски стаж в години:3

    Става дума за Перката Търсите инфо за файтоня, а за другите.Е, говорите за обиди, аз да му отвърна ли на перко или да си трая, щото трябва да съм коректен и интелигентен, като калински.
    С мене точно, много трудно може да се премери
    1: уставно съм отговорил на всички питанки на Матеев за разлика от повечето
    и 2: цялата информация е истина, при мене нема ала-бала
    не бе, ти само кажи, ако трябва ще напиша и ЕГН, точен адрес, телефони за свръзка и актуални координати по GPS
    Който каквото съм преценил - знае. А за останалите, това е напълно достатъчно

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://bnr.bg/post/101336587/pchela...cETDOteso-C2Ug

    Хайде на лесните пари.

  5. #285
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Е, те нали само за малките стопанства?

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Четейки, се чудя тия във форума ли са хортувари - И.К. сподели: чува се че ... Какво значи чува се? Че буля Пена, спала с дяда Иван или, че... Може ли да се обосноваваш като на селския мегдан - чува се, оня каза, че чул.... Тайничко се надявам това да е "украшение" на журналята, ама едва ли.

  7. #287
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Някой да е чул, че ще се събират? Някой случайно да е присъствал? Сигурно е било тайно събрание?! ................Егати мъглявината е туй пчеларство и най - вече ръководните му структури.

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Някой да е чул, че ще се събират? Някой случайно да е присъствал? Сигурно е било тайно събрание?! ................Егати мъглявината е туй пчеларство и най - вече ръководните му структури.
    Ами те някои, май са в нелегалност от доста време. Иначе има представителност Иван Къвев, Сребрин Илиев ....Ръководните кадри се обединяват.

  9. #289
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами те някои, май са в нелегалност от доста време. Иначе има представителност Иван Къвев, Сребрин Илиев ....Ръководните кадри се обединяват.
    Някога при липсата на каквато и да е комуникация са успявали от ухо на ухо да се справят, да се събират, да правят събрания, сега за секунда цял свят може да научи и - нищо. Това повече ми идва като - аз да се вмъкна някъде по веригата, по - лесно да оправям моите работи, а другите да вървят в тръните. Да ме извиняват някои мои познати и колеги, че бях обещал да не се занимавам с това, но в крайна сметка за какво обединение говорим? Те нямат за цел да ни обединяват. Та, много си прав в случая Атанасов за последното. Келепир да има.

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Да ме извиняват някои мои познати и колеги, че бях обещал да не се занимавам с това, но в крайна сметка за какво обединение говорим? Те нямат за цел да ни обединяват...
    А ето и потвърждение на думите ти:https://youtu.be/MyJeMpneVt4?t=154

    а след много приказки, след 33:08 мин. е виждането на "ръководителите" за бъдещето на сектора и извода, че "така нареченото самостоятелно пчеларство не е жизнеспособно в България". (Това Файтона май не го е гледал...) И тук опираме до въпроса, защо тогава се натискат да водят хората, които се надяват на по-добри переспективи за развитие?!
    Ти си отговорил, де...

 

 
Страница 29 от 35 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •