Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 35 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ами оставай с хамута в браздата и това е, друго не мога да ти препоръчам, освен с хленча, но няма да го споменавам да не те обидя и съответно банера да ме пощади
    За банера не се коси, и това може да настъпи. Карай право Куме в очи, и там нещо за гъза.
    Чудя се друго аз. Как така едни могат да градят и експлоатират нещо без помощи, а други немогат. Това ме навежда на мисълта, че или са неспособни, или имат стремеж към бързо забогатяване, гледайки зърнарите, или ... или... Допълвай ти!

  2. #272
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За банера не се коси, и това може да настъпи. Карай право Куме в очи, и там нещо за гъза.
    Чудя се друго аз. Как така едни могат да градят и експлоатират нещо без помощи, а други немогат. Това ме навежда на мисълта, че или са неспособни, или имат стремеж към бързо забогатяване, гледайки зърнарите, или ... или... Допълвай ти!
    И аз се чудя немците защо са много по зле от нас, а то защото били неспособни едновременно да са пчелари, дървари, стругари, рудари, електричари ... благодаря ти че ме светна хитреци сме си по порода, дано съумеем да го скрием този трик от немците, че да не го копират и съответно да ни догонят

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    И аз се чудя немците защо са много по зле от нас, а то защото били неспособни едновременно да са пчелари, дървари, стругари, рудари, електричари ... благодаря ти че ме светна
    Немците, гърците, французите и всички останали са по-добре от нас, защото нямат акъля на Бай Ганя - "Келепир да има в тая работа, келепир".
    Ти пиши, пиши, аз кога мога ще чета, че за мен няма почивен ден. Няма делник, няма празник.

  4. #274
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ето дипломат човек, няма да се дърли, ползва президентски думи като недоносче, за да изрази своето несъгласие с мен ... учете се шепичката подскачащи пуйчета от него! Друг е въпроса че ползва думи за оръжие на позорен човек и срам за историята на България!!! Гоги, оценявам те с по висок потенциал от другите по активни
    Ее..ее,те тука не позна.Ама хич не съм дипломатичен.Особено към такива като теб. Просто исках да ти помогна да излезеш от ситуацията в която си се насадил.Мога да ти кажа ,че ти си едно тужарче,не ,ти си хавелче спрямо всички които обиждаш,принизяваш ,иронизираш и ред други блумащини/ако не знаеш какво означават тези мои сравнения спрямо теб,питай твоя приятел Чанко.Това са изрази от Бургаския регион от време оно–някъде около 1974–78 година.Тогава копах улиците на Бургас /безплатно от Университета/ да го телефонизираме и там ги научих.
    Не мога да ти влезна в амплоато,защото не разполагам с толкова време за стоене пред компа като теб.А за такъв като теб трябва повече стоене пред монитора и клавиатурата.Впрочем, времето го имам–цели 24 часа,но .......о не и пред компютъра.Не е здравословно.За мен.Сега съм чрезвичайно,за да ти отговоря на едни величаещи ме словоблудства,а следтова зариващи ме в говната словоблудства.Аз използвам по прости словосъчетания–НАЛИВАШ МУ ЛИМОНАДА В ГЪЗА,А ТОЙ ДЗИПА ЛИ ДЗИПА.Ко ши кайш ти,а? Мога да подходя и така аркадаш.Хубаво е да се снизиш по близо до земята,та като паднеш да си по–малко насинен по дупето,а може и някое краче да счупиш,много високо си се качил.
    Ей на, свършиха ми 30–те минути за пред екрана,а исках да почета и нещо по–смислено в другите теми.Жалко,остава за утре.Лека вечер на всички!

  5. #275
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Браво Боби, харесвам твоето мнение макар да не съм съгласен напълно с теб ...
    "Лично аз не виждам с какво толкова биха им помогнали тези средства" - това е разковничето за което се изразявам по остро към другите колеги, а при теб го няма тоя хленч за разлика от тях с киселите и многобройно дребнави въпросчета ... а с какво ти пречат тези средства бих те питал по мил начин? а иначе този въпрос го задавам под различна форма от самото начало, но добавям и по някой домашен любимец за декор на многознаещите активисти, банери и подскачащи пуяци
    Не ми пречи че някой е взел пари а аз не. Дали ще си направя труда да отида да кандидатствам или не това е личен избор и си е мое решение. Ако не съм взел не виждам причина да се сърдя на някого а и не е редно. Всеки прави избори поне според мен е редно да се уважава това решение.
    Повечето колеги едва ли имат нещо против че някой е взел. Но имат против (поне така смятам) за начина по който се разпределят средствата - всички са пчелари.
    Държавата казва ЗП са пчелари а останалите сякаш не са т.е. тук е основната причина и поне според мен в очите на онези които са взели останалите пак мрънкат...
    Въпроса има най-различни аспекти и те многократно са обсъждани....
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 05.09.2020 в 16:11.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    ... Държавата казва ЗП са пчелари а останалите сякаш не са т.е. тук е основната причина ...
    Държавата казва и други работи по мярката КOVID:

    Допустими за подпомагане кандидати
    Чл. 5. Допустими за подпомагане по чл. 3, ал. 1, т. 1 са земеделски стопани, регистрирани по реда на Наредба № 3 от 1999 г. за създаване и поддържане на регистър на земеделските стопани (ДВ, бр. 10 от 1999 г.) (Наредба № 3 от 1999 г.), които отговарят на поне едно от следните условия:
    1. кандидатствали за подпомагане по схемите за директни плащания през Кампания 2019 и Кампания 2020;
    2. кандидатствали и одобрени за предоставяне на държавна помощ de minimis за подкрепа на пчеларите през 2019 г.;
    3. бенефициенти с действащ договор/ангажимент или одобрено заявление по мерките от ПРСР 2014 – 2020 г.

    Лошо впечатление ми направи това. Регистриран пчелар съм, ЗП, регистриран и по ДДС, но не съм кандидатствал за пари от ПРСР или де минимис досега. Ерго - нямам право на пари от мярка KOVID - 19. Нямаше да отида да ги търся, но ме дразни - аз по-долна категория пчелар ли съм и защо? Един вид - който взел досега, пак ще му дадем, който не е - да е взел.

    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #277
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Може би изхождат от идеята че ако не си кандидатствал за помощи за да оцелееш то се справяш идеално и не си закъсал за помощ и по ковид....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Може би изхождат от идеята че ако не си кандидатствал за помощи за да оцелееш то се справяш идеално и не си закъсал за помощ и по ковид....
    Да, но вирусът да не би да пита кого да удари. Ако те тръшне / или някого от близките/, оживееш след усложнения и поради това дълго време не си погледнал пчелите - какво значение има дали преди това си се справял и дали си искал пари? Ама то всичката ни работа е такава - мислена, недомислена, парата повече в свирката, на хартия подражаваме на европейците, практически не съвсем и даже изобщо не.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Нали се сещате, че тия правила не са минали без одобрение или съгласуване с пчеларските вождове, така че, според мен, целта е да бъде свита бройката на желаещите, за да има за по- малка група пчелари и то свързаните с лидерите.

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нали се сещате, че тия правила не са минали без одобрение или съгласуване с пчеларските вождове, така че, според мен, целта е да бъде свита бройката на желаещите, за да има за по- малка група пчелари и то свързаните с лидерите.
    Не мисля, че е това. По-вероятно на чиновниците не им се занимава със съвсем нови кандидати. Трябва да правят нова база данни заради тях. По-лесно им е да карат направо по съществуващите списъци. Прилича ми на предложението за нова конституция - преписват старата за по-лесно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 28 от 35 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •