Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Тъй де, ама до година-две всичко ще е самоопрашващи се сортове и ГМО, на които пчели не им трябват...
    Ами не е баш така в Канада си имат ГМО култури но си имат и пазарна ниша за опрашване.В Китай не знам дали има ГМО ама там де няма пчели бръмчът се едни четчици.В Америка преди Колумб е нямало медоносни пчели коне и други да имало е земеделие от дивите опрашители няколко хиляди вида но освен с брой с друго не могат да впечатлят а и нещо измират та промишлено земеделие без медоносни пчели трудна работа за сега.
    А относно броя на кошерите и здравето им нямах в пред вид мурдарите а пренаселеността.По емпирични данни се смята половината от отстояние 2км. в окръжност на медоносната растителност или за 100кг. мед на семейство (за тях и малко за пчеларя 30-30кг.) е около 200бр
    но в Сибир при СССР са установили 50 пряко сила 100 иначе глад нападения болести и мор става след някое време
    (поне така съм чел де).

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Извинявайте , че ви се меся в моабетя, но обединение става само на хора с общи интереси.Какво е общото в интереса на "програмиста" със стотици кошери и "любителя" с двайсетина?
    Как така какво е общото? В момента дереджето на българското пчеларство е все едно все едно сме изпратили двамата пчелари от цитата ти на Марс. А ти ме питаш какво е общото.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Тъй де, ама до година-две всичко ще е самоопрашващи се сортове и ГМО, на които пчели не им трябват...

    Много си далече от истината,ГМО е много скъпо и малко забранено.

  4. #334
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами не е баш така в Канада си имат ГМО култури но си имат и пазарна ниша за опрашване.В Китай не знам дали има ГМО ама там де няма пчели бръмчът се едни четчици.В Америка преди Колумб е нямало медоносни пчели коне и други да имало е земеделие от дивите опрашители няколко хиляди вида но освен с брой с друго не могат да впечатлят а и нещо измират та промишлено земеделие без медоносни пчели трудна работа за сега.
    А относно броя на кошерите и здравето им нямах в пред вид мурдарите а пренаселеността.По емпирични данни се смята половината от отстояние 2км. в окръжност на медоносната растителност или за 100кг. мед на семейство (за тях и малко за пчеларя 30-30кг.) е около 200бр
    но в Сибир при СССР са установили 50 пряко сила 100 иначе глад нападения болести и мор става след някое време
    (поне така съм чел де).
    Леле.. от Ванкувър до Владивосток.... свят ми се зави...
    Аз като по по-проз гледам у наше село. Тровят ни всеки ден, паша няма, климата се променя, сезоните се местят, а ние пречим на пчелите да се приспособят.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ......От там нататък всяка помощ и всеки лев който съм можел да получа без да имам проблеми със съвестта си и закона, съм го взел. Така съм решил.
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Как да ти отговоря. И по двата начина ще ти отгворя.
    1. Не е правилно, не е морално и не е честно да му се компенсират загубите при положение, че са били обречени още при създаването им.
    Съвест и морал са широки понятия. Толкова широки и безгранини, колкото от тук до Плеядите и още толкова, но оттатък Плеядите.
    Аз не бих взел пари за които не съм работил. Няма да се наредя на една опашка с далавераджиите, защото така подкрепям далаверите, а аз съм против тях.
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ….Да, за обединение говоря и ако се замислиш ще видиш, че само това е изхода. Защото ако сме обединени и тая мърша иска да е с нас, ще получи "червен картон" и да ходи да си тарикатства... Защото докато няма обединение, което да се очисти от мършата, еднин умирисник ще лепи етикети на цялото съсловие. .
    Това, „Да се обединим, да се разграниим”, вече е играно!
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    …Кой според тебе може да каже и покаже на държавата кои са порочните практики? Корчев? Друмев? Атанасов? Калин...по отделно никой няма да им обърне внимание, въпреки че всеки може да им даде по 20% от решенията за проблемите.
    1. Според мен, обединение е нужно ако ще се вдигат въстания ( например 09.09.1944г. )
    2. Докато мога да «взема всеки лев, който мога да взема», за решение на какви проблеми говорим?

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...Аз не бих взел пари за които не съм работил. Няма да се наредя на една опашка с далавераджиите, защото така подкрепям далаверите, а аз съм против тях.

    Това, „Да се обединим, да се разграниим”, вече е играно!

    1. Според мен, обединение е нужно ако ще се вдигат въстания ( например 09.09.1944г. )
    2. Докато мога да «взема всеки лев, който мога да взема», за решение на какви проблеми говорим?
    Искаш да кажеш, че ако започваш нов бизнес и ти трябва кредит от банка, няма да започнеш щото има едни далавераджии дето източват банки на всеки 10 години?
    Казвам го за последно. Докато говорим повече за пари, кой колко, как и защо ги взема, а не за пчели, здравето им, паша и пазар на продукцията ни, оправия няма да има.

    Както пише в подписа на един съфорумец, който разбрал - разбрал, кой не е да пита .... у форума...

    За 24 часа изписах мнения колкото за предходната една година. БАНвам се. Чао.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че ако започваш нов бизнес и ти трябва кредит от банка, няма да започнеш щото има едни далавераджии дето източват банки на всеки 10 години?...
    Нямах предвид банките, но Да! Щом някой източва банката, значи банката ще източи някого. То затова банките имаха "правото", едностранно да променят условия по договори и лихви.
    Та по въпроса:
    Говорим, че сме против лошите практики и че искаме да се прекратят, а в същото време гледаме да сме в играта...

  8. #338
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ...Докато говорим повече за пари, кой колко, как и защо ги взема, а не за пчели, здравето им, паша и пазар на продукцията ни, оправия няма да има.
    ....
    Е, досега като не се говореше за пари, да неби някои да не се оправиха?

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Корчев, ти каква смъртност имаше? Питам , не за друго, а защото каза, че съвестта ти е чиста.

 

 
Страница 34 от 35 ПърваПърва ... 2432333435 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •